Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Spongebob87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 19:54

Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Post autor: Spongebob87 » ndz lis 11, 2012 20:20

Witam wszystkich.
Mam golfa IV 5cio drzwiowego i posiadam w nim radio Sony CDX-GT450U (http://www.sony.pl/product/ich-usb/cdx- ... niczne#tab" onclick="window.open(this.href);return false;) i pytanie moje jest takie jakie mógłbym zakupić głośniki w przednie drzwi? Chodzi mi o to aby je podłączyć bezpośrednio pod radio aby grały dosyć dobrze, żeby nie było żadnych trzasków czy szumów gdy pod głoszę prawie na max i aby był też dobry bas. Z tego co wyczytałem już na forum to są dobre firmy HERTZ, tylko nie wiem jaki model, cena jaką mogę wydać to ok. 300-400zł. Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Post autor: Gawior » pn lis 12, 2012 10:50

Podłącz Hertze pod samo radio i na pewno będziesz miał przesterowany sygnał.
Pod samo radio musisz szukać głośników, które mają jak najmniej wat, bo radio ma 4x18-20W ( 4x52W to moc maksymalna i nie ma nic wspólnego z mocą rzeczywistą ).\

Polecić ci mogę sprawdzone głośniki pod samo radio, które zagrają dobrze.
Woofery GMS 1865 ( najtaniej na allegro z wysyłką to 174zł )
Tweetery GMS25C ( najtaniej na allegro to 109z wysyłką )

Kiedyś ( w okolicach wakacji ) były sprzedawane w zestawie ( wtedy kosztowały około 260zł ), ale są to osobne głośniki.

Koszt to niecałe 300zł i za resztę wygłusz drzwi. Poprawi to znacznie brzmienie i poprawi bass, bo bez wygłuszenia o basie nie masz co marzyć ( chyba że z subwoofera ).
Za te ~120zł kupisz, dystanse pod głośniki, rolkę taśmy dekarskiej ( 10-15cm szerokości i 10m długości ), maty APP, lub BOLL ( u mnie w mieście są po 14zł za 50x50cm ), do tego płaskownik aluminiowy ( za 2,6m płaskownika 2mm na 5cm płaciłem jakoś 11zł ), trochę nitów, lub blachowkrętów do mocowania żebrowania z tego płaskownika.

Moim zdaniem lepsze jest wygłuszenie po taniości ( ale zrobione porządnie, a nie "na odwal się" ), niż brak wygłuszenia.
Drzwi proponuję umyć rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym z konserwacji od środka, a później przemyć zmywaczem silikonowym ( środek do odtłuszczania w lakiernictwie ).
Taśmy dekarskiej nie polecam podgrzewać przed przylepieniem ( chyba że jest zimno, ale wtedy podgrzać, żeby było tylko plastyczna w formowaniu ), natomiast maty APP/ BOLL radzę podgrzać opalarką, bo na zimno nie dają się formować ( radzę nie przegiąć z grzaniem i formowaniem/naciąganiem, bo później pękają ).


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Post autor: Jarek_NS » pn lis 12, 2012 14:50

Spongebob87 pisze:Witam wszystkich.
Mam golfa IV 5cio drzwiowego i posiadam w nim radio Sony CDX-GT450U (http://www.sony.pl/product/ich-usb/cdx- ... niczne#tab" onclick="window.open(this.href);return false;) i pytanie moje jest takie jakie mógłbym zakupić głośniki w przednie drzwi? Chodzi mi o to aby je podłączyć bezpośrednio pod radio aby grały dosyć dobrze, żeby nie było żadnych trzasków czy szumów gdy pod głoszę prawie na max i aby był też dobry bas. Z tego co wyczytałem już na forum to są dobre firmy HERTZ, tylko nie wiem jaki model, cena jaką mogę wydać to ok. 300-400zł. Z góry dziękuję za pomoc.
Jak podkręcisz w radiu głośność na maxa to ci każde głośniki rozwali nie ważne jakiej mocy. Bo poziom zniekształceń przy mocy maksymalnej jest duży, a zamiest dźwięku będzie słychać charczenie.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Spongebob87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 19:54

Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Post autor: Spongebob87 » pn lis 12, 2012 17:04

Dzięki za radę, przeglądałem polecone głośniki i mają one podobne parametry co te HERTZ DCX 165.3, a w końcu firma prawdopodobnie lepsza niż te polecane, więc chwiałbym zapytać, a może upewnić czy aby na pewno te głośniki HERTZ nie będą lepiej współgrać z moim radyjkiem?? Jeśli nie to czy te polecane głośniczki będą lepiej grać od tych fabrycznych, bo głównie mi o to chodzi.... A co do wygłuszenia to właśnie przy montażu miałem zamiar coś porobić tylko myślałem na samą matą wygłuszającą...



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Post autor: bogib184 » pn lis 12, 2012 18:10

Ty mi powiedz, czy to co masz w drzwiach przypomina z wyglądu te Hertze ? Zauważasz jakąś "subtelną" różnicę w ich budowie ? Dlaczego uważasz, że byle pierwszy lepszy produkt Hertza jest lepszy od GMS ? Jesteś w poważnym błędzie, bo seria D, to budżet liga tego producenta, która gra kiepsko, a powiedział bym, że tańsze głośniki grają przyjemniej (Diora, GMS, ponoć jakiś Autotek jest przyzwoity - nie słyszałem). Seria Hertza zaczyna się od ESK, HSK, które pod radio się nie nadają, tym bardziej pod Sony, który jazgocze na spokojniejszych tweeterach, a w połączeniu z Hertzem, to uszy mogą zwiędnąć. Będziesz dalej patrzył na naklejki, nazwy, to tylko tym się będziesz mógł pochwalić, bo na pewno nie dobrym dźwiękiem. Pomyśl nad tym, co napisał Kolega Gawior, bo pod radio, to nie zaszalejesz za mocno.



Spongebob87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 19:54

Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Post autor: Spongebob87 » pn lis 12, 2012 18:57

Nie znam się za bardzo na tym dlatego też pytam. Głównie mi chodzi o to żeby zmienić standardowe głośniki na coś lepszego bez montowania wzmacniacza, ponieważ gdy pod głoszę radyjko do połowy głośniki które teraz mam zaczynają trochę charczeć. Posłucham chyba Gawiora i zakupię te które mi polecił. Mam jeszcze małe pytanko, a czy te Tweetery da rade zamontować w miejsce standardowych czyli koło lusterek?? I czy jeśli będę chciał zamontować głośniki w tylnych drzwiach, których teraz nie ma i oczywiście pobawić się w przeciąganie przewodów bo ich również nie ma to czy mogę zakupić drugą taką samą parę głośników GMS 1865.



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Post autor: ditomek » pn lis 12, 2012 19:58

Przy 20 watach charcza tylko uszkonone glosniki. Podobnie jest w przypadku wlaczenia wszystkich podbijaczy basu. Skoro juz przy polowie skali masz przesterowany tor to wymiana glosnikow niewiele da.



Spongebob87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 19:54

Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Post autor: Spongebob87 » pn lis 12, 2012 20:29

Ja myślę że wszystko jest dobrze, źle mnie kolego zrozumiałeś, albo źle może określiłem lub wyolbrzymiłem pisząc że "gdy pod głoszę radyjko do połowy głośniki które teraz mam zaczynają trochę charczeć". Chodzi mi o to po właśnie włączeniu większego basu i pod głoszeniu słychać ze głośniki nie dają sobie rady... Dlatego też chciałem wymienić na jakieś lepsze....



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Post autor: Jarek_NS » pn lis 12, 2012 21:02

A ja sie obawiam że tak jak już pisałem wynika to z poziomu zniekształceń jakie generuje to radio. A nie nadmiaru mocy.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Spongebob87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 19:54

Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Post autor: Spongebob87 » pn lis 12, 2012 21:20

Chyba nie, podejrzewam że te głośniki mogą być za słabe w końcu były dostosowane pod fabryczne radio, a takie było chyba trochi słabsze niż to które teraz mam.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jakie głośniki do radia Sony CDX-GT450U Golf 4

Post autor: powalla » pn lis 12, 2012 21:45

Herezje siejesz ..zacznij of FAQ Nazara i potem forum POCZYTAJ .



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości