bardzo niskobudzetowa modyfikacja :)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

bzykla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 19:38
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

bardzo niskobudzetowa modyfikacja :)

Post autor: bzykla » pt sie 04, 2006 23:54

witam
dzis w goferku spalil mi sie jeden "sopranik"
juz zamowilem jakies niby oryginaly VW na allegro za 16pln
obecne audio to: glosniki "zestaw" magnata, bez wzmacniacza a radio to jakis Rocker - jednym slowem tragedia.
teraz mam pytanko
przy okazji rozbierania drzwi (z powodu brzeczenia szyby) zauwazylem ze glosniki srednio- i wysokotonowe sa "zasilane" z jednego kanalu.
radio ma wyjscie na 4 kanaly wiec 2 sie niejako marnuja.
pomyslalem ze gdyby soprany podpiac jako tylne to mogloby byc lepiej chociaz o tyle ze moglbym sobie bardzo latwo regulowac sile ich grania.
powiedzcie mi prosze czy taka modyfikacja ma sens i jak to najlatwiej przeprowadzic?

uwaga, glupie pytanie:
czy jest mozliwosc zmostkowania radia? :)
zrobilbym z niego radio dwukanalowe i nie musialbym kombinowac z podpinaniem sopranow jako tyly.

ps. jak wyjac radio jesli nie mam do niego w komplecie narzedzia do wyjmowania (panel jest zdejmowany)
pozdrawiam



SwiRek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 30, 2005 13:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: bardzo niskobudzetowa modyfikacja :)

Post autor: SwiRek » sob sie 05, 2006 00:28

bzykla pisze:witam
dzis w goferku spalil mi sie jeden "sopranik"
juz zamowilem jakies niby oryginaly VW na allegro za 16pln
obecne audio to: glosniki "zestaw" magnata, bez wzmacniacza a radio to jakis Rocker - jednym slowem tragedia.
teraz mam pytanko
przy okazji rozbierania drzwi (z powodu brzeczenia szyby) zauwazylem ze glosniki srednio- i wysokotonowe sa "zasilane" z jednego kanalu.
radio ma wyjscie na 4 kanaly wiec 2 sie niejako marnuja.
pomyslalem ze gdyby soprany podpiac jako tylne to mogloby byc lepiej chociaz o tyle ze moglbym sobie bardzo latwo regulowac sile ich grania.
powiedzcie mi prosze czy taka modyfikacja ma sens i jak to najlatwiej przeprowadzic?

uwaga, glupie pytanie:
czy jest mozliwosc zmostkowania radia? :)
zrobilbym z niego radio dwukanalowe i nie musialbym kombinowac z podpinaniem sopranow jako tyly.

ps. jak wyjac radio jesli nie mam do niego w komplecie narzedzia do wyjmowania (panel jest zdejmowany)
pozdrawiam
Moim zdaniem takie rozwiazanie nie ma sensu... Po co CI osobno regulowac sile gwizdkow? Moze sie myle ale jedyny sens jakie widze to zalozyc zwrotnice podpiac gorki srednie i niskie osobno, to najlepsze rozwiazanie, pozatym z tego co wiem wiekszosc koncowek odtwarzaczy samochodowych jest realizowana na kostkach ktore same w sobie juz pracuja w mostku(a takie radyjko z kosmosu jak rocker to na bank ma koncowke tak dobra jak nazwa radia :) ) Zmien radyjko i wrzuc zwrotnice takie moje zdanie (polecam pioniery maja piekny dziwiek).



bzykla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 19:38
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Post autor: bzykla » sob sie 05, 2006 00:49

czyli na ten moment po prostu zaloze nowe gwizdki i koncze na tym
nie bede kupowal nic poki nie uzbieram calej kwoty i wtedy kupie wszystko jednoczesnie
oto moj wymarzony zestawik: (plus jakies kable i wygluszenie)


skrzynia

glosniki

wzmak

radio

albo

takie



SwiRek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 30, 2005 13:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: SwiRek » sob sie 05, 2006 01:03

radyjko zdecydowanie pionek nie zaden clarion (nie mam do tego przekonania) co do wzmacniacza hmmm sam nie wiem ja bym polecil taki (jesli do suba potrzebujesz ofkorz) http://www.allegro.pl/item117242689_jbl ... ms_gw.html

:D
Ostatnio zmieniony sob sie 05, 2006 01:03 przez SwiRek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » sob sie 05, 2006 01:03

Jeszcze nie słyszałem aby ktoś tak chciał podłączyć głośniki hehe ale prawdę mówiąc, to mogło by działać, jak byś wstawił kondensatory przed tymi tweeterami to faktycznie mógł byś regulować głośność, ale mimo wszystko odradzam ci takie rozwiązanie szkoda zachodu.

Nie mostkuje się radii samochodowych nic ci to nie da a słyszałem o przypadkach że popalili końcówki w ten sposób, choć ja próbowałem na jakimś starym i nic się nie stało.

Nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz uzbierać na wszystko a potem kupować?
Przecież możesz najpierw kupić radio i już jakość idzie w górę nawet na tych głośnikach co masz, potem głośniki i już masz sprzęt który naprawdę ładnie gra na końcu możesz sobie kupić wzmacniacz i skrzynie.
No ale to twój wybór i postąpisz jak uważasz tylko nie rozumiem dlaczego chcesz tak zrobić nie wiem liczysz na to ze ceny spadną czy jak.

[ Dodano: 05 Sie 2006 01:05 ]
SwiRek pisze:radyjko zdecydowanie pionek nie zaden clarion (nie mam do tego przekonania) co do wzmacniacza hmmm sam nie wiem ja bym polecil taki (jesli do suba potrzebujesz ofkorz) http://www.allegro.pl/item117242689_jbl ... ms_gw.html

:D
:rotfl: :panna:
radyjko zdecydowanie pionek nie zaden clarion
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Przepraszam a na jakiej podstawie tak mówisz? bo pioneer jest lepszy w.........?
Pewnie alpine też bije na głowe?


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

SwiRek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 30, 2005 13:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: SwiRek » sob sie 05, 2006 01:07

mag2k3 pisze:Jeszcze nie słyszałem aby ktoś tak chciał podłączyć głośniki hehe ale prawdę mówiąc, to mogło by działać, jak byś wstawił kondensatory przed tymi tweeterami to faktycznie mógł byś regulować głośność, ale mimo wszystko odradzam ci takie rozwiązanie szkoda zachodu.

Nie mostkuje się radii samochodowych nic ci to nie da a słyszałem o przypadkach że popalili końcówki w ten sposób, choć ja próbowałem na jakimś starym i nic się nie stało.

Nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz uzbierać na wszystko a potem kupować?
Przecież możesz najpierw kupić radio i już jakość idzie w górę nawet na tych głośnikach co masz, potem głośniki i już masz sprzęt który naprawdę ładnie gra na końcu możesz sobie kupić wzmacniacz i skrzynie.
No ale to twój wybór i postąpisz jak uważasz tylko nie rozumiem dlaczego chcesz tak zrobić nie wiem liczysz na to ze ceny spadną czy jak.

[ Dodano: 05 Sie 2006 01:05 ]
SwiRek pisze:radyjko zdecydowanie pionek nie zaden clarion (nie mam do tego przekonania) co do wzmacniacza hmmm sam nie wiem ja bym polecil taki (jesli do suba potrzebujesz ofkorz) http://www.allegro.pl/item117242689_jbl ... ms_gw.html

:D
:rotfl: :panna:
radyjko zdecydowanie pionek nie zaden clarion
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Przepraszam a na jakiej podstawie tak mówisz? bo pioneer jest lepszy w.........?
Pewnie alpine też bije na głowe?
pewnie dlatego pioneer bo gra duzo lepiej na takiej podstawie to mowie... przesiedzialem troche na serwisie i wiem jak graja pionki. Co do wzmacniacza to tez mialem z nim do czynienia i moge go tylko polecic. Pioniery sa racze niezawodne a nowe modele Clariona pozostawiaja wiele do zyczenia.
Tak wogole to kazdy ma swoje zdanie, ja wybralbym pioniera ty clariona a bzykla wybierze to co bedzie uwazal.



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » sob sie 05, 2006 01:32

Pionki co najwyżej bardziej świecą ale właściwie masz racje każdy ma swój gust.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

SwiRek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 30, 2005 13:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: SwiRek » sob sie 05, 2006 01:39

mag2k3 pisze:Pionki co najwyżej bardziej świecą ale właściwie masz racje każdy ma swój gust.
Ciesze sie ze zgodziles sie zemna. bzykla ma kilka propozycji i mam nadzieje ze da znac jakiego wyboru dokonal, ja tez radze kupowac po malu i zaczac od radia a nie czekac na "calosc pieniedzy"



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Re: bardzo niskobudzetowa modyfikacja :)

Post autor: Kiler » sob sie 05, 2006 09:54

bzykla pisze:witam
dzis w goferku spalil mi sie jeden "sopranik"
juz zamowilem jakies niby oryginaly VW na allegro za 16pln
obecne audio to: glosniki "zestaw" magnata, bez wzmacniacza a radio to jakis Rocker - jednym slowem tragedia.
teraz mam pytanko
przy okazji rozbierania drzwi (z powodu brzeczenia szyby) zauwazylem ze glosniki srednio- i wysokotonowe sa "zasilane" z jednego kanalu.
radio ma wyjscie na 4 kanaly wiec 2 sie niejako marnuja.
pomyslalem ze gdyby soprany podpiac jako tylne to mogloby byc lepiej chociaz o tyle ze moglbym sobie bardzo latwo regulowac sile ich grania.
powiedzcie mi prosze czy taka modyfikacja ma sens i jak to najlatwiej przeprowadzic?

uwaga, glupie pytanie:
czy jest mozliwosc zmostkowania radia? :)
zrobilbym z niego radio dwukanalowe i nie musialbym kombinowac z podpinaniem sopranow jako tyly.

ps. jak wyjac radio jesli nie mam do niego w komplecie narzedzia do wyjmowania (panel jest zdejmowany)
pozdrawiam
Żadnego mostkowania, tweetery na osobnym kanale też nie za dobry pomysł. Poza tym nie musisz kupować Twojego zestawu marzeń na raz. Kup tylko radio, podłącz te głośniki co masz, za jakiś czas - zmień głośniki... wytłum drzwi... Co do marki radia - Ja mam Clariona, wielu fachowców również. O jakości dźwięku nie muszę mówić. Alpine to też wypas. Pionek nie lipa ale napewno nie nr 1 - dużo światełek. BTW - zobacz na jakim sprzęcie budują swoje zestawy najlepsi...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

bzykla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 19:38
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Post autor: bzykla » sob sie 05, 2006 10:12

pytacie sie mnie dlaczego chce kupic wszystko na raz???
jestem troche dziwnym czlowieczkiem i przy kupnie czegos tak drogiego bardzo wazna jest dla mnie radosc z tego.
jesli nie ma radosci to zakup byl lipny :)
powiedzcie, coz to bedzie za radosc jak podlacze sobie fajne radio do kupowtych glosnikow???
bedzie tylko -jak to mowicie- ladnie swiecilo (aha, bede bral na 99% pionka poniewaz podobno lepiej nadaje sie do techno).
oczami wyobrazni widze jak przychodzi do mnie sprzet kurierem w wielkiej pace, jade na montaz i wygluszenie i po jakims czasie odbieram.
to bedzie dopiero radosc!!!
a jaka roznica w jakosci dzwieku!!!

jesli ceny przy okazji spadna to plakal nie bede :)

druga wazna sprawa to zbierajac cala kwote bede mial wieksza motywacje niz kupujac po kolei.

to teraz juz chyba wszystko wyjasnilem :)
pozdrawiam i dzieki wszystkim za rady



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » sob sie 05, 2006 12:45

bzykla pisze:jade na montaz i wygluszenie i po jakims czasie odbieram.
to bedzie dopiero radosc!!!
a jaka roznica w jakosci dzwieku!!!
A wiesz jaką radość daje samodzielny montaż nic tak bardziej nie cieszy a nie jest to takie trudne :bigok: ale to tylko tak na marginesie.

Radio by zmieniło jakość dźwięku znacznie po dokupieniu głośników miał byś już niezły sprzęcik więc cieszył byś się zakupem dłużej, bo co chwila cos nowego by dochodziło heheh :food:
Na ale skoro wolisz wszystko na raz to niech tak będzie.

Co do radia musiał byś posłuchać swoich ulubionych utworów na obu tych radiach i myślę że wtedy byś z pionka jednak zrezygnował.
Ale na pewno ci długo pogra i wątpię abyś na nie narzekał więc nie powiem że to zły wybór ale mogło być lepiej.

Jak już kupisz to napisz na forum zobaczymy ile zejdzie ci ze zbieraniem :]
Pozdrawiam


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

bzykla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 19:38
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Post autor: bzykla » sob sie 05, 2006 14:20

w tym sek ze kase zbieral bede pewnie do zimy wiec nie usmiecha mi sie montaz przy trzaskajacym mrozie :)
stad taka decyzja

powiem dlaczego wolalbym pionka.
mozna do niego za jakies 85zl dokupic sterowanie na kierownice oraz ma osobne wyjscie na wzmacniacz co jest podobno bardzo przydatne.
jesli chodzi o wyglad to clarion bije na glowe pionka.

jesli bede blizej kupna to udam sie gdzies na odsluch i zadecyduje ostatecznie



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » sob sie 05, 2006 14:46

bzykla pisze: mozna do niego za jakies 85zl dokupic sterowanie na kierownice oraz ma osobne wyjscie na wzmacniacz co jest podobno bardzo przydatne.
jesli chodzi o wyglad to clarion bije na glowe pionka.
Do mojego Clarion'a chyba tylko zwykły pilot można kupić... a RCA też mam więc nie wiem w czym problem :bigok: . Co do wyglądu - tak jak napisałeś - Clarion rzeczywiście jest ładniejszy :jezor: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 76 gości