[DIY] Bagażnik skończony(Audio się robi powoli)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob lip 15, 2006 15:21

Kubus20: wyglada na taka typowa gumowa okienna i rozumiem, ze ja polaczyles z oryginalna, by zlikwidowac szczeline ;)

Subik ladnie zaczyna wygladac, porzadna robota, oby tak dalej :bigok:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob lip 15, 2006 15:28

Goofi pisze:wyglada na taka typowa gumowa okienna i rozumiem, ze ja polaczyles z oryginalna, by zlikwidowac szczeline
Dokładnie tak. Rozbierzesz, przykleisz, będziesz wiedział co i jak.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob lip 15, 2006 15:36

Kubus20 pisze:
Goofi pisze:wyglada na taka typowa gumowa okienna i rozumiem, ze ja polaczyles z oryginalna, by zlikwidowac szczeline
Dokładnie tak. Rozbierzesz, przykleisz, będziesz wiedział co i jak.
Jeszcze jedna watpliwosc, przy szybie jest ta oryginalna :?: one pewnie maja jakis material od strony szyby, zeby guma nie trzec.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob lip 15, 2006 16:33

ja dałem gumowa uszczelkę od strony szyby i jak narazie w niczym to nie przeszkadza.



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » sob lip 15, 2006 23:59

Kubus20, a widziales uszczelke w mk4 miedzy srzwiami a przendim slupkiem?Jest ona naklejona na drzwiach!Myslalem o takim rozwiazaniu zeby powietrze przy wiekszych preskosciach niedostawalo sie do auta i nie szumialo! To jest tez ciekawe i jestem ciekaw czy to bedzie dzialac!Ona musi byc dosc waska i niewiem gdzie ja dostac bo inaczej odrazu bym ja tam zamontowal! Wes oblukaj sprawe i napisz czy to cos da?

POZDRO:) :bajer:


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lip 16, 2006 00:18

J3L3N, rozwiązanie byłoby dobre. A gdzie dostać taką uszczelkę też nie wiem, ale spróbowałbym nawet z taką okienną.

[ Dodano: Nie Lip 16, 2006 22:14 ]

Witajcie ponownie

Skrzynka juz zbita. Pozostało już ją tylko wyszpachlować, dotrzeć i okleić materiałem. No i może jeszczefrezik pod głośnik się zrobi.

Dzisiaj był dzień pierwszych testów i trzeba powiedzieć, że skrzyna daje dużo radości :grin:

Fotek narazie nie pokazuje, bo bardziej to gra niż wygląda.



karuzov
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: wt cze 27, 2006 23:54
Lokalizacja: 123

Post autor: karuzov » wt lip 18, 2006 11:18

Kubus20, widze ze tez powoli zabierasz sie za zabudowe... zycze powodzenia na koncu porownamy nasze projekciki tylko ze ja z przodem nic robic nie bede... tylko tyl i to za 30zl wliczajac cene materialow... finalnie za cala zabudowe wyjdzie mi pewnie jakies 50zl...

taka zabudowa to po to zeby pokazac ze nie trzeba miec duzo kasy, ja moglem kupic mdf itd. kope kabli i rozne takie tam... ale zabudowe ta robie dla tych troszeczke szczuplejszych ludzi i dla tych co maja dostep do starych szafek:)



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt lip 18, 2006 12:13

Kubus20 pisze: Dzisiaj był dzień pierwszych testów i trzeba powiedzieć, że skrzyna daje dużo radości :grin:
wygrzej głośnik tylko



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt lip 18, 2006 14:18

Łuki pisze:wygrzej głośnik tylko
Wygrzewam go aż zbyt mocno chyba :panna: :D

Poza tym pojawił się kolejny problem. Jedno z wyjść na radiu zaczyna przerywać. Gniazdko jest uwalone, bo jak poruszę kablem to gra, a jak kabel tylko trochę zmieni połozenie to nie łączy.

I teraz jest dylemat, czy zawozić to do robienia, czy zbierać na nowe radio :panna:
Nie wiecie ile może kosztować przelutowanie wyjścia RCA :?:



Awatar użytkownika
stasiu14
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 529
Rejestracja: wt sie 09, 2005 21:14
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: stasiu14 » wt lip 18, 2006 14:31

Mam dylemat nie wiem czy robic taka jak ty Kubus20 skrzyunie zamknieta czy z Bass-reflexem?Mozesz cos poradzic?Co lepsze?



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » wt lip 18, 2006 15:06

Kubus20 pisze: Wygrzewam go aż zbyt mocno chyba :panna:
to nie za dobrze, potem będziesz miał lipe



Awatar użytkownika
tomi1106
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 19, 2006 13:54
Lokalizacja: Bytom - Miechowice
Kontakt:

Post autor: tomi1106 » wt lip 18, 2006 15:12

Kubus20 pisze:Poza tym pojawił się kolejny problem. Jedno z wyjść na radiu zaczyna przerywać. Gniazdko jest uwalone, bo jak poruszę kablem to gra, a jak kabel tylko trochę zmieni połozenie to nie łączy.

I teraz jest dylemat, czy zawozić to do robienia, czy zbierać na nowe radio :panna:
Nie wiecie ile może kosztować przelutowanie wyjścia RCA :?:
Ja bym na Twoim miejscu sam to zrobił :) moze lut nie będzie idealny jak maszynowy ale będzie grało. Sprawdź czy to aby kabel nie przerywa. Gniazdo sie raczej nie psuje, jedynie może sie odlutować. Jeśli kabel będzie dobry i gdziazdo dobrze osadzone i będzie nadal przerywać to kup w sklepie elektronicznym nowe gniazdo i wymień. Powodzenia

P.S.
Pamiętaj w takich przypadkach Forumowicze VW Golf nie idą na łatwizne :bigok:

P.S2.
To prawie to samo co zabawa z lutowanie zepsutych wzmacniaczy (których od groma na Allegro)


[b][color=red][size=142]Kupię springi -40 mm pod silnik 1.3![/size][/color][/b]


[b]Forumowicze z Bytomia[/b] - pokażcie się !!! :pub:
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/effc0691d59bac9a.html][img]http://images2.fotosik.pl/268/effc0691d59bac9am.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr lip 19, 2006 10:34

stasiu14 pisze:Mam dylemat nie wiem czy robic taka jak ty Kubus20 skrzyunie zamknieta czy z Bass-reflexem?Mozesz cos poradzic?Co lepsze?
Wszystko zależy od parametrów głosnika. Jeżeli je poznasz, będziesz wiedział do jakie skrzyni jest przeznaczony Twój głośnik.
Łuki pisze:to nie za dobrze, potem będziesz miał lipe
Łuki wytłumacz mi dokładnie jak wygrzewać głośnik. 20 godz na średniej głośności :?:

tomi1106 pisze:a bym na Twoim miejscu sam to zrobił moze lut nie będzie idealny jak maszynowy ale będzie grało. Sprawdź czy to aby kabel nie przerywa.
Kabel jest w porządku na 100%
tomi1106 pisze:Gniazdo sie raczej nie psuje, jedynie może sie odlutować. Jeśli kabel będzie dobry i gdziazdo dobrze osadzone i będzie nadal przerywać to kup w sklepie elektronicznym nowe gniazdo i wymień. Powodzenia

P.S.
Pamiętaj w takich przypadkach Forumowicze VW Golf nie idą na łatwizne
Już próbowałem wczoraj rozebrać radio, ale jest jeden ból. do wyjścia nie ma prostego dojścia. Nie da się po prostu zdjąć dolnej blaszki od radia i polutować nowe gniazdo, które już nawet kupiłem. Żeby dostać się do lutów musiłbym rozebrać radio, wyciągnąć mechanizm, laser i wszystkie te bebechy, wyciągnąć płytkę i dopiero robić.
Nie chcę nic przy tym zepsuć dlatego zastanawiam się ile wziąłby za to fachowiec.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » śr lip 19, 2006 10:57

20-25h - ja podłączyłem pod wzmacniacz domowy i tak sobie grał po cichu :)
ja bym tam z radiem sie sam nie bawił, jeśli to jest zimny lut, albo rozlutowane RCA to sksują Cie koło 30 no góra 50 jeśli sa rzeźnikami i zdziercami :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości