Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
van_dall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn paź 27, 2008 18:56
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: van_dall » śr sie 24, 2011 09:13

Witajcie.

Chciałbym, aby pomógł mi ktoś ogarniający temat dobrać jakiś przyzwoity głośnik w skrzynkę basową.

Dane sprzętu jaki posiadam:
Radio Pioneer DEH-30MP
Głośniki w podszybiu INFINITY 10cm
Głośniki w tylnych boczkach jakieś badziewne 17,5cm ale planuje włożyć helixy DB 16cm (mam takie z poprzedniego samochodu)
Wzmak do suba do kenwood kac927 300W RMS
Skrzynia zamknięta, Litraż...hmmm kiedyś ktoś mi to wyliczał, to wyszło 21L NETTO.

Wymiary skrzynki (po zewnętrznej) to:
Szerokość: 36,5cm
Wysokość: 31,5cm
Głębokość dół: 34cm
Głębokość góra: 21cm
Grubość płyt 2cm

Auto to Audi 80 coupe.

Muzyka jaką słucham...głównie klubowa ( techno, house, dubstep, DnB, i tym podobne oraz czasami hip-hop).

W tej chwili mam głośnik badziewny, stary, lipnej firmy. Oczekuje mocniejszego, głośniejszego i w miare możliwości głębokiego bassu. Fajnie, jakby po zwiększeniu głośności, dało rade pomasować plecy kierowcy ( o ile to możliwe przy takim wzmaku).

Myślałem o głośniku powerbass s-10, ale sam nie wiem. Może jakiś JBL albo jeszcze coś innego? Tu liczę na Waszą opinię.

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć... Żaden szał, chciałbym się zmieścić w przedziale 300-400zł.


Moje COUPE:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=407686

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: bogib184 » śr sie 24, 2011 22:48

S-10 dobry głośnik, jak na taką kasę, ale zejścia to on nie ma za tęgiego nawet w BR, za to szybki i niezły jakościowo. Warto jednak dołożyć do serii M PowerBassa. Ogólnie po przesiadce z lipnego suba, może Ci się nawet i jego zejście spodobać, bo zawsze trochę kopnie, tylko przy takim litrażu ten głośnik potrzebuje ponad 400 rms, żeby trochę potrząsnął budą. Przy 30 l closed by już chodził, a 21 l to by się mu więcej wat przydało, co nie oznacza, że nie zagra.



Awatar użytkownika
van_dall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn paź 27, 2008 18:56
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: van_dall » czw sie 25, 2011 10:26

bogib184 pisze:tylko przy takim litrażu ten głośnik potrzebuje ponad 400 rms, żeby trochę potrząsnął budą. Przy 30 l closed by już chodził, a 21 l to by się mu więcej wat przydało, co nie oznacza, że nie zagra.
Ale w tym zdaniu mówisz o s-10, czy o tej serii M ?

W sumie z tym głosnikiem mi się nie pali, rok czasu jeździłem z tym co jest, to i miesiąc wytrzymam więc mogę doinwestować w lepszy głośnik.


Moje COUPE:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=407686

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: bogib184 » czw sie 25, 2011 21:41

Jeden i drugi ma podobne zapotrzebowanie na moc, z tym, że M lepiej spisze się w 21 l.



Awatar użytkownika
van_dall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn paź 27, 2008 18:56
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: van_dall » czw sie 25, 2011 22:18

Mogę doinwestować w M-10 ;)

Tylko jeszcze mam jedno pytanie w takim razie. Bo glośnik PB m-10 ma 300W RMS, i mój wzmak dokładnie tyle samo. Mam rozumieć, że tak może być i będzie to grało i nic sie nie pochrzani ?


Moje COUPE:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=407686

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: k0nr4d » pt sie 26, 2011 15:26

Jak się dozuje gain z głową, to można nawet pędzić ten głośnik kilowatem.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
van_dall
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn paź 27, 2008 18:56
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: van_dall » pt sie 26, 2011 21:15

O, to świetnie. W takim razie dozbieram kasy na m-10 :)


Moje COUPE:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=407686

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: kappi » wt sie 30, 2011 17:37

jest świetny głośnik jak dla mnie i kilku moich znajomych.. mam na myśli rockford fosgate T2 ale to już znacznie większe pieniądze, ale może warto dorzucic :P


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: scuzzy » wt wrz 20, 2011 21:55

A ja polecę kulturalnego i stonowanego wariata jakim jest Intertechnik MDS10 S. Sub o mocy 250W z niewielkim apetytem na prąd, potrafi zagrać niesamowicie szybko, szybkością bije na głowę S10 , M10 i inne obecne wynalazki Rockforda. Zejścia zdecydowanie mu nie brakuje (zwłaszcza w BR). Panuje opinia, że głośnik traci na szybkości jeśli wrzuci się go z closed do BR. W przypadku IT takie zjawisko nie ma miejsca. Jest równie szybki jak w closed, ale zyskuje sporo na zejściu i na mięsistości basu. Ogólnie głośnik bardzo uniwersalny, przy dnb na pewno się nie zgubi jak konkurenci. W przedziale cenowym do 500zł nie trafiłem na bardziej uniwersalny i tak zacny głośnik. Dziękuję za uwagę :helm:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: Kubus20 » śr wrz 21, 2011 12:26

scuzzy, tylko po co męczyć IT przy takich bitach...
Przy reszcie sprzętu autora i rodzaju muzyki ten głośnik i tak nie będzie miał gdzie się wykazać, bo nikt się nie będzie spuszczał na tym, czy kontrabas dobrze wybrzmiewa w tym przypadku.
Tutaj trzeba jeb***cia jakie PB mu zapewni...



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: scuzzy » śr wrz 21, 2011 13:09

Kubuś20 słuchałeś IT 10S w BR? W moim odczuciu, IT sprawdził się bardzo dobrze przy muzie elektronicznej takiej jak dnb, bo sam sporo go słucham... Miałem kiedyś S10 i naaa praaawdee nie dorównuje szybkością IT. A jeśli chodzi o "męczenie" głośnika, to już indywidualna sprawa każdego użytkownika :helm:
Chodziło mi głownie o to, że IT to bardzo uniwersalny głośnik, który w swojej klasie cenowej ma niewielu "tak szybkich" konkurentów, a i wykopu mu nie brakuje...



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: Kubus20 » śr wrz 21, 2011 13:35

Nie porównuję S10 do IT, bo takie porównanie po prostu nie ma sensu(głośniki z trochę innych klas).
Napisałem po prostu, że szkoda go tu...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: wesol » śr wrz 21, 2011 14:07

watpie szczerze zeby ten wzmak kenwooda byl tak szybki jak ten glosnik. W bass niestety trzeba zainwestowac dobry naped czyli wzmak. bardzo sybkie i niedrogie sa signaty. Sporo porownywalem wzmakow i naprawde nie widzialem tak szybkiego wzmaka w tej klasie. Moze niektorym nie bedzie sie podobac ale ja lubie jak jest kontrola nad dzwiekime. Jednemu zalezy by waliło i trzeslo autem a ja tam wole precyzje. Wszystko zalezy od tego co preferuje uzytkownik. Ja tam osobiscie nie inwestuje zbytnio w audio w samochodzie bo musialbym tam sporo sosu wladowac by mnie to zadowoliło. Zapodalem tylko taki standardzik by nie było masakry ale nie zmieniam glosnikow itp bo wpada sie w wir gdzie zaczyna kase wyciagac niemilosiernie. Niestety jak sie poslucha zestawów na przedzie co kosztuja 1500 zl czy nawet i 2000 to sprzet za 500 i 800 nie robi juz wrazenia.
Wszystko jest kwestia budżetu i tego bym sie trzymał.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Jaki wybrać głośnik 25cm, skrzynia zamknieta

Post autor: scuzzy » śr wrz 21, 2011 16:18

:rozpacz: ale kolego teorie prawisz... Co masz na myśli porównując szybkość głośnika do wzmacniacza? :los2:
wesol pisze:bardzo sybkie i niedrogie sa signaty. Sporo porownywalem wzmakow i naprawde nie widzialem tak szybkiego wzmaka w tej klasie.
Mój mentor ! :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości