Co to za glosniczki, firma??? Dobre ???

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Metiu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 26, 2012 15:00
Lokalizacja: Legnica

Co to za glosniczki, firma??? Dobre ???

Post autor: Metiu93 » wt sty 29, 2013 11:42

Witam. Tak jak w temacie pytam sie co to za glosniczki. Kupilem golfika i mial zamontowane takie na desce. Nie mierzylem ale maja chyba 13cm, jakos tak.
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Co to za glosniczki, firma??? Dobre ???

Post autor: Jarek_NS » wt sty 29, 2013 12:54

To nie jest nic firmowego. Rozmiar to 10cm. Taki głośnik nie przetworzy basu i jest kiepskim rozwiązaniem. nawet markowy głośnik o tej średnicy zamontowany w podszybiu jest kiepskim rozwiązaniem. Jak to twoje jedyne głośniki w golfie to zmień je na zestaw odseparowany 16cm średnio-niskotonowy w drzwi a w miejsce twoich 10 wsadzisz głośniki wysokotonowe. Różnica będzie kolosalna.

Jakie masz radio?


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Metiu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 26, 2012 15:00
Lokalizacja: Legnica

Co to za glosniczki, firma??? Dobre ???

Post autor: Metiu93 » wt sty 29, 2013 15:00

Juz zmienilem swoje car audio na 16 BLAUPUNKTA w dzwiach z tylu i z przodu.Radyjko kupilem JVC. Jak tylko doprowadzilem auto do ladu, filtry itp to wzialem sie za audio. Poki co te glosniczki leza w podszybiu niepodlaczone. A czy ktos zna ta firme. Po napisach widze ze jakis chinski badziew :hmm:



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Co to za glosniczki, firma??? Dobre ???

Post autor: bogib184 » wt sty 29, 2013 17:12

Firma to Eyebrid (zdaje się odłam Hifonicsa), żaden chińczyk to nie jest. Miałem kilka wzmacniaczy tego producenta - bardzo dynamiczne granie, moc zawsze zgodna z rzeczywistością. Nie zmienia to jednego - większość takich 10 cm koksów 2 drożnych gra tak podobnie do siebie, że ciężko stwierdzić, co to gra, tym bardziej w G 3. Po drugie, to czy rzeczywiście jeżeli ktoś pochwali/zgani jakąś markę, to zmienisz na jej temat zdanie, skoro masz produkt w łapkach ? Mi się wydaje, że to mało ważne w tym przypadku. Jak coś się podoba - zostawiasz, jak nie, to out :helm:



Awatar użytkownika
Metiu93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 26, 2012 15:00
Lokalizacja: Legnica

Co to za glosniczki, firma??? Dobre ???

Post autor: Metiu93 » wt sty 29, 2013 19:13

Tak z ciekawosci jest to jakas dobra marka i glosniczki sa cos warte czy sie nie oplaca. :pub:



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Co to za glosniczki, firma??? Dobre ???

Post autor: bogib184 » wt sty 29, 2013 19:38

Tak jak napisałem, firma jest przyzwoita, ale raczej pod względem wzmacniaczy, ew. subwooferów. Co do zestawów głośnikowych, a tym bardziej 4" w podszybie, coax - warte tyle, co jakieś inne głośniczki tego typu pokroju hertz, czy jbl, jeśli chodzi o cenę, to podejrzewam, że nawet mniej, bo to nie jest popularny producent u nas. Zresztą napisałem - napis nie znaczy nic, podejrzewam, że gra na poziomie wyżej wymienionych marek, nic więcej nie ma co oczekiwać. Zestaw odseparowany na przód, to jest dobry standard.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co to za glosniczki, firma??? Dobre ???

Post autor: Raadek » śr sty 30, 2013 17:59

Głośniki jak głośniki,dokup sobie jakieś 165mm woofery do nich oraz radio z aktywką(podział zrób 400-600Hz). Wyjdzie całkiem fajny systemik.


Natural Sound

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Co to za glosniczki, firma??? Dobre ???

Post autor: bogib184 » śr sty 30, 2013 18:17

No radio z aktywką to moim zdaniem dobry zakup, ale nie z powodu tych (czy innych) coaxów - chodzi mi o to, że 10 cm koks, nie powinien być iskrą, fundamentem do budowania bardziej skomplikowanego systemu. Mam G3 i o ile prawy głośnik patrzy minimalnie w kokpit, to lewy jest porażką, zresztą, co ja Ci będę tłumaczył - jaki jest koń, każdy widzi :helm: . Próbowałem takiego rozwiązania, ale gra nie warta świeczki w moim odczuciu. Co innego, jak by to był stary Miercedes w124 np. :hmm: Tam ładnie głośniki patrzą i gdybym sam posiadał w124, to tylko takie rozwiązanie bym zastosował :grin: Oczywiście przyszłościowe radyjko zawsze jest dobrym punktem wyjściowym :hmm: Ew. jak u Kolegi Duber, takie ładne budki lęgowe :helm: chociaż kosztowały by znacznie więcej, jak te Eyebridy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości