[instalacja] Radio wyłącza sie przy odpalaniu silnika

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

koro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:19
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: koro » wt sie 15, 2006 23:01

a ja ostatnio mialem taki ciekawy przypadek tez mam radyjko sony i mialem wszytsko podlaczone jak w pkt. B. wszystko gralo oka. wkladalem kluczyk radyjko sie wlaczalo, trzymalo pamiec itp. wyciagalem gaslo nie tracilo pamieci. jednak pewnego dnia po wlozeniu kluczyka radyjko sie nie wlaczylo... poruszalem kluczykiem bez przekrecania wlaczylo sie. przekrecilem wylaczylo sie... zdziwilo mnie to a zarazem wkurzylo. poruszalem kluczykiem to raz sie wlacza raz wylacz - prawdopodobnie cos sie na stykach stacyjki dzieje. wiec podlaczylem je wg pkt C jednak musialem zamienic w kostce kabelki czerwony z zoltym aby na radio i pamiec podawane bylo +12V - czyli na tym zdjeciu od strony prawej( zolty podwojny zacisk z pojedynczym czerwonym).
obecnie po wyciagnieciu kluczyka radyjko sie nie wylacza, wylaczam je sciagajac panel - dobre bo nigdy nie zostawia panela i nie bedzie nikogo kusic
moze zna ktos negatywy tego rozwiazania?
prosze o wypowiedz!

Prosze aby ktos sie wypowiedzial takze co sie dzieje z moja stacyjk wg mnie to styki sa juz wypalone i nie lacza dobrzelub jakis wielki syf tamn panuje ale nie mam pojecia jak to wyczyscic bez zmiany stacyjki.
pozrdro



Awatar użytkownika
RomanK84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob lip 15, 2006 15:28
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: RomanK84 » śr sie 16, 2006 12:53

Ludzie gadka tu jakaś niemiła więc powiem jak jest u mnie - to rozwieje wątpliwości:

Mam radyjko PIONEER DEH-4100R i miałem je w swoim poprzednim Cinquecento... przy odpalaniu nie wyłączało się.
Kupiłem sobie Golfa III 1,9 TDI i zasilanie podłączyłem te z kostki ISO. Radio wyłączało się przy odpalaniu auta.
Aku był słaby i w końcu padł. Kupiłem nowy aku i radyjko już się nie wyłącza.

Oceńcie sami:
- podłączenie standard a nie prosto z aku
- słaby aku - radio wyłącza się
- dobry aku - radio ciągle gra :okej:

PS: Morał taki, że stacyjka nie odłącza radja :hmm:
Dobry aku to dobra rzecz :smoke:



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » śr sie 16, 2006 13:00

RomanK84 pisze:PS: Morał taki, że stacyjka nie odłącza radja
Odłącza !! zalezy tylko jaki car w oplach i u mnie w MK3 po wyjeciu kluczyka odłączało radio ale zmostkowałem żółty kabelek z czerwonym i jest GIT

A druga sprawa jak jest duży spadek napiecia np.odpalamy samochod to też często radia sie wyłączaja zależy wszystko od : czy dobry aku i rozrusznik

pozdro


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
RomanK84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob lip 15, 2006 15:28
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: RomanK84 » śr sie 16, 2006 22:49

Dj Darecki pisze:Odłącza !! zalezy tylko jaki car w oplach i u mnie w MK3 po wyjeciu kluczyka odłączało radio ale zmostkowałem żółty kabelek z czerwonym i jest GIT

A druga sprawa jak jest duży spadek napiecia np.odpalamy samochod to też często radia sie wyłączaja zależy wszystko od : czy dobry aku i rozrusznik

pozdro
Chyba nie pomyliłem forum i mowa tutaj o VW GOLF :bajer:
Druga sprawa, źle mogłeś mnie zrozumieć w sprawie odłączania poprzez stacyjkę.
Któryś z kolegów wcześniej napisał, że po przekręceniu kluczyka w pozycję START stacyjka odłącza większość zbędnych odbiorników, żeby ułatwić silnikowi start... radio napewno do nich nie należy :cool:

Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » śr sie 16, 2006 23:13

RomanK84 pisze:Chyba nie pomyliłem forum i mowa tutaj o VW GOLF
napisałem tez ze w moim MK3 !!
RomanK84 pisze:Któryś z kolegów wcześniej napisał, że po przekręceniu kluczyka w pozycję START stacyjka odłącza większość zbędnych odbiorników, żeby ułatwić silnikowi start... radio napewno do nich nie należy
raczej nie może być takiej opcj ze na START odłacza zbędne odbiorniki.

Napisze jak było u mnie:
po włożeniu radia i odpaleniu nie działało włożyłem kluczyk do stacyjki zaczeło grac radio.( połączyłęm żółty kabelek z czerwonym i teraz działa non stop :) )
podobnie maja moi znajomi np. Opel i japońskie samochody że jak kluczyk przełączysz w pozycje OFF lub wyjmiesz kluczyk to radio gaśnie ( dla mnie to bzdura )

Najlepiej jest pociągnąć nowe grubsze kable prosto od akumulatora i wtedy nie powinno przygasć radio jak sie głośniej da lub odpala car

pozdro


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
RomanK84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob lip 15, 2006 15:28
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Post autor: RomanK84 » czw sie 17, 2006 14:30

malolat pisze:
adi87 pisze:wzialem zarowke 12V podlaczylem pod aku bezposrednio i kumpel odpalal auto i co?
- to slaby akku musial byc :) (maly prad)

generalnie to stacyjka odlacza wiekszosc odbiornikow elektrycznych podczas rozruchu, aby ulatwic rozruch silnika...
Chodziło mi o tekst tego pana co wyżej zacytowałem - nie doświadczyłem tego jeszcze ale człowiek uczy się całe życie ;)

Zacytowałem wypowiedź kolegi małolat, a on w swojej wypowiedzi pisze o pozycji START (moement rozruchu) a Ty o pozycji OFF ( z lub bez kluczyka)- ja dostrzegam zasadniczą różnicę - kolega DJ Darecki może źle zrozumiał.
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw sie 17, 2006 19:06

Pod styk X sa podlaczone 4 urzadzenia - foto (X)
Obrazek
Jak widac radio nie jest pod X i nie powinno sie wylaczac przy rozruchu.
No chyba ze jest to funkcja stacyjki, tak jak temat ze swiatlami przy rozruchu...



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw sie 17, 2006 22:30

poprzednie raduo nie wylaczalo sie przy odpaleniu,
nowe wylacza sie przy odpaleniu, chociaz ostatnie pare dni stal samochod a robiac cos w poblizu wlaczylem je sobnie od czasu do czasu.

Po przejechanej trasie juz sie nie wylacza.


Wniosek

aku moze byc lekko niedoladowany,

druga sprawa - niektore radia moga byc bardziej czule na spadki napiecia



adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » czw sie 17, 2006 22:40

daaroo pisze:niektore radia moga byc bardziej czule na spadki napiecia
dokładnie. Bo moje stare sony sie wylaczalo, czyli było czułe (potrzebowało więcej prądu) a nowy pioneer sie nie wylacza podczas odpalania czyli ta ilość prądu która "zostaje" wystarcza mu do działania



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » czw sie 17, 2006 23:41

RomanK84, dobrze zozumiałem
napisałem jak może być i napisałem też jak było u mnie i jak jest w OPLACH i innych samochodach. I tyle :)

a głównie chodzi że na 70 % akumulatory są słabe :bigok:
po temacie

Pozdro


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

DjAdamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt gru 09, 2005 00:39
Lokalizacja: Horyniec Zdrój
Kontakt:

Post autor: DjAdamski » sob sie 19, 2006 11:41

tam jest jeden kabel od zasilania drugi masa itd ale wyczaj sobie taki co idzie do stacyjki, bo skoro ci gasnie to jest podpiety do akumy.. bezpośredio i odcina mu prąd chwilowo



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob sie 19, 2006 16:35

Widze chłopaki pomysłów co postów ;) Ja usiebie i u żony oraz brata i brata żony i szwagra czyli 4x mk2 i Clio poprostu radio podłonczyłem na osobnym bezpieczniku i prosto z aku grubym !!! (nie pamietam średnicy ale dość gruby) kablem i nie mam wyłanczającego się radia przy rozruchu. Tak samo podłonczyłem głośniki i niema kartonowego basu. A co do stacyjki to kiedyś rozbierałem w mk2 i jak odpala się to kluczykiem dociskasz do końca i wtedy podawany jest prąd tylko na rozrusznik póżniej jak puszczasz to kluczyk automatycznie się troche cofa i wyłancza rozrusznik. Ja np. mam włonczone radio tak pół dnia na pół pary i coś tam grzebie na podwórku później wsiadam i pale i radio nie gaśnie , a zaznacze że aku nie jest rewelacyjny przed zimą chcem go zmienić.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

adi87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 584
Rejestracja: pt maja 26, 2006 21:54
Lokalizacja: GPU
Auto: Octavia 1 '99
Silnik: AEE
Kontakt:

Post autor: adi87 » sob sie 19, 2006 17:07

vw_vandal pisze:radio podłonczyłem na osobnym bezpieczniku i prosto z aku
dokładnie tak samo ja mam :bigok: sony kasetowe sie wyłączało ale pioneer nowy sie nie wyłącza. ale itak chce zmienić kable na grubsze bo mam taki sobie... i pewnie dlatego sony sie wyłączało. a z tą stacyjką to prawda, bo ona jak załącza rozrusznik to odłącza inne odbiorniki, po to by jak najwięcej prądu poszło na rozrusznik



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob sie 19, 2006 17:13

adi87 pisze:a z tą stacyjką to prawda, bo ona jak załącza rozrusznik to odłącza inne odbiorniki, po to by jak najwięcej prądu poszło na rozrusznik
Prawda, ze odlacza wieksze odbiornik pradu (radia raczej nie) a tak dla scislosci to nie stacyjka, tylko przekaznik zwolnienia styku X...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości