trzaski w głośnikach

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

koremi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 20:58
Lokalizacja: Szczytno

trzaski w głośnikach

Post autor: koremi » pt sie 26, 2011 09:01

Witam,
Kupiłem jakiś czas temu głośniki Dego PO 650.Były w stanie b. dobrym, używane. Żeby je sprawdzić podłączyłem je do wzmacniacza boschmann xr 222( pamiątka po byłym właścicielu :bigok: ).No nie było nic lepszego pod ręką więc padło na ten wzmak. Podłączyłem prowizorycznie i przypadkiem włączyłem kierunkowskaz.No i do czego zmierzam.Przy naciśnięciu pedału hamulca lub włączeniu kierunkowskazu zarówno lewego jak i prawego słychać głośny trzask w głośnikach. :-( .Wcześniej była podłączona skrzynka samoróbka w bagażniku i trzasków nie było słychać.
Jaka może być tego przyczyna?Spadki napięcia?słaby akumulator( faktycznie ma już parę latek), źle poprowadzone kable?brak kondensatora?zwarcie w instalacji?Kable już były poprowadzone.
pozdrawiam,



Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

trzaski w głośnikach

Post autor: dan124 » pt sie 26, 2011 13:27

Przejrzyj instalkę.

Stawiam na chinche.



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

trzaski w głośnikach

Post autor: kappi » wt sie 30, 2011 23:05

a ja stawiam na spadki napięcia.. czy te "trzaski" słychac na włączonym silniku?? czy tylko na postoju? bądź tu i tu??


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

trzaski w głośnikach

Post autor: powalla » wt sie 30, 2011 23:14

Ja na brak masy na rca (choć wtedy wspomniałbyś też o efekcie turbo)i na lichej jakości kablach RCA na dodatek położonych lewym progiem razem z prądowymi jeszcze ;)
No ale to gdybanie , bo nawet ni wiemy jak dociera do wzmacniacza sygnał ...może poprzez highinput?



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

trzaski w głośnikach

Post autor: kappi » wt sie 30, 2011 23:21

właściciel udzieli dokładniejszych info, to już więcej będziemy wiedziec i coś sie wykombinuje z tym fantem :helm:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

koremi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 20:58
Lokalizacja: Szczytno

trzaski w głośnikach

Post autor: koremi » śr sie 31, 2011 04:42

na pewno słychać na włączonym silniku.na zgaszonym nie próbowałem bo nigdy nie słuchałem muzyki na postoju.ale spróbuje.tak jak pisałem, przypadkowo włączyłem kierunek i stąd wiem o tym defekcie.potem hamulec i drugi kierunek tak samo.niestety najszybciej sprawdzę to za tydzień bo obecnie poza domem jestem dość daleko.czyli najpierw sprawdzić chinche?



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

trzaski w głośnikach

Post autor: kappi » śr sie 31, 2011 09:55

w pierwszej kolejności sprawdź chinche, bo tak jak kolega wyżej napisał może byc brak masy na wyjściu rca, albo też na wejściu rca we wzmacniaczu. winny może byc też cały przewód chinch i to on może powodowac zakłócenia="trzaski"


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

koremi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 20:58
Lokalizacja: Szczytno

trzaski w głośnikach

Post autor: koremi » wt wrz 06, 2011 22:11

sprawdziłem, na wyłączonym silniku nie słychać trzasków.zauważyłem też, że te trzaski, jak to nazywam działają tak dość dziwnie. bo: włączam raz kierunek-jest trzask.za drugim razem zaraz po pierwszym jak włączę to nie słychać trzasku.dopiero po jakimś czasie jak odczekam.jutro sprawdzę chinche i napisze co i jak.



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

trzaski w głośnikach

Post autor: kappi » wt wrz 06, 2011 22:30

ok po sprawdzeniu napisz i cos sie wymysli :hmm:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

koremi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 20:58
Lokalizacja: Szczytno

trzaski w głośnikach

Post autor: koremi » czw wrz 08, 2011 22:09

chinche sprawdzone.wyglądają normalnie nic się nie styka. odłączyłem całkiem wzmacniacz i sprawdziłem na samych głośnikach w podszybiu.. no i słychać ten trzask cicho , ale słychać.jutro zajrzę gdzie biegną kable.czy jednym progiem czy oddzielnie.podskoczę do znajomego co ma miernik i może zmierzę napięcie w momencie załączania kierunku??



Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

trzaski w głośnikach

Post autor: kappi » pt wrz 09, 2011 23:40

warto zmierzyc napięcie wyjściowe kierunkowskazu oraz sprawdzic napięcie (przy włączonym kierunku i przy wyłączonym) na przewodzie + który zasila radio


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości