Sterowanie anteny elektrycznej

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Sterowanie anteny elektrycznej

Post autor: Witek.J » ndz sie 19, 2012 14:11

Od niedawna posiadam Alpine CDA-9835R i jestem bardzo z niego zadowolony, jest tylko jeden mały problem z anteną. Cały czas jest wysunięta, niezależnie czy słucham CD czy radia. W poprzednim odbiorniku (Sony CDX-410) po wyłączeniu funkcji TA/TP antena chowała się jeżeli wybrałem CD czy USB. Zwracam się z zapytaniem do użytkowników Alpine czy w tych radyjkach też sinieje taka funkcja żeby sygnał sterujący anteną pojawiał się tylko przy korzystaniu z tunera. W instrukcji nic o tym nie znalazłem a w sieci wyczytałem że Alpine niestety tak właśnie ma. Drażni mnie ta antena i na razie całkiem ją odpiąłem. Czy ktoś już się z tym zmagał, jakie efekty?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Sterowanie anteny elektrycznej

Post autor: powalla » ndz sie 19, 2012 14:56

Tylko Sony ma tak że ma osobne kabelki ANT i Remote , a reszta "popularnych" klocków ma tylko Remote .



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Sterowanie anteny elektrycznej

Post autor: Witek.J » ndz sie 19, 2012 16:34

Z radia wychodzą dwa oddzielne kable remote i power antena. Na elektrodzie znalazłem właśnie taki temat i jeden z użytkowników napisał że da się to zrobić ale ingerując w radio. Nie napisał konkretnie co i jak zrobić. Napisałem do niego ale na razie bez odzewu. Pewno zamontuję dodatkowy wyłącznik do anteny bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Sterowanie anteny elektrycznej

Post autor: powalla » ndz sie 19, 2012 17:15

No taka wysunięta antena może denerwować ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości