Pomoc przy wyborze

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Rafson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 17, 2012 19:08
Lokalizacja: Szczecin

Pomoc przy wyborze

Post autor: Rafson » ndz paź 21, 2012 17:43

Witam,
Chciałbym się Was poradzić co do radia, znalazłem 4 modele które najbardziej mnie ciekawią na naszym rynku :
-JVC KDX40 lub X50BT
-CLARION CZ202EK
-KENWOOD KDC-U304
-SONY CDX-GT450

I tu moje pytanie ktoś ma któreś z wyżej wymienionych? I jakieś opinie o nich macie? Na parametrach się nie znam to też mogli byście mi poradzić,które wydaję sie najlepsze i na co powinienem zwrócić uwagę, bo na przyszłość chciałbym rozbudować podstawowy zestaw w aucie dokładając wzmacniacz i tubę :smoke:
Pozdrawiam



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Pomoc przy wyborze

Post autor: ditomek » pn paź 22, 2012 07:42

na początek FAQ Nazara i google
Przynajmniej będziesz wiedział ze tuba to instrument muzyczny a to o co pytasz to subwoofer.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Pomoc przy wyborze

Post autor: Gawior » pn paź 22, 2012 09:16

Parametrami jakie wypisują przy radiu się nie sugeruj.
Zwłaszcza jeżeli chodzi po podawane moce 4x50W, 4x52W, bo są to moce maksymalne, i mają się nijak do rzeczywistej mocy, która w radiu jest w okolicach 4x18-22W RMS
Czasem masz podane 2x26W RMS, ale przy 14,4V, a tyle w aucie nie masz i nie będziesz mieć. Odpal silnik, włącz światła i dmuchawę np. na 2 bieg i zmierz ile wtedy masz na akumulatorze :)

Podrzuciłeś praktycznie najtańsze modele i każdy z nich zagra bardzo podobnie jeżeli chodzi o jakość dźwięku.
Przy wyborze kieruj się lepiej wyglądem radia i bajerami jakie mają, niż parametrami i jakością dźwięku.
Wybierz takie, które ma np. USB, czy Bluetooth, bardziej rozbudowany equalizer itp.

Natomiast jeżeli chcesz w przyszłości rozbudować system grający, to musisz mieć radio z wyjściami RCA ( chinch ) i to dwie pary ( 4 wyjścia chinch ).
Wtedy możesz podłączyć dwa wzmacniacze, lub wzmacniacz 4-kanałowy. Jak będziesz miał tylko jedną parę RCA, to podłączysz tylko wzmacniacz pod subwoofer i nic więcej, żadnego wzmacniacza na głośniki w drzwiach itp.

Lepiej rozejrzyj się za używanymi radiami, niż za nowymi z najniższej półki ( chociaż to i tak lepiej niż Peiying, Dalco itp. ).
Ja swojego czasu kupiłem bodajże za 170-180zł radyjko, które chodziło po 400zł na allegro. Miało laser na wykończeniu i padł po miesiącu. Koszt nowego lasera, to 27zł + jakieś 15-20min wymiany.

Kod: Zaznacz cały

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf
Byłem z niego zadowolony, ale idąc dalej z Car Audio zmieniłem na JVC KD-SH1000, a tamto sprzedałem z bólem serca za 180zł
Na wiosnę chcę jeszcze bardziej wykorzystać to radio, a konkretniej aktywną zwrotnicę w nim i pójść w bi-amp ( w FAQ Nazara masz terminologie ).


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Rafson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn wrz 17, 2012 19:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomoc przy wyborze

Post autor: Rafson » pn paź 22, 2012 19:42

ditomek pisze:na początek FAQ Nazara i google
Przynajmniej będziesz wiedział ze tuba to instrument muzyczny a to o co pytasz to subwoofer.
Ok to w takim razie allegro też musi korzystać z googli i FAQ bo kategoria z Twoimi SUBWOOFERAMI nazywa się "Skrzynie i TUBY BASOWE"...


Gawior, właśnie też rozglądałem się za radiami z wyższej półki i jedyne jaki mi się jeszcze podobało to ALPINE CDE-W235 i chyba JVC podobne znalazłem też, jednak zależy mi na kolorystyce i jak najmniejszym wyróżnieniu w aucie (po prostu ma ładnie wyglądać i nie rzucać się za bardzo w oczy) i te które wymieniałem wcześniej a zwłaszcza JVC KD-X40 najlepiej komponuje się wg. mnie z autem i wydaje mi się że to właśnie je zakupie.
Rozejrzę się jeszcze tak jak powiedziałeś na rynku wtórnym i może znajdę coś innego co nie było na allegro i akurat będzie pasowało.

Wcześniej,a propos najniższej półki miałem VOICE KRAFTA i w sumie byłem bardziej zadowolony niż z PIONEERA. Co prawda jak utwory nie były wcześniej podbitej większym basem to słuchało się średnio ("papierowy bass") ale po wzmocnieniu ich naprawdę dźwięk był zadowalający :helm:



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości