Pionieer 5800 czy JVC 722

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » ndz sie 06, 2006 11:25

tauka pisze:Wszystko ładnie pięknie, ale jak już powiedziałem napewno nie kupe używanego radia, i to za tyle kasy, bo mam dość używek.
Jesli tylk omasz kase na 5800 nie zastanawiaj sie ja mialem juz 3 pioneery ten jest 4 i jest GIT naprawde godny polecenia masz 10 mozliwosci podswietlania wyswietlacza i 10 przyciskow dostosujesz pod karzde autko nawet jak by ci sie zachialo zmieniac podswietlanie w smoachodzi na cos indywidulnego takrze cos dobierzesz, masz fajny pilot [choc nie wiem po co w smaochodzie pilot jak radio jest w zasiegu reki :) ] obcji ustawienia barwy dziwieku mnostwo ja niemialem z tym problemu bo juz obcykalem pioneery, masz osobne sterowanie glosniekiem basowym, no jak dlam nei nie ma sie nad czym zastanawiac ja keidys mialem JVC czy sony ale te radia woguel mi nie podchodza ani wygladem ani jakimis tam bajerami, nie zamienil bym tego pionka na zaden inny !! no moze jest taki jeden za 1600zl ale to moze kiedys :)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz sie 06, 2006 11:38

czarny22 pisze: nie zamienil bym tego pionka na zaden inny
Ciekawe co byś powiedział po posłuchaniu 9812



czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » ndz sie 06, 2006 12:56

Kubus20 pisze:Ciekawe co byś powiedział po posłuchaniu 9812
trudno powiedziec co bym poweidzial ? mysle ze jesli bym juz mial porownac te 2 sprzenty to musialy by byc podlaczone do naprawde dobrego zestawu glosnikow itp. zeby zauwarzyc roznice, nie jestem jakis tam ekspertem od dziwieku i nie interesuja mnie zestawy muzyczne za 2000-3000 tys., a poza tym najlepsze radnio podlaczone do dupiastych glosnikow da taki sam efekt jak najlepsze radio podlaczone do rewelacyjnych glosnikow (ale zle zalozonych), wiec jesli ktos sie nie bawi w super czysty dziwiek i wystepy na zlotach car audio gdzie sprawdzaja dzwiek z twojej brycznki na rozne sposoby, to taka gatka ze to radio bedize lepsze bo cos tam a to bo cos tam to jest bez sensu, kazdy z nas jest jakos przywioazany do danej firmy jeni pioneer inni jvc inni jak slysza sony to juz maja kisiel w gaciach , i kazdy z nas bedzie bronil swojej racji, ja nie lubie jvc nie podoba mi sie nawet wyglad !!
A wracajac do tematu kolega "tauka" i tak wezmie radio ktore wydaje mu sie lepsze jesli mial kiedy pioneera a nie mial jvc czuje ze poprostu wezmie pioneera a jesli mial jvc wezmie jvc to jest jasne jak slonce :) _ pozdrawiam

[ Dodano: Nie Sie 06, 2006 12:59 ]
a polecam 5800 tylko z tego wzgledu ze juz mialem 3 pionnery i wiem ze roznica miedzy nimi a 5800 jest kolosalna, moze drazni mnie jedynie pokretlo glosnosci ktore mozna chowac do srodka i po wcisnieciu palcem samo wyskakuje moze jest troche tandetne "znaczy sie moze mnie sie tylko tak wydaje) a moze poprostu kwestja przyzwyczajenia hmm sam nei wiem



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz sie 06, 2006 13:36

czarny22 pisze: nie jestem jakis tam ekspertem od dziwieku i nie interesuja mnie zestawy muzyczne za 2000-3000 tys
Gwoli wyjaśnienia JVC SH 909 kosztuje 600- 650zł na allegro, a dźwiękowo jest lepsze od Pionka 5800 i jest lepiej wyposażone.

Pioneer ma ładny panel i podświetlenie, ale takie są właśnie Pioneer moim zdaniem, przede wszystkim mają wyglądać.

Nie mam nic do 5800 bo to spoko radio i nowe.

Nie mówiłem również, że JVC jako firma jest dobra. Po prostu jest kilka modeli, które są warte uwagi. Poza nimi JVC robi lipę.

Nie podoba Ci się SH 909 :?:

Obrazek

I zeby było jasne. Nie miałem do tej pory radia JVC. Tylko słuchałem kilku.

A najlepsza w cenie jaką tauka podał mniej więcej jest Alpina 9812 i do Pionka 5800 nawet nie ma sensu do niej porównywać.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz sie 06, 2006 14:37

5800 jest najlepszy... ale do modelu 5800 :)
więc troche śmieszne jest to, że porównujesz go do niższych modeli :)
909 jest niezłym radiem, ma go ŁySy_mk1 i nie narzeka (mi nie podoba sie to wejście aux na czole)
pioneer to pioneer, ładny wygląd, bardzo dużo niskich i sucha reszta - to wg mnie :)
wybierając musisz wiedzieć czego oczekujesz



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz sie 06, 2006 15:06

Kubus20 pisze:A najlepsza w cenie jaką tauka podał mniej więcej jest Alpina 9812
Powiem szczerze że alpina ma wygląd jakiś nieteges jak dla mnie.


Obrazek

czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » ndz sie 06, 2006 16:57

tu kupowalem swoje radyjko http://www.allegro.pl/show_item.php?item=118392418 a ten gosciu falla_x to moj nick na allegro , ja dla mnie wyglad tego radyjka to jest podobny do tych z przed kilku laty :/ jakis taki nie wydarzony i ten pilot jakis taki hmm



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz sie 06, 2006 21:31

czarny22, pilot niewydarzony to fakt.
Ale ludzie radio ma grać przede wszystkim :bajer:

A jak najważniejszy jest wygląd to bierz Pioneera, bo rzeczywiście jest ładny :bigok:



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz sie 06, 2006 22:27

Kubus20 pisze:A jak najważniejszy jest wygląd to bierz Pioneera, bo rzeczywiście jest ładny
No już nie tylko o to chodzi, ale musi też wizualnie jakoś odpowiadac ;) No i skomponować się ze środkiem


Obrazek

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » śr sie 09, 2006 00:19

czarny22 pisze:
tauka pisze:Wszystko ładnie pięknie, ale jak już powiedziałem napewno nie kupe używanego radia, i to za tyle kasy, bo mam dość używek.
Jesli tylk omasz kase na 5800 nie zastanawiaj sie ja mialem juz 3 pioneery ten jest 4 i jest GIT naprawde godny polecenia masz 10 mozliwosci podswietlania wyswietlacza i 10 przyciskow dostosujesz pod karzde autko nawet jak by ci sie zachialo zmieniac podswietlanie w smoachodzi na cos indywidulnego takrze cos dobierzesz, masz fajny pilot [choc nie wiem po co w smaochodzie pilot jak radio jest w zasiegu reki :) ] obcji ustawienia barwy dziwieku mnostwo ja niemialem z tym problemu bo juz obcykalem pioneery, masz osobne sterowanie glosniekiem basowym, no jak dlam nei nie ma sie nad czym zastanawiac ja keidys mialem JVC czy sony ale te radia woguel mi nie podchodza ani wygladem ani jakimis tam bajerami, nie zamienil bym tego pionka na zaden inny !! no moze jest taki jeden za 1600zl ale to moze kiedys :)
Powiedz mi jak zmieniasz ustawienia klawiszy ??
I masz może instrukcje po polsku ??



czarny22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn sty 16, 2006 22:26
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Post autor: czarny22 » śr sie 09, 2006 10:44

Arczi pisze:
czarny22 pisze:
tauka pisze:Wszystko ładnie pięknie, ale jak już powiedziałem napewno nie kupe używanego radia, i to za tyle kasy, bo mam dość używek.
Jesli tylk omasz kase na 5800 nie zastanawiaj sie ja mialem juz 3 pioneery ten jest 4 i jest GIT naprawde godny polecenia masz 10 mozliwosci podswietlania wyswietlacza i 10 przyciskow dostosujesz pod karzde autko nawet jak by ci sie zachialo zmieniac podswietlanie w smoachodzi na cos indywidulnego takrze cos dobierzesz, masz fajny pilot [choc nie wiem po co w smaochodzie pilot jak radio jest w zasiegu reki :) ] obcji ustawienia barwy dziwieku mnostwo ja niemialem z tym problemu bo juz obcykalem pioneery, masz osobne sterowanie glosniekiem basowym, no jak dlam nei nie ma sie nad czym zastanawiac ja keidys mialem JVC czy sony ale te radia woguel mi nie podchodza ani wygladem ani jakimis tam bajerami, nie zamienil bym tego pionka na zaden inny !! no moze jest taki jeden za 1600zl ale to moze kiedys :)
Powiedz mi jak zmieniasz ustawienia klawiszy ??
I masz może instrukcje po polsku ??
witam tak mam wszystko do tego radia co daj eproducent bo mam nowe radio, a jesli chodzi o zmiane klawiszy wiec tak wiece pewneiwiesz jak zmienic kolor wyswietlacza bo oto sie nie pytasz :) wiec skor wiesz jak zmienic kolor wyswietlacza to z klaiwszami robisz tak samo, tylko ze jak raz wcisniesz przycis mozesz zmienicac na wyswietlaczu jak juz ustawisz zadany kolor poczekaj az wyjdzie z tego menu, i wcisnij jeszcze raz ten przycisk tylko dluzej przytrzymaj i wtedy wyskoczy opcja zmiany ustawien podsiwetlania klawiszy, tylko ze jak juz wcisniesz dluzej ten przycisk i odrazu wyskoczy napis KEY:CHG to odrazu wisikaj ten samo przycisk kilka razy zeby zmienic kolor, reasumojac jdnym przyciskiem zmieniasz kolor i na wyswietlaczu i na przyskach tylko dla przyciskow trzeba dluzej przytrzymac ten przycisk :) ale zamotalem :D dobra powodzenia jak bys mial jeszcze jakies pytania wal smialo tylko na forum zeby ludzie bez instrukcji tez mogli z tego skorzystac :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości