głośniki + radio bora ok 500zł

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

imp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 24, 2009 20:23
Lokalizacja: Wrocław

głośniki + radio bora ok 500zł

Post autor: imp1 » wt wrz 20, 2011 13:06

Witam
Mam prośbę abyście polecili mi jakiś zestaw do bory. Mam oryginalnie dwa głośniki z przodu plus radio na kasetę. Głośniki zaczynają pierdzieć i trzeszczeć a kaseta to wiadomo :grin: . Chciałem coś zmienić na lepsze i stąd pomysł żeby wstawić coś nowego. Chciałem jakieś radio cd/mp3 plus dwa głośniki na przód bez wzmacniacza, tuby itp. porostu radio plus 2 głośniki.
Głośniki najlepiej takie, które pasują do drzwi bez jakiś wielkich przeróbek a co do radia to nie mam jakichś większych wymagań. Budżet jaki mam do przeznaczenia na te ulepszenia to jakieś 400zł na całość.
Nie znam się kompletnie na markach sprzętu, co jest dobre co nie i dlatego mam prośbę żebyście mi pomogli w wyborze. Troszkę zacząłem o tym czytać ale natłok informacji mnie przygniótł i zrobił kompletny mętlik w głowie
Pomóżcie, co wybrać w takiej kwocie żeby dało się tego przystępnie słuchać
I czy jest sens robić wygłuszenie drzwi przy głośnikach tej klasy?
Ostatnio zmieniony śr wrz 21, 2011 09:01 przez imp1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

głośniki + radio bora ok 400zł

Post autor: wesol » wt wrz 20, 2011 13:41

glosnikow nie ruszaj bo sa na tyle dobre ze w twoim budrzecie co bys nie wstawial to beda duzo gorsze. Zapodaj tylko jakies dobre radio na CD lub karte pamieci czy usb i tyle. Poszukaj na allegro jakiegos pionka, alpine lub clariona. w kasie 400 zl powino radyjko cie zadowolic.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

głośniki + radio bora ok 400zł

Post autor: Kubus20 » wt wrz 20, 2011 19:42

Jeżeli tylko woofery zaczynają świrować, to jedyne co przychodzi na myśl, żeby zmieścić się w budżecie z radiem, to wymienić woofery na Phonocary...



imp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 24, 2009 20:23
Lokalizacja: Wrocław

głośniki + radio bora ok 400zł

Post autor: imp1 » wt wrz 20, 2011 23:46

Myślałem że coś zadziałam w tej kwocie Ile powinienem dołożyć żeby mieć jakiejś średniej klasy sprzęt?
Mam taki problem z głośnikami. Prawy działa w miarę dobrze, natomiast lewy gra trochę ciszej a czasami (nie wiem czy to dobrze opiszę) tak jakby nie było wcale basu, dopiero szybkie podkręcenie volume powoduje powrót do normalności ale tylko na jakiś czas. Oprócz tego słychać jakieś trzaski i pierdy. Może to problem z kablami, nie sprawdzałem



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

głośniki + radio bora ok 400zł

Post autor: scuzzy » śr wrz 21, 2011 00:35

Zastanów się ile pieniędzy jesteś w stanie wydać na sprzęt grający do auta... Na początek wypadałoby zająć się wygłuszeniem drzwi i przygotowaniem ich pod aplikację głośników... Później rozejrzeć się za systemem przednim no i wzmacniaczem do tego systemu... Następny krok to położenie w aucie instalacji zasilającej i sygnałowej... Moim zdaniem bez kwoty 700zł nie ma co podchodzić poważnie do tematu.

Sprawdź czy styki we wtyczce przy samym głośniku Ci nie zaśniedziały od wilgoci...



imp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 24, 2009 20:23
Lokalizacja: Wrocław

głośniki + radio bora ok 400zł

Post autor: imp1 » śr wrz 21, 2011 00:44

Musi coś być (w sensie radio plus dwa głośniki na przód bez wzmacniacza)co będzie dawało radę za kwotę powiedzmy 500zł. Nie jestem jakimś wymagającym słuchaczem i wiem że za taką kwotę nie będzie jakiś super rewelacji, jednak może da się coś polepszyć niż ten kiepsko działający fabryczny zestaw

A styki przy głośniku sprawdzę przy najbliższej wolnej chwili



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

głośniki + radio bora ok 400zł

Post autor: scuzzy » śr wrz 21, 2011 01:41

Jeśli nie chcesz brnąć aż tak daleko, to możesz kupić takie oto głośniki: Helix B 62C http://allegro.pl/kultowe-helix-b-62c-d ... 07777.html, lub takie: Sinuslive SL-165w + Neo25 http://allegro.pl/sinuslive-sl-165w-neo ... 71519.html . Pod samym radiem całkiem nieźle sobie radzą. A w przyszłości zawsze będziesz mógł kupić jakiś wzmacniacz pod te głośniki, wtedy na pewno więcej z nich wyciśniesz :pub:
Jeśli chodzi o radio, to kup sobie coś markowego, z usb i z co najmniej jednym wyjściem RCA na wzmacniacz i będzie ok



imp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 24, 2009 20:23
Lokalizacja: Wrocław

głośniki + radio bora ok 500zł

Post autor: imp1 » śr wrz 21, 2011 10:00

a czy przy tej klasie głośników jak w linkach powyżej warto robić wygłuszenie drzwi, będzie jakaś słyszalna różnica?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

głośniki + radio bora ok 500zł

Post autor: Kubus20 » śr wrz 21, 2011 12:18

Zawsze jest słyszalna różnica na plus. Może w Mk4 trochę mniejsza niż w innych autach, bo już fabrycznie drzwi są jakoś tam "zamknięte", le i tak różnica jest spora.
A co do głośników, to warto dołożyć do El. Comp. 6...



imp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 24, 2009 20:23
Lokalizacja: Wrocław

głośniki + radio bora ok 500zł

Post autor: imp1 » śr wrz 21, 2011 12:38

może jakieś radyjko polecicie w granicach 250zł
cd/mp3 takie żeby dało radę tym głośnikom
naprawdę nie mam jakiś wygórowanych wymagań i raczej na pewno nie będę rozbudowywał sprzętu grającego



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

głośniki + radio bora ok 500zł

Post autor: Kubus20 » śr wrz 21, 2011 12:41

Pioneer 2300UBB. Ma USB, AUX, wyjście na wzmacniacz, sterowanie subem, filtr i ustawienie fazy dla niego. Do tego dopasowane podświetlenie do Bory. Chyba więcej Ci nie potrzeba.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

głośniki + radio bora ok 500zł

Post autor: wesol » śr wrz 21, 2011 13:59

glosniki seryjne sa dosc dobre w mk4. To nie czasy starych kiblow ze byly wkladane jekis szajsy by tylko graly. Zanim zaczniesz wkladac jakies wymalowane fajowsko phonocary czy alphardy i inne bajery to sie lepiej zastanów. Kuzyn kiedys zakupil JBL w media i zalozyl do mk4. Okazalo sie ze cos to gra jakos lipnie. Wymienil bo w jednym seryjnym glosniku urwal magnes( sa przynitowane na 3 nity). Gralo to mu lipnie i przyjechal do mnie bo przeciez wydal na te JBL prawie 300 zl. Ja mu zlozylem ten glosnik seryjny bo nie byla uszkodzona azni cewka ani reszta. Zalozylismy te seryjne ponownie no i zagralo to wkoncu duzp lepiej. Pyta mnie jak to mozliwe ze te JBL tak lipnie graja?? No niestety to ze wydasz 300 zl na firme niby znana wcale nie gwarantuje ze bedzie dobrze grac. Ty wydajesz 300 zl a koszt produkcji to moze ze 20 zl a moze i nawet nie. Dobre glosniki to morel, DLS, rainbow JL audio, i wiele innych. Te takie dosc popularne firmy jak JBL, mac audio, hertz moze i nie sa zle ale oni tez oferuja sprzet za niecale 200 zl jak i za 800 zl.
Glosniki za 200 zl nie maja szans zagrac lepiej jak te seryjne w mk4.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

imp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 24, 2009 20:23
Lokalizacja: Wrocław

głośniki + radio bora ok 500zł

Post autor: imp1 » śr wrz 21, 2011 23:02

a co może być przyczyną trzeszczenia i ściszania się głośnika?
uszkodzony sam w sobie czy jakieś przywieranie kabli do masy



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

głośniki + radio bora ok 500zł

Post autor: Kubus20 » czw wrz 22, 2011 19:55

woofery w mk4 lubią się uszkodzić. Często je wymieniam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości