Wzmacniacz do subwoofera ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Raadek » pn kwie 01, 2013 13:15

bogib184 pisze:To ja trochę zganię Kolegę koyot - bezpiecznik nie żadne 30-40 cm, a jak najbliżej aku, jak byś zostawił taki długi bat i w razie nieszczęścia by kabel przeciął się przed bezpiecznikiem, może być kuku (a czym dłuższy odcinek, tym większe prawdopodobieństwo).
Nie przesadzaj.Wszystko zależy jak ten kabelek będzie zabezpieczony.Upięty w bezpiecznym miejscu nie grozi kuku.Prawdą jest że powinno się dawać bezpiecznik możliwie blisko nie dalej jak te 40cm od źródła prądu(akumulator) tak mówią również regulaminy zawodów CA.
bogib184 pisze:Kabelek Remote, to kabelek Remote i nie ma się on nic wspólnego z cienką żyłką, która jest często przy RCA.
Niegdyś kabelek łączący masy teraz często błędnie używany do załączania systemu(remote). To za sprawą sprzedawców kabli opisujących "RCA z żyłką remote". Ten kabelek jeśli nie chcemy łączyć masy radia z masą wzmacniacza lepiej zostawmy wolny.Prawidłowo remotka powinna iść z dala od sygnału razem z kablami zasilającymi osobnym kabelkiem :smirk:


Natural Sound

Awatar użytkownika
Koyot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 22:47
Lokalizacja: GST
Kontakt:

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Koyot » pn kwie 01, 2013 14:01

Chciałem pomóc a sam musiałem przejść lekcję :grin:
Jednakże dobrze wiedzieć o prawdziwym przeznaczeniu tego kabelka, u mnie nie była to cienka żyłka więc użyłem go do remote i nie ma żadnych zakłóceń i innych tego typu rzeczy. Być może dlatego, że nie użyłem zestawu z Media ... za 30 zł kpl tylko oddzielnie kupowałem kable.

Co do bezpiecznika, kiedyś w jakimś poradniku tak przeczytałem i tak mi się utrwaliło. Poniekąd jednak te kilka cm od aku pozwala na stabilne umocowanie bezpiecznika. U siebie cały kabel zasilający zabezpieczyłem dodatkowo peszlem. Także ryzyko ,,kuku" wyeliminowane :hmm:


Wszędzie dobrze ale w VW najlepiej :)

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz do subwoofera ?

Post autor: Raadek » pn kwie 01, 2013 14:07

Koyot pisze:Poniekąd jednak te kilka cm od aku pozwala na stabilne umocowanie bezpiecznika.
Koyot pisze: U siebie cały kabel zasilający zabezpieczyłem dodatkowo peszlem. Także ryzyko ,,kuku" wyeliminowane :hmm:
Dobra robota,warto o tym pisać :smirk:


Natural Sound

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości