[mk2] zestaw w granicach 1000PLN

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

klemens84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 07, 2009 14:18
Lokalizacja: Lubin

[mk2] zestaw w granicach 1000PLN

Post autor: klemens84 » wt mar 20, 2012 02:23

Witam

Panowie jaki zestaw polecacie do Golfa 2 w granicach powiedzmy 1000PLN, może trochę więcej.
Na razie nie mam nic w aucie, a więc zestaw musi być kompletny łącznie z radiem.
Nie jestem żadnym melomanem ale lubię słuchać każdej muzyki, każdej dobrej muzyki :-) I dlatego zależy mi na przyzwoitej jakości dźwięku.
Nie planuję pakować do bagażnika żadnej skrzyni ponieważ nie chcę ograniczać jego przestrzeni.
Dodam jeszcze, że całe auto, łącznie z drzwiami jest kompletnie wygłuszone matami Bolla oraz filcem/płytami piankowymi pod panele (5,5mm). Nie długo zmajstruję panele MDF pod drzwi i je całkowicie "zamknę".
Myślałem o zestawie Morell Tempo 6 i jakieś radyjko do tego. Myślę, że moje potrzeby zostałyby zaspokojone takim zestawem. Ale może macie jakieś inne propozycje :pub:

Ogólnie w CA jestem zielony. Dlatego prosiłbym również o podpowiedzi jakie kable, bezpieczniki i co jeszcze będzie mi potrzebne aby wszystko połączyć tak jak należy.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: [mk2] zestaw w granicach 1000PLN

Post autor: bogib184 » wt mar 20, 2012 08:42

No niby Morele OK, ale z radia tego nie zasilisz - taka prawda. To mocne głośniki i radio z nimi nie pogra. Wzmacniacz do tego musi być. Zależy za ile byś wyrwał takie Morele, to dolicz sobie ze 200 na wzmacniacz (jakiś xm6020, może kenwood ps100, 150, może jakiś oldschoolowy piecyk - coś by się wybrało) i 100 na kabelki. Kupować Morele i męczyć je radiem trochę bez sensu. Głośniej nie posłuchasz, a radyjko bym brał jakieś używane - zawsze będzie kilka półek wyżej jak nowe za 300 zł, których do grania z Tempo 6 nie polecam. Trochę trzeba uściślić budżet, policz sobie ile dasz za Morele 6, Kabelki, wzmacniacz i na radio za wiele nie zostaje. Na alledrogo są Rainbow SAX za coś koło 370 zł - niby używane, ale z pewnego źródła i je bym rozważył, bo wtedy masz sporo mniejszy koszt zakupu niekoniecznie gorszych głośników.
http://allegro.pl/rainbow-sax-r6a-hsk-t ... 25410.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

[mk2] zestaw w granicach 1000PLN

Post autor: slaww » wt mar 20, 2012 09:41

Morele tez sa na allegro.Maly piecyk mozna do schowka schowac.

http://allegro.pl/dego-po-650-i2198393198.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

klemens84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 07, 2009 14:18
Lokalizacja: Lubin

[mk2] zestaw w granicach 1000PLN

Post autor: klemens84 » wt mar 20, 2012 13:03

Dziękuję za odpowiedź :pub:

Czytałem, że wiele osób poleca właśnie kupowanie używanego sprzętu, bo można znaleźć graty w naprawdę dobrym stanie i wyższej klasy. Mam jednak wątpliwości, bo mając gwarancję na nowy sprzęt zawsze czułbym się spokojniej...
Panowie, a czy istnieje możliwość zamontowania wzmacniacza pod kanapą z tyłu? Czy nie będzie się przegrzewał z braku wentylacji etc? Wolałbym jak najmniej ograniczać przestrzeń użytkowa auta ( może to skrzywienie po butli LPG w bagażniku z poprzedniego autka :kac: ). Wiem, że chcąc mieć fajną jakość trzeba pójść na kompromis, ale lubię mieć schowki przeznaczone na inne cele.

Czy wzmacniacz z tego zestawu nadaje się do tych głośniczków?
http://allegro.pl/morel-tempo-6-wzmacni ... 41094.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
RafałekVR6
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 120
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 20:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

[mk2] zestaw w granicach 1000PLN

Post autor: RafałekVR6 » wt mar 20, 2012 13:54

Napiszę od początku.Drzwi wygłuszone-ok,jakieś radio używka 250-300 zł np.Jvc kd-sh99r(bardzo miło je wspominam),głośniki morel tempo 6 albo dego Po 650-bardzo przyzwoite zestawy.Wzmacniacz-nie biez tego cruncha,poszukaj np.kenwood ps 100,150,200 i do tego kabelki,konektorki i inne popierdółki i masz fajne granie :)


Car audio wciąga...ehhh:D

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

[mk2] zestaw w granicach 1000PLN

Post autor: slaww » wt mar 20, 2012 14:33

Z tylu troche lipa, pod siedzenie mozna, lub po deske.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

klemens84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn gru 07, 2009 14:18
Lokalizacja: Lubin

[mk2] zestaw w granicach 1000PLN

Post autor: klemens84 » wt mar 20, 2012 14:47

Przeglądając forum spotkałem się, że któryś z kolegów, chyba w mk 3, schował wzmacniacz w tylnym nadkolu, to znaczy w boczku bagażnika. Hmm, w sumie takie miejsce również wchodziłoby w grę, choć na pewno będzie to wymagało trochę kombinacji. U mnie akurat w tym miejscu jest suchutko i nie ma wilgoci, tylko nie wiem czy każdy wzmacniacz tam się zmieści:/
Idę do garażu pomierzyć co i jak.
Panowie, a czy do wzmacniacza wymagany jest ciągły dostęp? Chodzi mi o to, czy wystarczy wszystko na początku podpiąć i można zapomnieć o jego istnieniu? Czy może jednak używamy go również do jakiegoś strojenia/ regulacji?

Radio, którego szukam musi mieć wejście USB. Czytnik płyt CD mnie w zasadzie nie interesuje, uważam że to przeżytek a poza tym nigdy mi się nie chce wypalać płyt...
No i fajnie, żeby jeszcze stylistyką lub kolorami choć troszkę pasowało do wnętrza golfa 2, choć to akurat jest nie tak istotne...

Co do głośników to jak na razie będę szukał Morel Tempo, Dego lub DSL (kurcze, czy jak to się pisze :kac: )



Awatar użytkownika
RafałekVR6
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 120
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 20:21
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

[mk2] zestaw w granicach 1000PLN

Post autor: RafałekVR6 » wt mar 20, 2012 17:24

Co do wzmacniacza to jak już wszystko ustawisz to "możesz zapomieć o jego istnieniu" no może co jakiś czas sporadyczne rególacje,ale to zależy od ciebie.Co do radia to w kwestii usb się nie wypowiem bo nie używam tego "wynalazku".Aha i DLS a nie DSL ;)


Car audio wciąga...ehhh:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości