problem z kondensatorem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

ares101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 15:17

problem z kondensatorem

Post autor: ares101 » pt lis 25, 2011 17:53

Witam posiadam w bagazniku taki oto zestaw: Skrzynia Blaupunkt 800W + wzmacniacz 400W, ale to tylko info poboczne. Posiadam rowniez do tego kondensator Alphard 1,5 UF cap-15d i dzisiaj gdy wjezdzalem na parking tuba przestała grac i kondensator przestal wskazywac napecie. Pomyslalem zrobie to w domu jak wroce. Gdy chicalem jechac w droge powrotna siadlem do auta i slysze jak cos szybko cyka (jak bomba :D). Otwieram bagaznik patrze a na kondensatorze w miejscu gdzie sa 3 diody zielona, zolta i czerwona, migała zielona( w tym samym rytmie mozna bylo uslyszec te cykanie) i wkazanie napiecia mrugalo liczbą 1 i tak az dojechalem do domu( tuba nie dziala :( Juz wczesniej mialem tak ze kondensator niekiedy nie pokazywal napiecia ale powiedziano mi to ze tak niekiedy sie dzieje. No ok dzialo sie czasem tak az do dzisiaj gdy przestalo w ogole grac. Kondensator zakladal mi brat a ja zabardzo nie wiem do czego to sluzy i poco to tu jest. Wydaje mi sie ze reguluje ono napiecie ktore idzie do tuby. I tu moje pytanie : moglo tu cos pasc czy to wina np luznych kabli. A jezeli to padlo to mozna jezdzic bez tego do czasu az wymienie go? Bardzo mi zalezy na szybkiej odpowiedzi bo jazda bez muzyki to nie jazda :( Akutalnie wyciaglem wszystko z bagaznika tuba, wzacniacz i kondensator.

pozdro



Awatar użytkownika
kisiel119
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob lut 06, 2010 00:31
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

problem z kondensatorem

Post autor: kisiel119 » pt lis 25, 2011 19:20

przy takich mocach kondesator jest zbedny. kondesator jak sama nazwa wskazuje kumuluje energie potrzebna wtedy gdy wzmacniacz potrzebuje jej najwiecej. odlacz tego kondzia i podlacz normalnie wzmak.


[img]http://pokazywarka.pl/uua85j/#zdjecie613930[/img]

ares101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 15:17

Re: problem z kondensatorem

Post autor: ares101 » pt lis 25, 2011 19:31

ok, zrobilem tak i dziala :) dzieki za pomoc
do zamkniecia!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości