[Antena]Radio słabo odbiera MK4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: wojciech42421 » sob mar 26, 2011 00:32

Po tygodniu testów radio gra nadal :hmm: wszystkiemu winien był brak separatora i popsuta antena, która raz działała a raz nie i tak się zemną w kotka i myszkę bawiła. Życzę wam wytrwałości w eliminowaniu usterek :bigok:


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: rafalpg » ndz lip 31, 2011 11:29

Witam dawno nic nie pisałem z braku czasu separator wymieniłem bo pierwszy był spalony i antena na nową ze wzmacniaczem również, teraz wszystko gra elegancko.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

[Antena]Radio słabo odbiera MK4

Post autor: czarekcw » ndz wrz 18, 2011 23:22

Żeby nie zakładać nowego tematu.

Miałem radio jakieś Sony, radio nie działało (w przeciągu może 3 tyg raz dobrze łapał sygnał), teraz mam RCD 200 z adapterem i też nie działa mi radyjko (również jeden dzień kiedyś łapał fale, od dłuższego czasu nici). Domyślam się że przez nieoryginalną antenę która jest na dachu.

I pytanie- jeśli nie było nawigacji to anteny są wszystkie takie same czy czymś się różnią? Przed kupnem nowej anteny muszę sprawdzić jaka jest dokładnie antena czy brać w ciemno? Jeśli muszę sprawdzić typ anteny- to tylko przez podsufitkę?


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[Antena]Radio słabo odbiera MK4

Post autor: jhosef » pn wrz 19, 2011 09:03

czarekcw kup oryginalną antenę do VW.

Jesteś pewny co do zmienionej anteny?
Jeśli jest założony jakiś badziew za 20 zł to może być problem z odbiorem. Oryginalna antena na alledrogo nie kosztowała jakoś strasznie dużo.

Dobrze jakbyś zajrzał pod podsufitkę i zobaczył co tam masz, nawet jaka końcówka. Bo pytanie czy został oryginalny kabel czy został zmieniony.



Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

[Antena]Radio słabo odbiera MK4

Post autor: czarekcw » pn wrz 19, 2011 10:46

Tak jestem przekonany w 100% co do nieoryginalnej anteny, widziałem wiele MK 4 i mają inne a ja mam jakieś dziadostwo. Auto z DE sprowadzone więc nie znam aż tak dokładnie historii auta.

Wiem, że końcówka od anteny gdzie się podczepia radio jest oryginalna.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[Antena]Radio słabo odbiera MK4

Post autor: jhosef » pn wrz 19, 2011 11:01

To kup oryginalną. Wymiana nie jest przesadnie skomplikowana. Musisz zdjąć tylną maskownicę na końcu podsufitki i najlepiej odchylić/zdemontować osłonę słupków C. Na tylko odchylałem przez co podsufitka się lekko opuściła i miałem dostęp do anteny.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

[Antena]Radio słabo odbiera MK4

Post autor: rafalpg » pn wrz 19, 2011 15:59

Ja miałem spaloną i kupiłem za około 55zł i łapie bardzo dobrze a podsufitkę delikatnie odchyliłem bez odkręcania boczków tylko trzeba uważać aby się nie złamała trochę to zajęło ale się udało najlepiej tak jak kolega wyżej pisze przynajmniej lepszy dostęp .


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości