Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

schwinn21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 29, 2006 18:03
Lokalizacja: lbn

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: schwinn21 » wt lis 03, 2009 17:26

Zabudowa wykonana z zywicy w lewy boczek do golfa IV na głosnik 25cm. Obudowa zamknieta 17-18 litrów. Przód wykonany z 18mm płyty mdf. Głośnik to MTX o mocy 150rms (dokładnie symbolu już niepamiętam. ale według producenta zadawala sie już od 14 litrów).
Proces powstawania pokazany na fotkach. Obrazek
tak to wyglądalo po wybeszeniu:) .Kolejny etap wykonanie formy:
Obrazek
Nastepnie nałożyłem około 8 wartw żywicy i dodatkowo w kilku miejscach wzmocniona "klocuszkami" w celu zapewnienia wiekszej sztywnosci.
Obrazek

Obrazek
Ostatnie przymiarki już z panelem przednim. Wystarczy teraz tylko okleic kocykiem pod kolor wykładzinyw aucie:
Obrazek
I mamy gotową zabudowę która nie zajmuje wogóle miejsca w bagazniku :)
Obrazek
jakies pytania? chetnie odpowiem wiktormikos@wp.pl



Awatar użytkownika
hijacker4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:30
Lokalizacja: Sokółka i całe woj. podlaskie

Post autor: hijacker4 » wt lis 03, 2009 18:13

schwinn21, ostatecznie ladnie sie prezentuje, ja bym jeszcze pokombinowal jeszcze tylko ze wzmacniaczem.... czy ta skrzynka ma ten minimalny litraz ? nic nie przegwizduje jest dobrze sklepana ?:) tak czy tak ladnie Ci to wszylo , jak gra ? :grin:



schwinn25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 23:49
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: schwinn25 » śr lis 04, 2009 12:03

Dzieki...
nie mat akiej możliwości, dużo wartw żywicy i własnie poswieciłem dużo uwagi na element łaczacytworzywo z płyta mdf, tu dołozone jeszcze i po jednej i po drugiej po dwie warstwy tak by zachodziły po około 4 cm na siebie, dodatkowo od srodka miejsce styku uszczelnione silikonem. widac po tym jak wciskam membrane powraca ona do swojego stanu bardzo powoli.
Wzmacniacz ten, to stare zdjatko jeszcze z zcasów zabudowy
Obrazek
miałem go na zbyciu wiec zmostkowałem 4 kanały na przod do Rainbow slx 265 delux, a monoblok kenwood zasilał skrzynie. Teraz stary w podlodze dalej zasila przód, a subika 2-kanałowy signat 150 w Rms.
Gra to naparwde przyzwoicie, nie bede pisał jak niektórzy ze 25 cm w zamknietej na głosniku marki XXX wypompowuje uszczelkiz tylnej szyby:P.
Wysmienicie uzupełnia dół, ale jak trzeba to potrawi nawet kopnąc, potzrasc delikatnie lustereczkami :). Po wczesniejszej zabudowie łacznie koło 800Rms teraz troszke;) basu mniej, ale chyab wyrosłem z tych mega duzej ilości rms, teraz została opcja to ma grać :)

[ Dodano: 04 Lis 2009 11:12 ]
a i zapomniałem o jeszcze jednym. nie to nie minimalna skrzynia w pd-fie miałem około 5 róznych skrzyn zamknietych proponowanych przez producenta zaczynajacych sie od 14 litrów w zaleznosci od wytrzymałosci mocowej i cisnienia aksutycznego. chyba druga w kolejności była włansie 17-18 litrów...pozdro



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr lis 04, 2009 23:38

Fajnie wyszło. zachęcam do opisania całej instalacji i wrzucenia jej na forum, a wtedy wrzucę do podklejonych "Instalacji forumowiczów".

Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
Marcin_ko7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob paź 27, 2007 21:09
Lokalizacja: DSR

Post autor: Marcin_ko7 » czw lis 05, 2009 15:15

Mam kilka pytan, moze i głupich i za to sorrki.
Po co wybebeszyłes wszystko a pozniej nakładkałes żywice na złożony boczek ? To po co było to wybebeszac ?
Jak przymocowałes mdf do żywicy ?
Jak przymocowałes ta skrzynke do boczka ?
Czy po napozeniu żywicy do maty, mata nie przykleiła sie do boczka ? (myslałem zeby jakas folie dac na boczek a pozniej mate i na to żywice, a foli pozniej odkleic)


Zastanawiam sie czy by nie zrobic takiego czegos u siebie w mk3 i dlatego tak wypytuje...


Był :( VOLF
Jest :) BOLF

schwinn25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 23:49
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: schwinn25 » czw lis 05, 2009 15:33

hey
no wiec wybebeszyłem sobie ten boczny materiał ( 5 minut robot), bo wlasnie niechciałem z zywica dzialac w bagazniku zeby niezabrudzic rozlac i takie tam;) - kwesta bardzie ostrozności, i majac boczek wyjety łatwiej było mi manipulowac i wykonywac.
To nie wszystkie zdjecia boczrek wyłożełem folia luminiową poznije okleilem taka tasma faliową jak na pocztach maja i chyba jeszcze pasta do podłog posmarowałem ( pierwsza moja opcja z taka zabudowa wiec wolalem byc pewny ze odejdzie )
Poznije wlasnie na zdjeciu jest jzu po pierwszej warstwie na boczk, wyjełem i kładłem kolejne. Trzyma sie zywica z płyta , chmmm no tak poprostu zywica dziala jak klei "przykleisz" ja do płyty.metalu,plastiku. Jak wpsomaniłem wmiesjce łaczenia kilka wartw zywicy w celu lepszego połaczenia.
nie jest jakos przymocowana tak wyszła forma ze wchodzi na wcisk, rok jezdze i siedzi na miejscu jak zła (a wyjecie jej by wymienic żarówke to 5 mi nut roboty). Jak masz chęci możliwosci czas predyspozycje i troszeczke dosiwadczenia to pewnie ze możesz wykonać do 3-jki. Jak cos służe pomoca. Pzdr

[ Dodano: 05 Lis 2009 14:38 ]
Na allegro mozesz kupic potzrebne materiały:
żelkot, zywica, uwardzacz, prof.rozdzielacz alkohol poliwinylowy(albo pasta do ppodłóg, parafina itp), maty o róznej gramaturze (nie za duze bo będa trudniejs ie układały jakies o posredniej gramaturze) 3m sie pzdr


Wykonam zabudowe z żywicy do róznych aut
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=277946
gg: 1970157 / wiktormikos@wp.pl

Awatar użytkownika
hijacker4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:30
Lokalizacja: Sokółka i całe woj. podlaskie

Post autor: hijacker4 » pt lis 06, 2009 14:48

schwinn25, czyzby glosniki infinity kappa w tej starej zabudowie? ja tez planuje zrobic cos mniejszego do bagaznika bo aktualnie mam 2x15" ale to tylko na zawody;) moze cos na rozpoczecie sezonu sie zawojuje a potem pomyslimy juz o drodze w strone jakosci... ;) :bigok:



schwinn25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 23:49
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Post autor: schwinn25 » pt lis 06, 2009 17:03

no to bogato dwie 15 :D
Niestety wtedy mogłem tylko chciec miec dwie kappy. To niestety były infinity Reference 1230. Pzdr


Wykonam zabudowe z żywicy do róznych aut
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=277946
gg: 1970157 / wiktormikos@wp.pl

pawlos66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt mar 08, 2011 20:49

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: pawlos66 » pt cze 08, 2012 18:57

ile wyniósł koszt takiej zabudowy ?



Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: Maximus-83 » pn cze 11, 2012 22:49

Czy głośnik w obudowie z żywicy zagra tak samo dobrze jak w budzie z MDFu ?


Obrazek

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: k0nr4d » pt cze 15, 2012 22:18

Jeśli zadba się o odpowiednio dużą ilość warstw żywicy i mat, uszczelni oraz wytłumi, to różnica nie będzie wyczuwalna.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: wesol » pt cze 15, 2012 22:34

Obudowa ma byc mega sztywna. Im sztywniejsza tym lepsza ale oczewiscie wytlumienie w srodku tez potrzebne. Jest kilka firm co robia kolumienki nawet z marmuru lub granitu. Dobrze tez zaopatrzyc sie w jakis pożadny głośniczek nie jakies tanie badziewie bo nic z tej konstrukcji nie bedzie. Polecam cos dunskiego lub nagielskiego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: Maximus-83 » śr cze 27, 2012 19:58

Głośnik to Intertechnik MDS08 bez BR


Obrazek

Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Zabudowa z żywicy subwoofer golf IV 4

Post autor: Dario84 » ndz lip 15, 2012 21:08

Super zabudowa, dlaczego nie zastosowałeś obudowy z BR ??


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości