Wzmacniacz anteny MK 4 - naprawa.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Paweell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob cze 25, 2011 15:33

Wzmacniacz anteny MK 4 - naprawa.

Post autor: Paweell » pn kwie 16, 2012 20:33

Witam
Mam problem, radio zaczęło jakiś czas temu słabiej odbierać.
Sprawdziłem wszystko co się dało, napięcie na kablu do anteny jest, radio gubi sygnał jeżeli jest trochę słabszy np. za miastem, wcześniej było ok, porównywałem też z podobnym golfem obok i on radzi sobie o wiele lepiej. Radio od nowości jest to samo i zawsze działało dobrze.

Rozebrałem stopkę anteny.
Było tam sucho i w miarę czysto, miejsca styków przeczyściłem sprejem do kontaktów i dalej nic z tego.

Zaniepokoił mnie jeden fragment elektroniki anteny (zaznaczony na czerwono na foto).
Czy to może być powód moich problemów?
Jeżeli tak to da się to jakoś naprawić ?
Nie mam doświadczenia w elektronice ale chętnie się czegoś nauczę. :pub:

Obrazek Obrazek

Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Heavy20122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 30, 2014 17:33
Lokalizacja: Sochaczew

Wzmacniacz anteny MK 4 - naprawa.

Post autor: Heavy20122 » pn mar 16, 2015 17:49

Podpinam się do tematu, mam taki sam problem kupiłem separator antenowy, ale do ori radia nic to nie da. Po za miastem radio czasem potrzeszczy albo w ogóle gubi sygnał.


________________________________________________________________________________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Wzmacniacz anteny MK 4 - naprawa.

Post autor: joseph82 » pn mar 16, 2015 22:07

polecam przeczytać ten wątek viewtopic.php?f=19&t=531577" onclick="window.open(this.href);return false;
nie wiem czy opłaca się naprawiać? Antenę z wzmacniaczem w stopce kupiłem za 10zł i za kolejne 10zł separator do wzbudzenia wzmacniacza, gdyż posiadałem nie fabryczne radio. Beż separatora który nie wzbudzał pracy wzmacniacza w stopce anteny radio ściągało stacje radiowe ''średnio na jeża''. Po podłączeniu separatora który wzbudzał wbudowany z stopce wzmacniacz moje problemy skończyły się :bigok:


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
dobry440
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:31
Lokalizacja: LUBIN/Zielona Góra

Wzmacniacz anteny MK 4 - naprawa.

Post autor: dobry440 » pt mar 27, 2015 22:25

Poczytajcie tutaj viewtopic.php?f=14&t=505020" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości