[głośniki] Jak zagrają PowerBass'y bez wzmacniacza

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

[głośniki] Jak zagrają PowerBass'y bez wzmacniacza

Post autor: blachy » ndz cze 04, 2006 12:30

Witam,
Przeczytałem całe FAQ i wiem już trochę o poprawnej instalacji.
Zdecydowałem się na takie rozwiązanie:
- radio ALPINE CDE 9846
- głosniki PowerBass PB-BK6v.2 Black, chyba że ktoś przekona mnie, że Chrome są lepsze.
Do tego drzwi zostaną wytłumione a głośniki zamontowane na dystansowych panelach z MDF-u. I tutaj kończy się kasa, i na początek musi wystarczyć mi tyle.

Moje pytania:
1. Czy zestaw PB Black mi wystarczy, czy dołożyć do Chrome. Audiofilem nie jestem, ale lubię dobry dźwięk.
2. Jak poradzi sobie z głośnikami radio bez dodatkowego wzmacniacza. Moja koncepcja na przyszłość wygląda tak, że głośniki z przodu będą chodziły tylko na samym radyjku, a w przyszłości skrzynia z tyłu zostanie podłączona pod wzmacniacz.
3. Radio posiada tylko jedno wyjście przedwzmacniacza. Jak ewentualnie połączyć przy użyciu jednego wzmacniacza głośniki z przodu i dodatkowo subwoofer z tyłu?

Dzięki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony wt paź 17, 2006 07:13 przez blachy, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » ndz cze 04, 2006 13:14

Dołóż do chrome, to jest najczęściej spotykana rada. Jeśli planujesz zakup wzmacniacza, wybierz model czterokanałowy, będziesz mógł zasilić system przedni z dwóch kanałów i jednocześnie subwoofer z pozostałych dwóch zmostkowanych. Napewno będziesz zadowolony.


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: blachy » ndz cze 04, 2006 19:08

To ze wzmacniaczem i głośnikami już wiem. Problem w tym, że nie będzie mnie za bardzo stać na zakup wszystkich komponentów od razu i będę zmuszony podłączyć głośniki bezp. pod radio. Jak to będzie wtedy grało? Drzwi zostaną wcześniej wygłuszone.



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » ndz cze 04, 2006 20:42

Wszyscy chwalą nawet bez wzmacniacza, więc jeśli tylko będzie porządne radyjko to naprawdę ładnie zagra.


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » ndz cze 04, 2006 22:23

Kolega ma racje tylko niezapomnij o dobrym wytlumieniu drzwi wtedy bass staje sie bardziej czysty!Pamietaj rowniez o sciagnieciu foli bo bass z glosnika wprowadzi ja w rezonans nieprzyjemny dla ucha:)Co do dalszych twoich pytan to wszystko odpowiedzial ci juz metju, Pozdrawiam:)


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » ndz cze 04, 2006 23:17

1. sam sobie odpowiedz, dołożyć musisz troche grosza, ale będziesz zadowolony, kwestia Twoich uszu i ich wrażliwości :)
2. zagrają pod radiem, ale bez szału :)
3. rozgałęźnik chincha i z 2 masz 4 kanały, a ustawisz je na wzmacniaczu



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn cze 05, 2006 15:43

Pod radiem CK6 chrome grają dobrze, ale nie licz na to, że zagrają bardzo głośno. Wiem, bo mam je u siebie narazie pod samym radiem.
Docelowo jednak trzeba je podłączyć pod wzmak, bo radio nie daje rady ich kontrolować przy większych głośnościach.

P.S. Na początek dobrze wygłusz drzwi i będziesz bardzo zadowolony z efektu.
POtem dołożysz wzmak i wtedy Powerbassy pokażą pazurki.



Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: blachy » ndz cze 11, 2006 11:19

Męczy mnie jeszcze jedna kwestia. W przyszłości chciałbym zamontować sobie skrzynię z głośnikiem niskotonowym w bagażniku. Problemem jest to, że moja tylna kanapa od strony bagażnika jest metalowa. Jak będzie się to miało do jakości przenoszonego dźwięku?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn cze 12, 2006 10:44

blachy pisze:Męczy mnie jeszcze jedna kwestia. W przyszłości chciałbym zamontować sobie skrzynię z głośnikiem niskotonowym w bagażniku. Problemem jest to, że moja tylna kanapa od strony bagażnika jest metalowa. Jak będzie się to miało do jakości przenoszonego dźwięku?
Nie powinieneś się tym za bardzo martwić, ponieważ MK3 jest hatchbakiem a wtego typu autach nie problemów z rozprzestrzenianiem basu. Kanapę masz metalową ale już półkę w bagaż niku masz papierową.



ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: ufok79 » czw cze 22, 2006 09:57

Łuki pisze:1. sam sobie odpowiedz, dołożyć musisz troche grosza, ale będziesz zadowolony, kwestia Twoich uszu i ich wrażliwości :)
2. zagrają pod radiem, ale bez szału :)
3. rozgałęźnik chincha i z 2 masz 4 kanały, a ustawisz je na wzmacniaczu
Łuki - nie wiem czy dobrze zrozumiałem pkt3. Też chcę zamontować taką samą konfigurację jak kolega blachy, czyli Alpine CDE 9846 + PB-BK6v2 Black i na poczatku zostaje tylko to bez wzmacniacza. Jak potem dorzuce wzmaka i skrzynke to moge po rozgalezieniu z 2 na 4 kanały zasilić wzmakiem przód i tył? Sorki jeśli to jest banalne pytanie:)



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw cze 22, 2006 10:12

zrozumiałeś wzorowo :)
tylko niestety wtedy nie masz kontroli nad samym subem (no chyba że to radio ma sterowanie subem :) )



ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: ufok79 » czw cze 22, 2006 16:18

dzieki Łuki za odpowiedź. To radio chyba nie da rady sterować subem, ale chyba niektóre wzmacniacze mają taką możliwość, więc jak zamontuję pod ręką to będę mógł kręcić gałką :)



Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » czw cze 22, 2006 23:05

A ja dolozylbym do radia i kupil np Clariona albo nawet JVC ktore sa tansz niz alpine i zeby mialo chociaz dwa wyjscie przedwzmacniacza bo juz sie nauczylem ze wiele sie traci na tych rozgaleznikach....


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: blachy » sob lip 15, 2006 17:56

Witam,

No i zakupiłem głośniczki. Są to PowerBass'y ES-6Cv.2 Evolution. Zaszalałem. Pomysłałem że będzie to taki zakup na lata. Gra to sobie w wygłuszonych drzwiach na razie pod samym radiem Clarion DB358RP. I gra ładnie, chociaż popierdują z lekka przy większej głośności, ale to pewnie wina zbyt słabej mocy, którą otrzymują od radyjka. Mam za to dwa pytanka:
1. Czy to prawda, że głośniki muszą się ułożyć i po około tygodniu mogą grać lepiej niż zaraz po założeniu?
2. Czy dołożony wzmacniacz może pogłębić niskie tony przy małej głośności?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości