Wygłuszanie - zakrywanie otworu technologicznego

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Wygłuszanie - zakrywanie otworu technologicznego

Post autor: Gawior » wt lip 31, 2012 07:48

Witam. Musiałem popruć wygłuszenie w moim Mk3 5D w miejscu dużego otworu technologicznego w przednich drzwiach, oraz zdemontowałem dołożone "żebrowanie" ze względu na to, że nie spełniało oczekiwanej roli ( było to dosyć elastyczne ).

Teraz chciał bym to zakryć blachą alu i zanitować ( 2 blachy aluminium po 0.5mm i miedzy nimi tworzywo, a całość ma 2mm ).
Jednakże boczek częścią kieszeni ( jest tu wypukły ), wydaje mi się, że wchodzi trochę w drzwi i jak bym zakrył to tą blachą na prosto, to bym nie założył tapicerki.

Mam rację co do tego, czy tak mi się wydaje ?

Jak wy zakrywaliście otwory technologiczne ? - chodzi o zakrycie blachą, żebrowanie itp. a nie nakładanie mat.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Wygłuszanie - zakrywanie otworu technologicznego

Post autor: powalla » wt lip 31, 2012 11:55

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=193202" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
rafal85rtc
...
...
Posty: 676
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:02
Lokalizacja: RATOVWICE
Kontakt:

Wygłuszanie - zakrywanie otworu technologicznego

Post autor: rafal85rtc » wt lip 31, 2012 16:31

Gawior pisze:Mam rację co do tego, czy tak mi się wydaje ?
nie wydaje ci się trzeba ja uformować dobrze troszkę to pracochłonne bo często trzeba tapicerkę zakładać i patrzyć czy jest ok ale da się zrobić tez to przerabiałem :bigok:


NOOO BAASS NOO FuNN!!!!
moje MK3 viewtopic.php?f=88&t=364418" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Wygłuszanie - zakrywanie otworu technologicznego

Post autor: Gawior » śr sie 01, 2012 12:52

powalla, przeglądałem instalacje forumowiczów. Także wygłuszenia na innych forach, oraz to co wypluło mi google (staram się najpierw szukać zanim zadam pytanie), ale konkretów nie znalazłem.

Z całkowitym zakryciem dałem sobie spokój. Materiał który miałem nie nadawał się do wyginania, cały arkusz blachy aluminiowej nie był by mi potrzebny, a do tego wychodziło parę groszy za to.
Zrobiłem tak jak miałem wcześniej, czyli żebrowanie, ale tym razem z płaskownika aluminiowego 5cm szerokości i 2mm grubości. Wszystko przynitowałem porządnie na stałe.
W końcu nie grzebie się tam co tydzień, a jak już coś, to rozwiercić aluminiowego nita 4mm to tylko moment.
Na żebrowanie dałem matę twardą, a na wierzch pójdzie coś miękkiego.

Jak na razie zrobione drzwi pasażera, ale jestem zadowolony.
Wygłuszenie drugich drzwi rozpruję dzisiaj. Z tymi drzwiami mam więcej roboty, bo coś mi mechanizm el. szyby brzęczy i przy uszczelce gdzie szyba wchodzi w drzwi ( to były powody prucia wygłuszenia ).


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości