[głośniki] zmienić głosniki czy wstawić coś na tył?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
tomasz2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 31, 2005 22:30
Lokalizacja: Białystok okolice

[głośniki] zmienić głosniki czy wstawić coś na tył?

Post autor: tomasz2000 » ndz sie 20, 2006 13:28

zacznijmy od tego że nie bardzo jestem w temacie car audio ale lubie jak ładnie gra, mam pioneera deh-30mp 4x50W i tylko fabryczne głosniki w drzwiach przednich i podszybiu, jak zapuszcze w radyjku jakiś basik to nie moge za bardzo podgłosnić bo mi głosniki zaczynają trzeszczeć, a bass w radio ustawiony mam cały czas na 0 bo już na 1 głosniki w drzwiach też trzeszczą. Myslałem nad wymianą głośników w drzwiach ale kumpel mi mówi że wszystko bedzie ładnie grało jak wstawie jakieś głośniki albo tube na tył, i czy jest wogóle sens wstawiać tube bez wzmacniacza? chce jedynie żeby jakotako grało, w rzadnych konkursach startować nie planuje więc nie potrzebuje nic wymyslnego. Co zrobić najlepiej? (jeżeli dałoby się zrobić coś w kosztach do 400PLN)
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 22:10 przez tomasz2000, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz sie 20, 2006 13:37

suba bez wzmacniacza, nie masz nawet po co podłączać, nic nie usłyszysz
zamiast tego co masz obecnie w aucie, kup najtańszego Hertza odseparowanego, ewentualnie dołóż troche złotówek i kup Helixa, lub jeszcze więcej i PB, a do tego jak wygłuszysz jeszcze drzwi i dołżysz wzmacniacz, to będziesz zadowolony jak mały gwizdek :)
najważniejsze - powiedz ile chcesz wydać, a ludzie odpowiedzą Ci ile osiągniesz :)



Awatar użytkownika
tomasz2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 31, 2005 22:30
Lokalizacja: Białystok okolice

Post autor: tomasz2000 » ndz sie 20, 2006 13:50

Łuki pisze:kup najtańszego Hertza odseparowanego, ewentualnie dołóż troche złotówek i kup Helixa, lub jeszcze więcej i PB
jak na wstępie wspomniałem nie znam sie za bardzo na sprzęcie car audio i to co napisałeś Łuki jakoś nic mi nie mówi. Jeżeli zainwestuję w tył to nie bedzie trzeba zmieniać fabrycznych głosników z przodu? i na forum w faq car audio już od początku pisze zeby nie montować głośników z tyłu, więc czy jeżeli wymienie po prostu głosniki fabryczne te w drzwiach na jakieś lepsze to coś mi to da?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz sie 20, 2006 14:04

Wymień przody na zestaw odseparowany(kolega Łuki ci napisał) i do tego wzmacniacz i gotowe .Jak dojdzie kasa zajmniesz się tylem( nie półką oczywiście lecz skrzynką z subem).



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz sie 20, 2006 14:16

tomasz2000 pisze: faq car audio już od początku pisze zeby nie montować głośników z tyłu, więc czy jeżeli wymienie po prostu głosniki fabryczne te w drzwiach na jakieś lepsze to coś mi to da?
Tak da bardzo dużo pod warunkiem, że kupisz dobrre głośniki i wygłuszsz drzwi, tak jak to opisywał Tutenhamon w FaQ Car Audio.

Te nazwy Hertz, Helix itd., które wymienił Łuki to nazwy dobrych zestawów głośników na przód.



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Re: [mk3] zmienić głosniki czy wstawić coś na tył?

Post autor: mag2k3 » ndz sie 20, 2006 15:51

tomasz2000 pisze:zacznijmy od tego że nie bardzo jestem w temacie car audio ale lubie jak ładnie gra, mam pioneera deh-30mp 4x50W i tylko fabryczne głosniki w drzwiach przednich i podszybiu, jak zapuszcze w radyjku jakiś basik to nie moge za bardzo podgłosnić bo mi głosniki zaczynają trzeszczeć, a bass w radio ustawiony mam cały czas na 0 bo już na 1 głosniki w drzwiach też trzeszczą. Myslałem nad wymianą głośników w drzwiach ale kumpel mi mówi że wszystko bedzie ładnie grało jak wstawie jakieś głośniki albo tube na tył, i czy jest wogóle sens wstawiać tube bez wzmacniacza? chce jedynie żeby jakotako grało, w rzadnych konkursach startować nie planuje więc nie potrzebuje nic wymyślnego. Co zrobić najlepiej? (jeżeli dałoby się zrobić coś w kosztach do 400PLN)
Twój kolega się myli i to bardzo.
Już otrzymałeś odpowiedź co masz zrobić z przodem ale chciałem dodać że nie masz wstawiać żadnej tzw. "tuby" do bagażnika.
Sub a "tuba" to wielka różnica nawet jeśli miał byś w nich te same głośniki.
Tego nawet nie można nazywać tubą, to jest zwykle prasowany karton który na pewno nie będzie ładnie grał jest to najgorsze rozwiązanie audio jakie można mieć w samochodzie i wystrzegaj się porad w stylu "wstaw tubę do bagażnika"
Do 400 zł to będzie trudno z głośnikami wzmacniaczem i wygłuszeniem.
Powiedział bym nawet że to niemożliwe.
Dodam od siebie że głośniki na przód to helixy blue bym polecił.
Takie jak tu: http://www.allegro.pl/item120911528_hel ... klep_.html
Cena jest naprawdę niska jak na możliwości tych głośników w tej cenie nie znam lepszych.
Grają one ładnie już pod samym radiem jednak nie będą grały zbyt głośno, jakość i głośność uzyskasz dodając do nich wzmacniacz, i jeśli chcesz zaoszczędzić to proponował bym kupić używany wzmacniacz firmowy o mocy z 70W x2.
Natomiast wygłuszenie drzwi poprawi jakość grania.
Od razy wszystkiego nie musisz kupować.
Polecam ci to zrobić w ten sposób żeby kupić Nowe helixy i używany wzmacniacz dobrej firmy dwu kanałowy i o mocy RMS przynajmniej 50W.
Jak zostanie ci jeszcze trochę kasy to warto choć trochę wygłuszyć drzwi, najważniejsze jest wygłuszenie tych otworów technicznych w drzwiach i dobrze by było chociaż je zakleić taśmą dekarską bądź właśnie matami głuszącymi.
W taki sposób będziesz miał dość ładnie grające audio za niedużą kasę.
Suba w bagażnik to już większy wydatek co prawda STX jest świetnym głośnikiem jak za swoją cenę ale trzeba go też czymś zasilić i położyć przewody.
Mam nadzieje że pomogłem.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
tomasz2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 31, 2005 22:30
Lokalizacja: Białystok okolice

Post autor: tomasz2000 » ndz sie 20, 2006 16:16

dzieki wszystkim za szybką odpowiedź, zainwestuję więc na razie w głosniki a potem może wzmacniacz o ile kasa pozwoli i coś z tym wygłuszeniem,

mam jeszcze jedno pytanie, czy nie ma żadnych problemów z zamątowaniem tweeterów z zestawów w podszybiu w miejsce starych??

jeszcze raz dzięki i pozdro



Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » pt sie 25, 2006 11:28

Mam pytanko do mag2k3. Jakie to są wzmacniacze dobrej firmy. Też jestem na etapie nagłośniania samochodziku (MK3 - 3 drzwiowy) i nie znam się za bardzo na sprawie

Pozdrawiam

Toczka



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt sie 25, 2006 18:38

To są wzmacniacze np tych firm.
μ-Dimension, Alpina, pioneer, JVC, blaupunkt, Kenwood, Carpower.
Jest jeszcze troche dobrych firm, zobacz np tu:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2&kid=2

tam są właściwie same markowe rzeczy więc będziesz wiedział co nie co.

Najtaniej dobry wzmacniacz no to by był :
http://www.allegro.pl/item122124869_wzm ... b_602.html
lub jego 4 kanałowa wersja 604.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
buxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 16:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: buxi » ndz wrz 03, 2006 21:16

Witam miałem taki sam problem !! Kupiłem tube za 130 zł uzywke do bagażnika do tego wstawiłem głosniki za ok 50 zł szt w tylne dzwi zakupiłem radio sony cdx-s2020 głosniki na podszybiu i w dzwiach zostawiłem oryginalne i gra super!!
Tuba ma 130 wat nominalnej głosniki w dzwiach 60 wat nominalnej radio ma wyjscie 4x45 Pozdrawiam


---------- Passat -----------

Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » ndz wrz 03, 2006 22:06

buxi pisze:gra super!!
super to to napewno nie gra... po 1 tuba... po 2 wszystko pod radio... a po 3 to wiecej glosnikow nie da sie wlozyc ;/?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn wrz 04, 2006 18:47

Byle się podoba właścicielowi .
ps . nie wsiadaj do dobrze nagłośnionego samochodu ,bo zmienisz zdanie na temat swojego :-)



Awatar użytkownika
buxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 16:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

gra

Post autor: buxi » wt wrz 12, 2006 18:13

Gra tak że mi sie podoba a z tyłu ładnie szmera po plecach :D


---------- Passat -----------

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości