Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kubik78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr sty 14, 2009 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: kubik78 » sob paź 08, 2011 17:55

Autko - mk4 3d
Radio - pioneer f310bt
Przod - hsk 165 + zwrotnice
Tył - seria
Maty - GMS
Wzmacniacz - brak
Skrzynia - brak


Jako że totalnie sie nie znam na doborze sprzętu a całą wiedzę czerpię z tego forum, prosiłbym by ktoś przedstawił mi dobry wzmacniacz + skrzynie basową w okolicy 1000zł, w poprzednim golfiku woziłem wcmaniacz blaupunkt velocity + skrzynia ground zero 25cm 250 rms i całkiem ładnie to grało. Przeglądając forum nie znalazłem konkretnych przykładów co warto w tej cenie kupić.

Czy jest sens zmieniać głośniki z tyłu?

Czy jest sens podłaczać hsk do wzmacniacza? Jeśli tak to czy lepiej zamontować jakiś oddzielny (mam ciągle starego velocity) czy podłączyć je również do nowego wzmacniacza który bedzie zasilał skrzynie.



kubik78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr sty 14, 2009 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: kubik78 » sob paź 08, 2011 21:33

Zauwazylem ze radio nie do konca pasuje w miejsce oryginalnego :otepienie:

czy takie coś wystarczy ?
http://allegro.pl/ramka-radiowa-2-din-s ... 28433.html" onclick="window.open(this.href);return false;



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: JacekTDI » ndz paź 09, 2011 09:15

Dobra rada:
1. Tak jest cholernie mocny sens podłączyć HSK pod wzmaka. (na tym Velocity to szału nie będzie, może jakiegoś Rodka kup do nich)
2. Głośniki z tyłu odłącz, psują Ci tylko scenę.
3. Masz radio 2din bez ramki, więc ją musisz dokupić, ale dobra rada, to idź do jakiegoś sklepu car-audi (w Szczecinie to pewnie tego trochu jest), weź tam swoje radio i kup do niego kieszeń, bo może byc tak, że kupisz "uniwersalną" na allegro i spasi ona do wszystkich innych tylko nie do pioneeera, miałem tak z radiem clariona i skonczylo się właśnei na takim zakupie w sklepie.
4. Co do skrzynki z Sub`em, to szukaj czegoś z u-Dimension Junior (ładnie gra), albo Re Audio - tu można poczuć trochę amerykańskeigo mięsa przy odpowiednim zasileniu skrzyni - http://allegro.pl/re-audio-sr-12d4-30cm ... 25620.html" onclick="window.open(this.href);return false;
5. Wzmak do skrzyni.... nie wiem, może Hifonics albo Rodek ponownie, albo jeden wzmak pod HSK i SUBWOOFER... trzeba szukać okazji... :)

http://allegro.pl/rodek-r680i-gwarancja ... 79755.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a może Xetec: http://allegro.pl/xetec-4g-600-mk2-gwar ... 86848.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sprzedawca sprawdzony, sam u niego kupowałem, tylko musisz jedną rzecz obadać, czy głosnik z subwoofera w moze pracowac w 4ohm, bo jezeli nie to zaszkodzi to wzmacniaczowi ktory z w/w/ nie jest stabilny w 2ohm przy zmostkowaniu 2 kanałów, no chyba ze zamiast tego RE z aukcji którą podałem poszukasz czegoś z jedną cewka o impedancji 4Ohm np to http://allegro.pl/cerwin-vega-104-dls-j ... 34962.html" onclick="window.open(this.href);return false; :).



kubik78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr sty 14, 2009 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: kubik78 » ndz paź 09, 2011 17:03

Dziekuje Ci za rady JacekTDI

Wzmacniacz prawdopodobnie zamówie jednen z tych przedztawionych przez Ciebie, jednak bardz oobawiam sie zakupu używanych głośników (kupiłem 2 razy, 2 razy wystrzelone) dlatego skrzynia musi być nowa, takie coś ? http://allegro.pl/ground-zero-gzrw-30sp ... 38883.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Gdzie można sprytnie ukryć oddzielny wzmacniacz dla przednich głośników?



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: JacekTDI » ndz paź 09, 2011 17:20

nie znam Ground-Zero, co do używanych sub`ów to ja zawsze takie kupowałem, ale z odbiorem osobistym, tego z Chrzanowa mógłbym Ci sprawdzic bo mieszkam 15km od tego miasta, wzmak do głosników przednich mozesz ukryc np pod siedzeniem, ja tego nie praktykowałem, ale widziałem takie rozwiązania :)



Awatar użytkownika
elpiotrek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1982
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 19:25
Lokalizacja: elblag i braniewo

Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: elpiotrek » ndz paź 09, 2011 18:04

kubik78 pisze:Gdzie można sprytnie ukryć oddzielny wzmacniacz dla przednich głośników?
wg mnie to co zlego jest w podciagnieciu wzmaka od przedniego zestawu do bagaja? pod siedzieniem?... chyba to kiepski pomysl... ale to moje wrazenia.


Audi a4 b5 1.8T Quattro

sprzedany:
mk3: vento front, szeroka stal, gleba, hbm
Obrazek

kubik78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr sty 14, 2009 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: kubik78 » ndz paź 09, 2011 18:38

JacekTDI pisze:nie znam Ground-Zero, co do używanych sub`ów to ja zawsze takie kupowałem, ale z odbiorem osobistym, tego z Chrzanowa mógłbym Ci sprawdzic bo mieszkam 15km od tego miasta, wzmak do głosników przednich mozesz ukryc np pod siedzeniem, ja tego nie praktykowałem, ale widziałem takie rozwiązania :)

mógłbyś to zrobić?



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: JacekTDI » ndz paź 09, 2011 21:31

elpiotrek pisze:wg mnie to co zlego jest w podciagnieciu wzmaka od przedniego zestawu do bagaja? pod siedzieniem?... chyba to kiepski pomysl... ale to moje wrazenia.
wiesz było pytanie o "ukrycie" wzmaka, a tak btw to czemu kiepski pomysł?? zwłaszcza jak się ma wzmaka tylko z ustawianiem GAIN`a, a ciecia w radiu?? Fakt tu będzie trudno, bo siedzenie "lata" w przód w tył w 3-drzwiówce, innym rozwiązaniem to wsadzanie zabudowy tak jak tu: http://www.strefacaraudio.pl/topic/2126 ... ntry205855" onclick="window.open(this.href);return false;
albo alternatywna dla powyższej zabudowa w tylnym oparciu.
kubik78 pisze:mógłbyś to zrobić?
niestety najwczesniej w czwartek/piątek bo mam w pracy masakrę związaną z audytem recertyfikujacym :rozpacz:



Awatar użytkownika
elpiotrek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1982
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 19:25
Lokalizacja: elblag i braniewo

Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: elpiotrek » ndz paź 09, 2011 22:31

JacekTDI pisze:Fakt tu będzie trudno, bo siedzenie "lata" w przód w tył w 3-drzwiówce
wlasnie dlatego...
moze pod tylną kanapę? chyba zbyt czesto jej nie kładziesz [kanapy].... tylko ze nie jestem pewien czy wiekszy wzmak sie zmiesci...
inne miejsce to moze tylny boczek? z tego co pamietam jest tam sporo miejsca, dobrze wygłuszyc i zamocować jakis stelaż i juz:D


Audi a4 b5 1.8T Quattro

sprzedany:
mk3: vento front, szeroka stal, gleba, hbm
Obrazek

kubik78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr sty 14, 2009 16:31
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: kubik78 » pn paź 10, 2011 03:39

JacekTDI pisze: niestety najwczesniej w czwartek/piątek bo mam w pracy masakrę związaną z audytem recertyfikujacym :rozpacz:
nie trzeba, zdecydowałem sie kupić nówkę:)



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: JacekTDI » pn paź 10, 2011 06:30

elpiotrek pisze:moze pod tylną kanapę? chyba zbyt czesto jej nie kładziesz [kanapy]....
tylko żeby mu tym siedziskiem przysłowiowego termosu nie zrobić i żeby się nei ugotował....



dupcia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw lut 05, 2009 18:17
Lokalizacja: Psary

Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: dupcia » pn paź 10, 2011 07:36

podepne sie pod temat. prosze powiedziec jakie dystanse do głosników do przodu do Golfa IV. Planuje włozyc włozyc głosniki hertz Esk 165. Jedni mowia ze dystanse 33 mm a drudzy ze pasuja 36. I sam niewiem. Prosze o pomoc



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: bogib184 » pn paź 10, 2011 08:12

Kup dedykowane do golfa 4 i po kłopocie.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Pomoc w zestawieniu dobrego audio

Post autor: jhosef » pn paź 10, 2011 11:40

elpiotrek pisze:pod siedzieniem?... chyba to kiepski pomysl... ale to moje wrazenia.
Jak wozisz z tyłu pasażerów to kiepski. Jak się zaczną rozpychać nogami to zwarcie mogą zrobić, kable pourywać. Zima na nowach świeżego śnieżku mogą nanieść:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości