Prośba o opinię

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Prośba o opinię

Post autor: seebst » wt lip 17, 2012 21:58

Mam do Was prośbę o opinię na temat tych dwóch radioodbiorników:
KRUGER & MATZ KM2002 http://allegro.pl/listing/product.php?c ... ing=KM2002" onclick="window.open(this.href);return false;
PEIYING PY9905 http://allegro.pl/listing/product.php?c ... ing=PY9905" onclick="window.open(this.href);return false;
Co o nich sądzicie?
Szukam czegoś, do Bory, co będzie i grało i miało GPS, ale rozblokowany, żeby można było wsadzić kartę z automapą i śmigało. Studiowałem zestawy 2DIN, ale trochę za wielkie to moim zdaniem, to raz, a dwa, że z niektórymi ciężko o zdejmowane panele, co by nie kusiło amatorów cudzej własności. Po przeglądnięciu różnych ofert natknąłem się na dwie powyższe pozycje, tylko czy warto...? Nie jestem jakimś fanem car audio ani audiofilem. Mam obecnie jakiegoś tam Kenwooda zamontowanego (KDC-4047UA), i jakość dźwięku mi w nim wystarcza w zupełności, a dodam, że głośniki mam fabryczne, dodatkowo mam suba (JBL GTO-804) podłączonego tylko pod wzmaka (jakiś Magnat 2-kanałowy).



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Prośba o opinię

Post autor: powalla » wt lip 17, 2012 23:17

Takie cudaki lubią się psuć ...niby gwarancja jest ale trzeba czekać i suma sumarum okazuje się że nie masz klocka 3/4 miesiąca , potem wraca i po jakimś czasie znów coś siada i znów czekasz . Czasem nawet nie dotykając paczki odsyłają że niby naprawiony , Ty ładujesz i oczywiście nie działa , odsyłasz i ..no i znów czekasz ;)

Nie kombinuj , dokup sobie przyklejaną navi , a resztę kasy wydaj na wykorzystanie jej , czyli zatankuj i jedź dokąd zaprowadzi Cię np. Hołowczyc lub Czesio ;)



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Prośba o opinię

Post autor: seebst » czw lip 19, 2012 16:13

No pytałem w sklepie CA i też mi odradzili... Więc czar prysł, a miało być tak pięknie...

Ale zaproponowali mi Blaupunkta New York 800 w dobrej cenie z Automapą. Niby chwalili go tam, że dobry kombajn z niego. Co o nim powiedzie? Nigdzie tylko nie mogę doczytać, czy posiada on w całości zdejmowany panel?

No i jeśli on jest w komplecie z Automapą, to tylko oryginał będzie chodził, czy jakbym jakiegoś pirata włożył, to też pójdzie? Bo np. w samej nawigacji Nokia 500 chodzi to z AM, ale w ori - za nic w świecie pirat nie chce pójść...





No i jeszcze jedno pytanie... Czy w przypadku zakupu radia z fabryczną nawigacją, jak np. Pioneer czy Kenwood, a następnie dać do odblokowania, żeby np. Automapa poszła, to czy w dalszym ciągu będzie możliwośc jednoczesnego słuchania muzyki wraz z nawigacją? Bo coś słyszałem, że po takim zabiegu traci się tą funkcję i pozostaje albo muzyka, albo navi.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Prośba o opinię

Post autor: k0nr4d » czw lip 19, 2012 22:52

Po rozblokowaniu masz po prostu kompa z Windowsem. Nie widzę przeciwwskazań, żeby równocześnie mieć odpaloną muzykę i nawigację. Co do Blaupunkta, to wątpię, że ma on cokolwiek zdejmowanego. Jak wyobrażasz sobie bieganie z takim 'panelem'? AM zainstalowana na karcie pamięci będzie działać niezależnie czy pirat, czy oryginał. Moja rada - jakiś Lark serii 43 lub 50 i dobry radioodtwarzacz osobno. Dużo wygodniejsze wg mnie, tańsze i można kupić radio o lepszej jakości dźwięku.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

DuchPL1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 19, 2012 22:50

Prośba o opinię

Post autor: DuchPL1 » czw lip 19, 2012 23:08

Rzeczywiście także nie polecam takich ,,Cudaków'' jak to nazwał kolega wyżej bardzo często sie psuja.
Ostatnio zmieniony czw lip 19, 2012 23:17 przez DuchPL1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Prośba o opinię

Post autor: michoswwy » czw lip 19, 2012 23:15

ja także radził bym oddzielnie nawigacje a oddzielnie radio



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Prośba o opinię

Post autor: powalla » pt lip 20, 2012 14:15

No i dużą zaletą jest umiejscowienie ekranu prawie w polu patrzenia na drogę (szyba środek lub przy lewym słupku) , co ułatwia obserwację mapy "kątem oka" i dalej być bezpiecznym na drodze, bo nie ruszasz głową co chwilę (góra/dół), a tylko lekko spoglądasz w bok i to ruchem tylko gałek ocznych, a nie całej głowy ;)



robert-ola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 21:29
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Prośba o opinię

Post autor: robert-ola » czw lut 19, 2015 08:12

Witam
Mam km2002 ponad rok , nie miałem żadnej awarii stacji medialnej.Za montowany jest w golfie 4 w gniezdzie górnym.
Po wysunięciu panelu LCD jedynie zasłania środkowe nawiewy co i tak mam zawsze zamknięte.
Można słuchać muzy i obserwować nawigacje.
Sterowanie stacji z kierownicy .
Mam pytanie do tych co go mają , jak wejść do windowsa by wymienić odtwarzać na inny.
Każdorazowe wyjecie kluczyka ze stacyjki ponownie wczytuje z pendriva dość długo (16GB)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości