Gamma V ilość głośników

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Wojciechus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw sty 24, 2013 19:28
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Gamma V ilość głośników

Post autor: Wojciechus » śr sty 30, 2013 18:28

Witam,

szukałem trochę na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Gamma V ma napis, że obsługuje 4x20W. W golfie mk4 są dwa głośniki w drzwiach, dwa twittery w lusterkach i mam jeszcze z tyłu miejsce na dwa kolejne. I teraz, czy głośniki niskotonowe + twittery to już jest liczone jako 4 głośniki, czy można na tył spokojnie dołożyć jeszcze 2 sztuki niskotonowych takich jak w drzwiach na dole?

Będę wdzieczny za pomoc, bo nie wiem czy warto kupić.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Gamma V ilość głośników

Post autor: Jarek_NS » śr sty 30, 2013 18:44

Spokojnie możesz dołożyć głośniki na tył. W przednich drzwiach głośnik wysokotonowy jest podłączony z głośnika średnioniskotonowego.

Tylko możesz niemieć wiązki do tylnych głośników.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Poper
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob gru 22, 2012 14:35
Lokalizacja: Ełk

Gamma V ilość głośników

Post autor: Poper » śr sty 30, 2013 18:44

Jeśli to ma jakoś grać to na tył nie warto dawać głośników. Lepiej wydać tą kasę na lepszy zestaw na przód :D
Nie wiem jak to jest liczone ale ja u siebie mam Gamme IV też 4x20W i mam z przodu 2 woofery, 2 gwizdki w lusterkach i z tyłu 2 woofery
ale w bagażniku siedzi wzmacniacz/dsp nokii lecz nigdzie w internecie nie mogę znaleźć specyfikacji technicznej tego wzmacniacza więc nie wiem czy to on
obsługuje taką liczbę głośników czy same radio.



Awatar użytkownika
pawello900
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 05, 2012 00:54
Lokalizacja: Kielce

Gamma V ilość głośników

Post autor: pawello900 » śr sty 30, 2013 18:48

Ja do Gammy mam podłaczone dwa głosniki w drzwiach przednich (te na dole), dwa w tylnych drzwiach(tez na dole), dwa twittery przy lusterkach i dwa przy klamkach z tyłu. Efekt całkiem przyjemny :pub:



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Gamma V ilość głośników

Post autor: Jarek_NS » śr sty 30, 2013 18:57

Poper pisze:Jeśli to ma jakoś grać to na tył nie warto dawać głośników. Lepiej wydać tą kasę na lepszy zestaw na przód :D
Nie wiem jak to jest liczone ale ja u siebie mam Gamme IV też 4x20W i mam z przodu 2 woofery, 2 gwizdki w lusterkach i z tyłu 2 woofery
ale w bagażniku siedzi wzmacniacz/dsp nokii lecz nigdzie w internecie nie mogę znaleźć specyfikacji technicznej tego wzmacniacza więc nie wiem czy to on
obsługuje taką liczbę głośników czy same radio.
Faktycznie przy fabrycznym radiu osiągnie rewelacyjny efekt. Szkoda zachodu.

Liczone jest to tak jak napisałem wcześniej. 4x20 Głośnik średnio nisko tonowy i wysokotonowy jest liczony jako jedno.

A hasło 8 głośników to chwyt marketingowy


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Wojciechus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw sty 24, 2013 19:28
Lokalizacja: Białystok/Warszawa

Gamma V ilość głośników

Post autor: Wojciechus » śr sty 30, 2013 19:04

Właśnie stawiam, że nie mam wiązki do tyłu, bo w aucie seryjnie siedziała Alpha obsługująca 2x20W. Jeszcze się nie przyglądałem dokładnie. Mam dodatkowo problem, bo jeden niskotonowy mam kopnięty z przodu (po prostu pierdzi) Co byście Panowie radzili zamówić (zamówiłbym 4 sztuki żeby było na przód i tył), coś co dałoby jakość taką jak jest w standardzie - nie mam większych oczekiwań. Nawet na jednym glośniku gra bardzo przyjemnie, więc jak będę miał stereo z 4 to będę wniebowzięty :) Opłaca się brać te zestawy z alledrogo do golfów i passatów wraz z dystansem i przejściówką?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Gamma V ilość głośników

Post autor: k0nr4d » śr sty 30, 2013 19:50

Kup sobie podstawowego Helixa Blue, czy Phonocara na przód, a na tył nic nie dawaj, bo to nie ma sensu.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości