Ktore glosniki wybrac ???

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

d_a_w_i_d

Ktore glosniki wybrac ???

Post autor: d_a_w_i_d » pn sty 31, 2005 14:53

Mam zamiar zamontowac sobie do przodu zestaw odseparowany. juz wszytsko wiem co i jak zrobic... tylko teraz mam dylemat czy wybrac tansze glosniki ALPINE SXE 1750s 280W (45RMS) ktore kosztuja w media mrkt 230 zl czy dolozyc i kupic na allegro za 300zl HERTZ DSK 165 (80RMS). Dodam ze mam radio panasonica CQ-DFX602N 4x50 MOSFET. Pomozcie w wyborze z gory dziekuje :pub:



Awatar użytkownika
naughtyjurand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 14, 2004 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: naughtyjurand » pn sty 31, 2005 15:27

no to moze i ja sie podepne pod temat, zeby nie robic zamieszania,
i dwoch podobnych tematow na forum.

zalozenie:
chce sobie zamontowac do samochodu komplet nowych glosnikow,
2 na przod, 2 na tyl (standardowe rozmiary),
radyjko VDO-Dayton 2102 4x45W (bez wzmacniacza),

co radzicie zamontowac, zeby jak najwiecej z tego wyciagnac,
ale trzymajac sie takiego zalozenia jakie podalem powyzej?

- jednodrozne/dwudrozne
- jaka firma: VDO/SONY/ALPINE/...

cena nie gra roli (chyba ze wyjdzie mnie to powyzej 500pln za komplet 4szt.)

nie znam sie, wiec bede polegal na waszych opiniach.
ps: mam dziecko ktore czesto jezdzi ze mna samochodem (glownie spi) wiec chce miec ladny/czysty dzwiek do "normalnego" sluchania z przyjemnym basem.


HELL WAS FULL, SO I CAME BACK!

Homer012
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob sty 29, 2005 03:49
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Post autor: Homer012 » pn sty 31, 2005 16:34

ja mam tylko jedna rade nie kupujcie w media Markt to jest sklep tylko dla idiotów tam sa takei ceny jakich nigdzie indziej niema, no moze poza innymi super tanimi marketami

pozdrawiam



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn sty 31, 2005 17:25

Do kolegi Dawida jeśli interesuje cię tylko wysokie przetwarzanie mocy to kup alpiny dlatego że moc radia i głosników jest bliższa stosunkowi 1;1. Natomist jeśli w przyszłości będziesz chciał podpiąć wzmacniasz i uskrzydkić swój dzwięk kup Hertza.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn sty 31, 2005 17:43

Do kolegi naughtyjurand to co planujesz nie jest dobrym rozwiązaniem. Proponuje kupić na przód system 2 drozny odseparowany. Tweter na deske bas do trzwi. Na tył lepeiej kupić skrzyneczke i jakiś wooferek. Póżniej dopałke. Jesli ci by nie pasowała skrzyneczka to trójdrożne nieodseparowane, ale nie elipsy tylko okrągłe.


TUTENHAMON

d_a_w_i_d

Post autor: d_a_w_i_d » wt lut 01, 2005 21:34

dziekuje za rade i wypytuje dalej :grin: (kto pyta nie błądzi) hehe moj budżet sie nieco chyba powiekszy i rozwazam teraz 2 modele HERTZa:

DSK 165 http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=40325178

ESK 165 http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=40938816

I teraz pytanie jaka jest miedzy nimi roznica bo w cenie nie wielka 300 czy 380 to nie jest wiele a jesli jakosciowo sa zdecydowanie lepsze to doloze i kupie te lepsze... poradzcie co zrobic... z groy dziekuje za sugestie... dodam ze w przyszlosci chce dołożyć jakis woofer do bagaznika i wzmacniacz kilku kanalowy tak aby zasilal wszystkie glosniki nie tylko woofer...



Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: cyarnz » wt lut 01, 2005 23:00

wybralbym dsk bo imo wypadaja lepiej niz esk poza moca oczywiscie



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr lut 02, 2005 17:11

Nie wiem czy zauważyłeś ale jedne dają 91 db a drugie 93. Powiem ci tylko tyle że te które mają 93 db czyli te tansze napewno zagrają głośniej z mniejszymi stratami (chociaż mają mniejszą moc). Natomist te droższe zagrają ciszej mimo że śa o 20 watt rms mocniejsze. Wybrałbym te tańsze ale decyzja należy do ciebie.


TUTENHAMON

d_a_w_i_d

Post autor: d_a_w_i_d » śr lut 02, 2005 18:19

No wlasnie tak sobie porownywalem ich parametry i tez mi sie wydawalo ze te tansze sa lepsze... ale ze sie zbytnmio nie znam postanowilem zapytac :grin: dziekuje za pomoc jutro zamawiam sobie z allegro te tansze i lepsze :chytry: eh az nie moge sie doczekac :food:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr lut 02, 2005 19:58

Pamietaj o wygłuszeniu drzwi i stabilnym mocowaniu głosników do blachy a nie do tapicery. (do blachy drzwi pierścien z mdy i do tego głośnik)


TUTENHAMON

d_a_w_i_d

Post autor: d_a_w_i_d » śr lut 02, 2005 20:18

tak tak wiem wiem juz wszystko dobry miesiac sie zastanawiam co i jak :) i konsultowalem sie ze znawcami tematu :grin: rowniez z tego forum pod koniec miesiaca przyjedzie do mnie znajomy i wspolnymi silami zrobimy to profes :chytry: (kolega sie kiedys zajmowal car audio)



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pn lut 07, 2005 17:02

Dolacze sie z pytaniem.
Planowalem dokladnie ten sam zakup Hertz DSK lub:
Sony XS-HT 170 SN za ok 440zl:
http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... od_id=1535

Zestaw podlaczony do radia Sony X-Plod.

Jaka jest wasza opinia??


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » pn lut 07, 2005 23:53

Homer012 pisze:ja mam tylko jedna rade nie kupujcie w media Markt to jest sklep tylko dla idiotów tam sa takei ceny jakich nigdzie indziej niema, no moze poza innymi super tanimi marketami

pozdrawiam
hehe dokladnie w media markt to se mozna kupic maszynke do golenia :jezor: a co do hertzow to ESK :helm: jak to mowia to inwestycja ktora sie oplaci, pozniej jak zechcesz podlaczyc wzmacniacz to bedziesz zadowolony, a i bez wzmaka dobrze bedzie gralo. DLatego warto dolozyc te 80zl i brac ESK :bigok:



szymi161
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 07, 2009 20:57
Lokalizacja: Murowana Goslina

Post autor: szymi161 » sob lis 07, 2009 21:00

Witam mam pytanie kupiłem głosniki ALPINE SPG 17C2 zamontowałem je w golfie 3 w dzrzwach i grają gorzej od starych . Moze ktos napisze mi co jest grane . Pozdro czy beda lepiej grały
Ostatnio zmieniony sob lis 07, 2009 21:31 przez szymi161, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości