Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: CLAU » śr sie 01, 2012 11:48

Hejo.


Planuje do Mazdy 6 zbudować sobie CA wg tego o to pomysłu:

Radio Alpine CDA9884R
Głośniki przód: Rainbow SAX 265 (80W RMSkażdy)
Glosniki tyl: niepotrzebne
Jakieś kable Dietza lub inne.
Subwoofer w bagażniku w stylu czegoś takiego jak tu (zdjęcie pożyczone od firmy hyc bas):
Obrazek


1. W czym problem ? We wzmacniaczu. Do tej pory chciałem kupić uDimension 4 kanałowy, zrobić mostek i otrzymać dwa solidne kanały aby napędziły przód. Jednak jeżdząć róznymi samochodami znajomych, gdzie mają sprzęt w Audi Bose to jednak całośc dopełnia ten fabryczny subwoofer w bagażniku.

Ja nie lubię skrzyń, tuby to w ogóle patologia, więc jedyna opcja to dykretny subwoofer jakoś ładnie zamontowany jako częśc wnętrza bagażnika. Nie ma opcji, że zajmię on przestrzeń bagażową więc musi to być patent w stylu tego zdjęcia wyżej - bagażnik VW Tuarega.

I teraz tak: jako, że subwoofer komplikuje mi trochętemat wzmacniacza, czy ktośmoże doradzić jak lepiej to rozwiązać: Kupić 4 kanałowy wzmak i zrobić w nim 3 kanały (L, R i SUB) czy kupić 5 kanałowy, zrobić 2 mostki i otrzymać mocne kanały L i R i 5 osobny kanał tylko na subwoofer ?

Zaznaczam, że subwoofer ma być uzupełnieniem dziękowym a nie bebnem do tłuczenia basem na światłach w rytm hip hopu. Boje się, że bas z Rainbow mi nie wystarczy i chciałbym go trochę poszerzyć dodatkowym subwooferem. Martwie sie, że koniec końców będę musiał użyć dwóch wzmaków: 4 kanałowki do zmostkowania aby ładnie zagrał przód, i osobny wzmak na subwoofer. Takie rozwiązania nie chćę ze względu na koszty.

2. Druga sprawa to 2 radia w aucie. Jako, że fabrycznego nie ruszam aby nie rezać konsoli to chce je pozostawić. I pytanie czy jak położe całą nową instalację audio to czy można i jest sens, dolutować stare fabryczne radio do nowych kabli głośnikowych zasilających Rainbow. To tak na wypadek, gdyby jednak fabryczne radio kiedyś miało zostać właczone i posłuchane. Czy zrobić coś takiego, i jeśli tak czy na jakimś przełączniku odcinającym obwód fabrycznego radia czy może na stałe ale co wtedy jeśli odpalimy na raz radio Alpine i fabryczne ? Chyba nie zaciekawie.


GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D

[color=red][size=150][b]SPRZEDAM[/b]:
Oryginalna lewa przednia szyba + uszczelka szyby + korbotronic lewy![/size][/color]

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: Slavwek.ie » czw sie 02, 2012 18:37

CLAU pisze:jako, że subwoofer komplikuje mi trochętemat wzmacniacza, czy ktośmoże doradzić jak lepiej to rozwiązać:
Kupić porządną 4-kanałówkę, która napędzi Rainbowy i umiarkowany subwoofer, np Phase RS4:
http://allegro.pl/phase-evolution-rs4-g ... 03418.html" onclick="window.open(this.href);return false;
CLAU pisze:Druga sprawa to 2 radia w aucie ... czy można i jest sens, dolutować stare fabryczne radio do nowych kabli głośnikowych zasilających Rainbow
Taką druciarnią to trąci..
Można tak zrobić, ale dla bezpieczeństwa zrobić wyłącznik dla radia fabrycznego, bo jak na wyjściach z radia pojawi się sygnał ze wzmacniacza (o wiele większy) to raczej dojdzie do konfliktu.
Wyłącznik zrobić na zasilaniu, na przewodzie ACC (po stacyjce). Rozkminiając to głębiej, można by zrobić sterownik oparty na zwykłych 2 przekaźnikach, działający w ten sposób, że jak Alpine jest włączone, to nie da rady odpalić fabrycznego grajka.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: k0nr4d » czw sie 02, 2012 20:51

Co do drugiego radia, to najprościej wstawić mocniejsze diody zaporowo w kierunku radia i wzmacniacza i 'włala', wtedy sprzętu nie uszkodzimy. Jedynym problemem zostanie włączenie jednoczesne włączenie obu radioodtwarzaczy.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: CLAU » pt sie 03, 2012 14:20

Oczywiscie traci drutem i to strasznym. Juz taki ze mnie przypadek, ze radia fm nei slucham w ogole ale pozyczam auto i wiem, ze ktos bedzie chcial posluchac.

W sumie, jako ze Alpine bedzie ukryty i srednio dsotepny to poprostu bedzie brany panel za kazdym razem i nie bedzie opcji aby 2 radia na raz zadzialaly wiec problem chyba rozwiazany i mozna zdrutowac 2 radyjka pod wspolny zestaw glosnikow.\


jakieś inne wzmacniacze 4 kanałowe tak do 900zł ?


GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D

[color=red][size=150][b]SPRZEDAM[/b]:
Oryginalna lewa przednia szyba + uszczelka szyby + korbotronic lewy![/size][/color]

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: slaww » pt sie 03, 2012 15:43

Co do radia moj kumpel ma dwa radia w Kia i ma przekaznik zrobiony na przelacznik.Jak bedziesz mial drugie radio to bym jedno podlaczyl, bo na cho,,,oba.


http://allegro.pl/precision-power-dcx60 ... 72600.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: slaww » pt sie 03, 2012 15:51

Obrazek


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: CLAU » pt sie 03, 2012 16:05

slaww: dwa po to, ze alpine jako odtwarzacz audio cd, tudzież mp3 z usb natomiast anteny fm nie ruszam i ona zostaje przy fabrycznym w konsoli. radyjke dlatego, ze ten Alpine już jest na półce bo kiedyśgo kupiłem ale w sumie nie montowałem go w cale i leży. A konsoli środkowej nie chće zmieniać bo jest fabrycznie zabudowana i nie ma gdzie włożyć1 dinowego radia - względy estetyczne.

Ty masz Rainbowy, poleciłbyś mi wymiane SAXów na SLC ? Jest sens dokładać 200zł ?


W planach miałem kupno wzmacniacza uDimension Jr 2 kanałówki. Albo jakaś używka 4 kanałowa 100W rms na kanał.


GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D

[color=red][size=150][b]SPRZEDAM[/b]:
Oryginalna lewa przednia szyba + uszczelka szyby + korbotronic lewy![/size][/color]

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: slaww » pt sie 03, 2012 16:28

MI zostaly tylko woofery z slc Ja mam mega stara wersje to cizko mi cos powiedziec.Osobiscie bym cos robil aktywnie i nie kupowal kompletu gotowca.

te moje tak wygladaja http://scr.hu/screenshooter/1563249/gxrmwuk" onclick="window.open(this.href);return false;


co za problem wyjac wtyczke od radia i ja dac do alpiny


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: CLAU » pt sie 03, 2012 16:51

No problem w tym, ze alpina będzie dodatkowa, po lewej od kierownicy tam gdzieś gdzie bezpieczniki i dla innych, ktorzy beda jezdzic moim autem moze to byc srednio wygodne. Nie chce aby sie rozbili na drzewie kiedy beda po omacku probowac wlaczyc swoje przeboje na pendrivie. Dla nich niech zostanie fabryczne radyjo a ja z alpiny zrobie sobie sterowanie w kierownicy a pendrive;a mam jednego duzego i nie bede grzebal przy tym radiu nie wiadomo jak wiec mi to odpowiada.


GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D

[color=red][size=150][b]SPRZEDAM[/b]:
Oryginalna lewa przednia szyba + uszczelka szyby + korbotronic lewy![/size][/color]

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: maj0nez » czw sie 09, 2012 12:26

A nie da się pod to radio mazdy jakiegoś spokojnego zestawu zrobić to i tak nie będzie jakiś "pałer" i ile mniej rzeźby.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Re: Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: CLAU » czw sie 09, 2012 12:34

maj0nez pisze:A nie da się pod to radio mazdy jakiegoś spokojnego zestawu zrobić to i tak nie będzie jakiś "pałer" i ile mniej rzeźby.
Fabryczne czyta tylko audio i jakieś dodatki typu mp3 po usb albo kartach sd kosztuje 350zl w postaci xcarlinka a ja w takie all in one od chinczyka nie wierze. Mam to radio Alpine i szkoda go nie użyć poprostu.


GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D

[color=red][size=150][b]SPRZEDAM[/b]:
Oryginalna lewa przednia szyba + uszczelka szyby + korbotronic lewy![/size][/color]

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: maj0nez » czw sie 09, 2012 13:09

Ten xcarlink jest to emulator zmieniarki a nie jakieś all in one bardzo wygodna sprawa. Jakość taka jak z pendrive'a czyli taki pendrive do radia firmowego jak mazda wtedy masz całe sterowanie radiem jak i kierownicą multimedialną.
Ja bym poszedł w tą stronę żeby założyć wzmacniacz 4 kanałowy, sub zabudowany czyli 2 kanały przód i 2 w mostek, albo zrobić zabudowę subwoofer stereo czyli dwu głośnikowy np jakieś niskotonowe Vega 10cali ??


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
CLAU
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 16, 2009 15:56
Lokalizacja: dolnyslask
Kontakt:

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: CLAU » czw sie 09, 2012 13:17

Po co mi subwoofer stereo ? Co to za pomysl w ogole ?


Sterowanie z kierownicy mam w Alpine.


GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D

[color=red][size=150][b]SPRZEDAM[/b]:
Oryginalna lewa przednia szyba + uszczelka szyby + korbotronic lewy![/size][/color]

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Projekt CA - kwestia wzmacniacza + 2 radia samochodowe

Post autor: k0nr4d » czw sie 09, 2012 13:21

maj0nez pisze:subwoofer stereo

Trochu bez sensu. Jeśli sub ma być uzupełnieniem pasma, a nie tłuczkiem do wybijania szyb, to jeden głośnik 10" to aż nadto. Ba, jeden MDS 08 już by wystarczył.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości