Radio + głośniki mk4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

MasterLowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 05, 2012 20:45

Radio + głośniki mk4

Post autor: MasterLowe » sob wrz 15, 2012 15:06

Tak dla upewnienia mam pytanie, mk4 ma głośniki o wymiarze 165mm.? (5 drzwiowa wersja tdi 1.9 100km, ocean)

A teraz trochę trudniejsza sprawa.
Jest możliwość przełożenia oryginalnych głośników z przodu do tyłu, i w miejsce tych z przodu wstawić nowe głośniki:
http://www.profet.pl/739,hertz-hsk-165" onclick="window.open(this.href);return false;
Do czego jest ta mini skrzyneczka widoczna na zdjęciu?
Przy tym radyjku: Kenwood KDC-3054URY http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze ... 4ury.bhtml" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy będzie potrzebny jakiś dodatkowy wzmacniacz do tych 2 głośników oryginalnych + 2 w/w.? Jeśli, tak mogę prosić o podanie czegoś w miare tańszego i pozwalającego wykorzytać całą moc głośników.

Z góry dziękuje. ;)



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Radio + głośniki mk4

Post autor: ditomek » sob wrz 15, 2012 15:26

ta skrzyneczka to zwrotnica przez która podłączasz do radia głośniki.
moc głośników znacznie przewyższa moc generowaną przez wzmacniacz w radyjku.
dlatego polecam wzmacniacz.
za niewiele ponad 3 stówki można kupić używane radio które możliwościami bije to które podałeś w linku.
Chodzi głownie o wyjścia pre-out.
jeśli będziesz chciał kiedyś suba to zobaczysz ze para to jednak za mało



MasterLowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 05, 2012 20:45

Radio + głośniki mk4

Post autor: MasterLowe » sob wrz 15, 2012 15:35

Powiem tyle, w planach mam przerzuczenie obecnych głośników (oryginlanych) do tyłu i w miejsce ich wrzucenie jakiś nowych na przód. Może jakieś podpowiedzi co by pasowało do tego radyjka (głośniki przednie). Chodzi o to żeby było coś słychać tego basu i głośniki były w pełni wykorzystane. Na wzmacniacz + głośniki przednie mogę wydać około 500zł. Może jakieś propozycje?



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Radio + głośniki mk4

Post autor: ditomek » sob wrz 15, 2012 17:39

Na twoim miejscu poszukalbym 4 kanalowego wzmaka i za reszte kupilbym suba. To co proponuje da ci najszybciej poprawe brzmienia. Ale znowu pojawi sie temat radia ktore poda sygnal do wzmaka



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Radio + głośniki mk4

Post autor: ditomek » sob wrz 15, 2012 17:39

Na twoim miejscu poszukalbym 4 kanalowego wzmaka i za reszte kupilbym suba. To co proponuje da ci najszybciej poprawe brzmienia. Ale znowu pojawi sie temat radia ktore poda sygnal do wzmaka



MasterLowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 05, 2012 20:45

Radio + głośniki mk4

Post autor: MasterLowe » sob wrz 15, 2012 18:10

Te radio już mam, teraz chodzi mi o dobranie przednich głośników (chodzi mi o te na dół i góre tj. przy lusterkach) + wzmaka, który będzie pasował do głośników/radia.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Radio + głośniki mk4

Post autor: Raadek » sob wrz 15, 2012 19:57

Poszukaj do tych Hertzów jakiegoś 2 kanałowego Audisona,Sony XM ewentualnie Next'a(dobrze żeby miał 50-100wat na kanał).


Natural Sound

MasterLowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 05, 2012 20:45

Radio + głośniki mk4

Post autor: MasterLowe » sob wrz 15, 2012 22:41

Te radio uciągnie 2 seryjne głośniki?

Natomiast jeśli kupiłbym dwa głośniki (2 te dolne i 2 te górne - te małe) i podłączył pod wzmaka 2 kanałowego, a oryginalne 2 głośniki + 2 te małe pod radio to będzie git?



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Radio + głośniki mk4

Post autor: JacekTDI » sob wrz 15, 2012 22:54

bEdzie git, jak HSK podepniesz pod wzmaka, a ten shit który chcesz dać w tylne drzwi wywalisz... przeczytaj chociaż FAQ, będziesz miał wiedzę elemenentarną... no chyba, że głośniki w tylnych drzwiach to konieczność wyższego rzędu..... :kac:



MasterLowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 05, 2012 20:45

Re: Radio + głośniki mk4

Post autor: MasterLowe » sob wrz 15, 2012 23:00

JacekTDI pisze:bEdzie git, jak HSK podepniesz pod wzmaka, a ten shit który chcesz dać w tylne drzwi wywalisz... przeczytaj chociaż FAQ, będziesz miał wiedzę elemenentarną... no chyba, że głośniki w tylnych drzwiach to konieczność wyższego rzędu..... :kac:
Naczy myślałem trochę inaczej.
Przód: głośniki HSK dolne + górne i podłączyć pod wzmaka 2 kanałowego
Tył: głośniki seryjne dolne + górne i podłączyć pod radio (po co wywalać jak zawsze coś głosu dadzą, a są jak nowe)

Ogarnie to? Możecie podpowiedzieć jakiś dobry/tani wzmak. Może być stronka, która prowadzi taką sprzedaż w stylu profet.



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Radio + głośniki mk4

Post autor: slaww » ndz wrz 16, 2012 00:41

http://allegro.pl/okazja-programowalny- ... 18825.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Bdb piec nic tylko brac.Jak chcesz podepniesz sobie wszystko.Jak ktos chce to niech robi sobie kino w aucie.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Radio + głośniki mk4

Post autor: JacekTDI » ndz wrz 16, 2012 06:54

MasterLowe pisze:Naczy myślałem trochę inaczej.
Przód: głośniki HSK dolne + górne i podłączyć pod wzmaka 2 kanałowego
Dobrze
MasterLowe pisze:Tył: głośniki seryjne dolne + górne i podłączyć pod radio (po co wywalać jak zawsze coś głosu dadzą, a są jak nowe)
Ogarnąć ogarnie, tylko.... będzie Ci burzyło scenę tworzoną przez HSK, jak już chcesz tak zrobić, to faderem jak coś będziesz wyciszałtylne głośniki i na potrzeby znowu włączał.
slaww pisze:http://allegro.pl/okazja-programowalny- ... 18825.html


Bdb piec nic tylko brac.Jak chcesz podepniesz sobie wszystko.Jak ktos chce to niech robi sobie kino w aucie.

Inna opcja, to to co pokazał "slaww", możesz i tył i przód podłączyć pod wzmaka z aukcji, ewentualnie pod tego wzmaka przód a 3 i 4 kanałw mostek pod jakiegoś sub`a.
Może byś napisał skąd jesteś, to ktoś ogarnięty w tych sprawach z Twojej okolicy pomógłby Ci...



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Radio + głośniki mk4

Post autor: ditomek » ndz wrz 16, 2012 07:51

MasterLowe, głośniki w tylnych drzwiach grające ciszej niż przód. Po co? Tak będzie jeśli zasilisz przód ze wzmaka a tył z radia.
Jakie masz to radio?



MasterLowe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lip 05, 2012 20:45

Radio + głośniki mk4

Post autor: MasterLowe » ndz wrz 16, 2012 13:38

Radio: Kenwood KDC-3054URY
Ja mam osobę, która pomoże mi wszystko podłączyć itd., tylko narazie orientuje się jakie połączenie będzie najlepsze, żeby to jakoś "brzmiało". :bigok:

Czyli najlepsza opcja:
4 kanałowy wzmak i podłączyć wszystko, jaką moc musi mieć wzmak, żeby najmniejszym kosztem ogarnął i całkowicie wykorzytał moc głośników? Jakieś propozycje?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości