Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: Plewson » sob lut 23, 2013 09:38

Witam, mam wzmacniacz firmy MAC, do tego tuba JBL no i do nie dawna grało to dobrze bez problemu, a teraz wystąpił mały irytujący problem. Mianowicie chyba jest gdzieś jakieś spięcie ale nie mogę go znaleźć, objawia się to w taki sposób że potęguje niektóre dźwięki w aucie... np. dźwięk gasnącej lampki jest o wiele głośniejszy oraz tak jakby słychać gwizd turbiny i to już przeszkadza bardzo gdy nie słucham głośno muzyki. Brzmi to jakbym miał jakiś helikopter na sterowanie w bagażniku... wie ktoś jaka może być przyczyna, wymieniłem chinch'e z radia do wzmaka na nowe ale to jednak nie kabli wina.


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: k0nr4d » sob lut 23, 2013 13:45

Uwalona masa RCA w radiu lub wzmacniaczu.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: Plewson » sob lut 23, 2013 14:24

Aha, a przy radiu który kabel będzie od masy?


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: powalla » sob lut 23, 2013 14:31

Wpisz to w google!



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: Plewson » pt mar 15, 2013 09:47

Odkopię trochę temat, problem występuje nadal i naczytałem się sporo na necie dlaczego się tak dzieje i wyłoniłem dwie główne możliwe przyczyny czyli kabel masowy do wzmaka jest podpięty pod masę karoserii a nie do akumulatora lub są zakłócenia spowodowane tym że kabel zasilający idzie obok kabli RCA. U mnie jest masa podpięta po lewej stronie w bagażniku i kabel zasilający od aku i kable RCA idą w tym samym progu więc jak wyeliminować zakłócenia? Radio nie jest problemem.


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
Poper
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob gru 22, 2012 14:35
Lokalizacja: Ełk

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: Poper » pt mar 15, 2013 10:05

Puścić kabel sygnałowy z dala od zasilania wzmaka, i/lub zmienić miejsce podłączenia masy :D



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: Plewson » pt mar 15, 2013 10:12

No najpierw spróbuję zmienić masę bo nie chcę niepotrzebnie rozbierać progu i tak dalej. Tylko masę podpiąć po prostu gdzieś indziej do karoserii czy do akumulatora, jakie wyjście jest lepsze? Jeśli do aku to i chyba kabel ten masowy musi być grubszy sporo prawda?


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
Poper
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob gru 22, 2012 14:35
Lokalizacja: Ełk

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: Poper » pt mar 15, 2013 10:26

Najlepiej aby kabel masowy był jak najkrótszy ale jeśli bierzesz masę z karoserii i są dziwne dźwięki to alternator może mieć jakieś przebicia na budę.
Ewentualnie jak już ktoś pisał, masa w samym radiu może być uwalona :D Szczególnie jeśli to pioneer. Sprawdzisz to puszczając kabelek od wtyczki rca w miejscu zaznaczonym na obrazku do obudowy radia.
Obrazek



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: Plewson » pt mar 15, 2013 10:38

Ten taki mały kabelek u mnie czarny tak :D i on już został przeze mnie podpięty do obudowy radia i to też nic nie pomogło, a o alternatorze też czytałem, co tam się może zepsuć, zaśniedziałby kabel czy coś?


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
Poper
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob gru 22, 2012 14:35
Lokalizacja: Ełk

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: Poper » pt mar 15, 2013 10:56

Jak już coś w alternatorze to szczotki :D Puść tak dla pewności masę prosto z aku i sprawdź czy to coś da :D



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: Gawior » pt mar 15, 2013 11:06

Jeżeli występują uderzenia basu, podczas włączania, wyłączania radia, jakieś dudnienie z "tuby", a wcześniej było wszystko OK, to uwaliłeś masę RCA

Zostaw na razie masę zasilania i zajmij się masą przewodu sygnałowego tak jak już zostało napisane.
Takie rzeczy dzieją się zazwyczaj z winy użytkownika, z grzebania przy kablach na działającym sprzęcie. Zdarza się tez, że ktoś uszkodzi terminal i oberwie się masa. Ja dawno temu tak miałem, że pakowali mi coś do bagażnika i zahaczyli o terminal RCA, przez co oberwała się masa ( oczywiście gwarancja utracona, bo uszkodzenie z winy użytkownika ). Wystarczyło kablem obejść oberwany terminal.

Zacznij od sprawdzenia masy przewodów sygnałowych, a nie od rozbierania progów i przeglądania "elektrowni".


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: Plewson » pt mar 15, 2013 11:40

Gawior no to jest bardzo możliwe że jest coś z gniazdem masy we wzmacniaczu bo kabel od masy jest "trochę" na wierzchu i faktycznie czasami o niego haczę i mógł coś uszkodzić.


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Dziwne dzwięki, chyba spięcie na wzmaku.

Post autor: Plewson » pt mar 15, 2013 21:08

Sory za post pod postem, masa sprawdzona i jest wszystko ok, więc zabrałem się za przełożenie przewodu zasilającego w drugi próg i po całej robocie odpalam sprzęt a tu lipa, jak było tak jest, ja już nie wiem co to może być.


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości