Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

voytec123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:07
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: voytec123 » ndz kwie 15, 2012 18:05

witam.Szukam pomysłu na uruchomienie moich zagłówków z wyświtlaczami.Myślę nad samodzielnym dvd lub radiem w miare cenie by je podłaczyć.Ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojego ALPINE ida x-300 i może coś by mu podczepić by i one działały :D
Ogólnie jestem laikiem w temacie takiego sprzętu...dlatego proszę o pomoc.



wisnia198
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 01, 2011 21:44

Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: wisnia198 » pn kwie 16, 2012 20:49

O ILE SIĘ NIE MYLĘ to Twoje radyjko nie posiada wejścia RCA ani AUX więc raczej nie ma możliwości podłączenia zewnętrznego odtwarzacza DVD. Więc jeśli monitorki mają służyć do oglądania bajek przez dzieci na tylnej kanapie i posiadają wyjscie na słuchawki albo wyjscie IR (do słuchawek z odbiornikiem IR) to zakładaj w schowku odtwarzacz DVD i podłączaj bezpośrednio do monitorków. Kolejna opcja (sam osobiście posiadam) to radioodtwarzacz z wbudowanym DVD - posiadam radio Sony MEX-R1 oraz monitorek w "słoneczku" pasażera i nie mam narazie powodów do narzekania, obraz jest całkiem "przyzwoity". Jednak widzę w Twoich info że auto, to Bora więc nie zastanawiałbym się, sprzedał obecne radio, troszkę dołożył i kupiłbym stację multimedialną 2 DIN (i zamontował w miejscu obecnego radia (1 DIN) i półki nad radiem(1 DIN)) w zależności od jednostki możesz za jednym zamachem mieć Navi na przodzie, film itp. na tyle. Naprawdę ciekawa opcja.



voytec123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:07
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: voytec123 » wt kwie 17, 2012 11:59

Ogólnie to chciałbymostatecznie mały monitorek z przodu(w radiu) i by jednocześnie działały z tyłu.Monitorki w zagłówkach mają wyjście zarowno pod IR jak i słuchawkowe.Pytam bo nie znam się na temacie zbytnio jesli kupilbym radio z 2 DIN to dwa tylni bym podłączył,zgadza się??



wisnia198
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 01, 2011 21:44

Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: wisnia198 » pt kwie 20, 2012 22:42

Monitorek z przodu... Radia 1Din (standard) posiadają ekran - przeważnie 3 cale, "bajer" ale trzeba mieć głowę 30 cm od panela aby cokolwiek widzieć.... posiadają większe ekrany niż 3 cale ale to odtwarzacze "no name" i ich montaż szybko będzie skutkować awarią i "gwarancją producenta" a zatem oczekiwanie na naprawę i marne rezultaty....

1Din wysuwany monitor 7 cali - zależy od gustu często posiadają "funkcje opcjonalne", wymagające dołączenia dodatkowego modułu...

Stacja multimedialna 2Din - kombajn i według mnie faworyt...

Przeważnie większość tych radii posiada wyjścia wideo, kwestia upewnienia się przed zakupem.

Szczerze wszystko zależy od funduszy jakie ma się zamiar przeznaczyć na zakup!

Od 500 do 4000zł



voytec123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:07
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: voytec123 » ndz kwie 29, 2012 17:21

Witam ponownie.Przeszukałem allegro i rozważam zakup

http://allegro.pl/tuner-telewizji-cyfro ... 83956.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/show_item.php?item=2307089758" onclick="window.open(this.href);return false;

rozwazam również tuner bo z tyłu i tak nie siedzę a chciałbym by coś tam działało dla tylnich pasazerów.
Najchętniej jednak wybrałbym radio rozmiarów normlanego radia z możliwością podłączenia własnie tych monitorków.



wisnia198
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 01, 2011 21:44

Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: wisnia198 » sob maja 05, 2012 22:49

To już Twój wybór, tak czy siak... no lipa. Radio, zapytaj o gwarancję. Odpowiedź, gwarancja producenta - chiny. Zauważ jakość wykonania i rozdzielczość obrazu... Naprawdę lipa. "PANORAMICZNY DUŻY KOLOROWY EKRAN WIDOCZNY NAWET W SŁOŃCU" --> tylko gdy nie świeci... Poza tym, wyjście audio, nie podano jaka moc więc pewnie napisane będzie w instrukcji 4x60W z czego w rzeczywistości będzie 4x11 a głośniki bez dodatkowego wzmacniacza, przy wysokim volume będą jęczeć.....

Tuner - anteny są naprawdę kiczowate a muszą być zamontowane na widoku aby cokolwiek złapały, odtwarzanie tylko z pendrive'a i tyle!!!
Pracując w poprzedniej firmie uzbieraliśmy ze wspólnikiem sporą sumę pieniążków i zaimportowaliśmy z chin dużą ilość sprzętów audio do aut.Miał to być szybki zysk. Po montażach i sprzedaży skończyliśmy z siedmioma tysiącami w plecy... Więc moja postawa na takiego typu sprzęt "audio" jest naprawdę olewająca i nie jestem w stanie doradzic...
Też nie ma szału ale jednak lepsza jakość i w razie co, pewny serwis LG http://allegro.pl/lg-ldf900ur-ldf-900ur ... 03520.html" onclick="window.open(this.href);return false; jedyne co mnie nie nie pokoi to jedno wyjście wideo i nie kojarzę czy sygnał po rozdzieleniu nie padnie ale raczej nie.

Zastanów się również nad sprzętem używanym, lecz trochę lepszej jakości:
http://allegro.pl/jvc-kw-avx800-i2311703815.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/jvc-kd-avx44-instr-w- ... 15714.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/radioodtwarzacz-dvd-j ... 67696.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co nie zmienia faktu że warto patrzeć za jakimś Kenwood'em, Alpine, Pioneer ew. JVC, Blaupunkt, Sony.... Nieraz można złapać okazję. Z doświadczenia wiem że warto poczekać i dokładać do budżetu niż kupić lipę i póżniej żałować.

Jeśli już coś zakupisz to polecam się w montażu wszelkiej elektroniki w aucie ;)

Pozdrawiam



voytec123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:07
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: voytec123 » sob maja 12, 2012 17:09

Wypatrzyłem na handel takie radyjko JVC KW-AVX710 miał z nim ktoś do czynienia??? no i najwazniejsze czy będzie pasiło pod moje monitorki??? cena wyjściowa to 1300pln ale myślę że do 1000się zejdzie aha no i radio ma 3 miesiące



wisnia198
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 01, 2011 21:44

Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: wisnia198 » sob maja 12, 2012 19:00

Radio, nawet spoko. Najprawdopodobniej będziesz jednak musiał zastosować dwunasto - voltowy rozdzielacz sygnału video na dwa LCD. Około 100zł (Kwestia podłączenia, najpierw, rozdzielacza cinch typu Y i sprawdzenia czy sygnał wystarczy).



voytec123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:07
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: voytec123 » sob maja 12, 2012 21:09

Tak wyglądają końcówki z monitorków

Obrazek



wisnia198
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 01, 2011 21:44

Re: Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: wisnia198 » ndz maja 13, 2012 13:36

Obrazek Najpierw spróbuj z takim rozgałęźnikiem. W sklepie elektronicznym około 6zł



voytec123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 10:07
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: voytec123 » śr maja 16, 2012 20:38

Postanowiłem zrezygnować z ostatniego radia bo jak dojrzałem to niema USB...
ale znalazłem chyba najnowszą propozycje dla radia z mojej serii Bo mam aktualnie Alpine ida x-300 a znalazłem ida x-305 i jakby moje zagłówki ożyły po podłączeniu to raczej na właśnie to radio bym się zdecydował...bo znalazłem tu w NL takie radio za 200E

http://www.alpine-usa.com/product/view/ida-x305" onclick="window.open(this.href);return false;



wisnia198
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 01, 2011 21:44

Re: Jakie radio lub DVD pod lcd w zagłówkach

Post autor: wisnia198 » śr maja 16, 2012 21:27

A co ma wspólnego radio czytające pliki .mp3. AAC. i WMA. z zagłówkami LCD? To jest odtwarzacz muzyki, tylko i wyłącznie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 55 gości