Sub, Skrzynia i Wzmacniacz

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kapral69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:14

Sub, Skrzynia i Wzmacniacz

Post autor: kapral69 » pt wrz 28, 2012 12:05

Witam,

Zadecydowałem że na urodziny golfa, włożę doń jakieś lepsze audio. Jeżdżę bardzo dużo i jakość tego fabrycznego, już prawie pełnoletniego zestawu jest poniżej krytyki, a już na pewno czuć to, kiedy przesiadam się do drugiego auta z (bodajże) 12sto głośnikowym fabrycznym audio.

Wydawało mi się że do mojego radia (Alpine CDE-120R) wystarczy jakiś mały zestaw woofera 165 z tweeterem, na zwrotnicy, dystanse oraz wygłuszenie drzwi. Wybrałem Helixy 62C blue. Niestety, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Pytanie do Was. Jaki byłby w miarę sensowny zestaw:
- wzmacniacz
- skrzynia
- sub
w granicach 400zł? Mam na myśli tylko te 3 rzeczy, kable złączki swoją drogą. Można za te pieniądze coś już dostać? Jeśli tak to bym się wstrzymał z montażem Helixów i spiął przez wzmacniacz już całość z subem.

Nie powiem o sobie że jestem audiofilem ale lubię posłuchać muzyki w dobrej jakości. W domu mam Altusy Tonsile ze wzmacniaczem Technicsa, więc mam nadzieje że rozumiecie już mój ból kiedy jadę gofrem.. ;)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
stochus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 14:03
Lokalizacja: DKL

Sub, Skrzynia i Wzmacniacz

Post autor: stochus » pt wrz 28, 2012 14:53

instaluj stx8 w skrzynce br 22@38hz, wzmacniacz 200-250w :)
będziesz zadowolony. Subwoofer 94zł nowy, wzmacniacz używany ok 200zł, przewody z 80złno i skrzynka np we własnym zakresie.



kapral69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:14

Re: Sub, Skrzynia i Wzmacniacz

Post autor: kapral69 » pt wrz 28, 2012 17:20

stochus pisze: w skrzynce br 22@38hz
co masz na myśli? ;) przepraszam ale dla mnie audio to jest czarna magia, zawsze zajmowałem się wszytkim tylko nie tym

22 litry x 38 hz skrzynia tak? a zapytać się chciałem jak to jest z Ohma'mi w subie? O co biega?

a wzmacniacz 4 kanałowy? 2x głośniki i 2x mostek do suba? czy monoblok a wysokie i średnie po zwrotnicy z radia?



kapral69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 22:14

Sub, Skrzynia i Wzmacniacz

Post autor: kapral69 » pt wrz 28, 2012 18:50

W radiu nie mam wyjścia na przód więc muszę z radia wyprowadzić przednie głośniki, czy tak? :)

1. W takim wypadku wzmacniacz musi być 1/2 kanałowy?
może być ten/o takich parametrach? http://allegro.pl/wzmacniacz-kenwood-ka ... 37684.html" onclick="window.open(this.href);return false;

2. co więcej, poleciłeś mi suba http://stx.pl/sw-stx-8-2-300-2x2-f-s-pc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a) Do niego pisze " Recommended enclosure: 30L@30Hz". Jak to wygląda? :P Producent tak radzi a rzeczywistość jest inna?
b) jest dwucewkowy, znaczy że się go podłącza; każda cewka na 1 kanał.. czy jak?

3. gdzie kupić/poszukać takiej skrzyni?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Sub, Skrzynia i Wzmacniacz

Post autor: powalla » pt wrz 28, 2012 20:00

Może zacznij od przestudiowania FAQ Nazara , potem naszych tematów podwieszonych i potem trochę tematów na forum?



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Sub, Skrzynia i Wzmacniacz

Post autor: Gawior » śr paź 03, 2012 09:49

Za 400zł nie kupisz tych trzech rzeczy.

Co do STX 8" to skrzynia 23L@35 ( lepszy kop ), lub 25L@31Hz
Dwa dni temu zrezygnowałem z dwóch osobnych subów na STX 8" ( 2 osobne skrzynki ) i zrobiłem jedną skrzynię z dwiema oddzielnymi komorami pod każdego STX 8" z osobna ( musiałem odzyskać trochę miejsca w bagażniku ).

w Cenie 400zł kupisz wzmacniacz cztero kanałowy Axton-a ( 200zł ) i zestaw odseparowany Diora GDS1607 ( poniżej 160zł z wysyłką ).

Subwoofer dokupisz jak uzbierasz parę groszy za jakiś czas.
STX 8" to koszt 98zł + wysyłka ( 26,5zl od producenta o ile pamiętam ) i do tego materiał na skrzynkę: około 22zł za MDF, garść wkrętów 3,5x40mm ( 3-4zł ), klej vikolowy do drewna ( 8-15zł ), terminal głośnikowy ( 6,5zł ), 0.5m kabla 2x4mm^2 ( 2-6zł ), do tego wiertarka z wiertłem 2,5-3mm, wiertło 6mm do nawiercania powierzchni na łebki wkrętów.
Wyliczasz skrzynkę z wymiarami elementów na nią i lecisz do Castoramy ( tutaj nic nie mówią, że za małe elementy itp ). Docinają ci i w domu składasz wszystko do kupy.
Później zostaje kupno, lub zamówienie ( np. z allegro ) materiału na obicie skrzyni i tyle. Koszt całkowity na gotowo nie powinien wynieść więcej jak 200zł ( + twoja robota ).
Tak więc kosz wykonania skrzynki w stanie "surowym" to około 170zł z przetwornikiem STX SW.STX.8.2.300 i możesz już słuchać. Obić skrzynkę materiałem możesz później ( obecnie mam nie obitą i jeszcze jakiś czas minie zanim zamówię materiał i będę miał czas ją obić ).

Kod: Zaznacz cały

http://www.stx.pl/sw-stx-8-2-300-2x2-f-s-pc.html
Do tego wszystkiego dochodzą ci dystanse pod głośniki, wygłuszenie ( taniej to mata dekarska, mata Boll, lub APP ), kable od wzmacniacza do głośników, oraz kable zasilające do wzmacniacza ( np. zestaw Dietz za około 100zł )


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości