mk IV kilka pytań

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

D00ZER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob cze 19, 2010 01:37
Lokalizacja: Jędrzejów. Świętokrzyskie

mk IV kilka pytań

Post autor: D00ZER » pn gru 19, 2011 21:27

Witam. Na wstępie chciałem napisać że jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę w sprawach audio więc nie bijcie i wyzywajcie :okej:
Sprawa jest taka że chciałem wymienić moje przednie i tylne głośniki w moim mk IV 5d. Niestety fundusze mam ograniczone mianowicie do 300 zł a po lekturze forum doszedłem do wniosku że lepiej kupić coś lepszego na przód a przednie przerzucić na tył tu pierwsze pytanie czy rozmiar jest identyczny i wejdą one bez problemu poprostu przekręcić wszystko i ok? Co do kabli w tylnych drzwiach wiem że sprawa jest różna niektórzy mają inni nie mój golf jest z 99r wersja highline 4 el. szyby więc mam nadzieje że będą. Druga sprawa to przód dowiedziałem się tu że odpowiedni rozmiar to 165 i najlepiej HERTZ ale jest kilka typów tych głośników (HSK, DSK, ESK) które byłyby dobre i nie przekraczały mojego budżetu? Ewentualnie doradźcie inna firmę jeśli na hertz mam za mało :pub: Czy będę potrzebował jeszcze jakichś dodatkowych rzeczy żeby je podłączyć np. Dystansów, kostek itp? i na koniec czy moje radio fabryczne VW BETA V da rade to uciągnąć bo nie chce wzmacniacza :hmm:
Z góry dziękuje za odpowiedzi :jezor:



Awatar użytkownika
Kill3ill
TestfarheR
TestfarheR
Posty: 270
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

mk IV kilka pytań

Post autor: Kill3ill » wt gru 20, 2011 01:25

D00ZER pisze: po lekturze forum doszedłem do wniosku że lepiej kupić coś lepszego na przód
się zgodzę, ale niestety zabawa zaczyna się w okolicach od 500pln...
D00ZER pisze:przednie przerzucić na tył
Ja w mkIV miałem tylko przody i było bardzo fajnie, trzeba drzwi wygłuszyć, darowałbym sobie taką zabawę...
D00ZER pisze:tył tu pierwsze pytanie czy rozmiar jest identyczny i wejdą one bez problemu poprostu przekręcić wszystko i ok?
rozmiarem i kształtem są te same, głośnik wysokotonowy jest inaczej mocowany (przód - wysokość lustra, tył - przy klamce), trzeba się trochę bawić ponieważ org są przynitowane...
D00ZER pisze: Druga sprawa to przód dowiedziałem się tu że odpowiedni rozmiar to 165
przy wymianie i tak musisz dawać dystans z MDF'u wiec możesz brać 160mm jak i 165mm...
D00ZER pisze:najlepiej HERTZ
nie wiem z kąd ta powszechna opinia, uważam że Dls, Helix, Rainbow, Rockford, też grają poprawnie i dostarczą dużo rozrywki...
D00ZER pisze:ale jest kilka typów tych głośników (HSK, DSK, ESK) które byłyby dobre i nie przekraczały mojego budżetu
rozważając Hertz'a, to ich linia wygląda następująco DSK, ESK, HSK, MLK, w kwocie którą przeznaczasz spokojnie znajdziesz DSK, lub jak poszukasz to znajdziesz starsze modele HSK (jako nowe kosztujące w granicach 800pln, warte przemyślenia)...
D00ZER pisze:Czy będę potrzebował jeszcze jakichś dodatkowych rzeczy żeby je podłączyć np. Dystansów, kostek itp?
przeważnie przy zakupie na alledrogo sprzedający dodaje "gratis" tuleje MDF (do danego auta) lub maty, kostkę niestety usuwasz lub przerabiasz (osobiście polecam pociągnięcie nowych kabli)...
D00ZER pisze:czy moje radio fabryczne VW BETA V da rade to uciągnąć bo nie chce wzmacniacza
powinno dać rade...
D00ZER pisze:Z góry dziękuje za odpowiedzi
Proszę :okej:


Not 4 Movi'n Just 4 Crusi'n
Obrazek

D00ZER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob cze 19, 2010 01:37
Lokalizacja: Jędrzejów. Świętokrzyskie

mk IV kilka pytań

Post autor: D00ZER » śr gru 21, 2011 13:00

Kill3ill, Dzięki za odpowiedź teraz tylko muszę znaleźć kogoś kto mi to ogarnie i założy :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości