Liczona skrzynia

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Striker2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: wt gru 21, 2010 22:49
Lokalizacja: KGR / KNS

Liczona skrzynia

Post autor: Striker2 » śr sie 24, 2011 19:22

Na forum jest dużo podobnych tematów o wielkościach i liczeniu skrzyni, czytałem je, ściągłem nawet program WinISD jednak że nie mam zielonego pojęcia na temat liczenia skrzyni po czasie spędzonym przy tym programie z niepowodzeniem, bardzo ale to bardzo bym prosił czy ktoś z forumowiczów mających o tym wyliczył by to dla mnie, miałbym prośbę do moderatora żeby nie usuwał tego tematu, gdyż sam tego nie wyliczę, zależy mi bardzo na tym gdyż będę robił zabudowę bagażnika, mam butlę gazy w miejsu koła dojazdowego 40l jest to dość duża butla która wystaje poza wgłębienie na koło, chcę ją zabudować i wkomponować jakoś do bagażnika skrzynię, a zależy mi na tym zeby było jak najwięcej miejca i żeby to grało. Chciałbym żeby skrzynia miała podobny wygląd co ta
Obrazek głośnik jaki posiadam to:
ALPHARD CW 1002 CX 25cm
Dane głośnika
Moc [ Waty Max ] 350 W
Moc [RMS] 175 W
SPL [dB] 89 dB
Impedancja [ohm] 4 ohm
Pasmo przenoszenia [Hz] 33-3000 Hz
Materiał membrany Polipropylen
Zawieszenie górne Gumowe
Kosz Stalowy, chromowany
Rozmiar głośnika [cale/mm] 10" / 250 mm
Średnica membrany 170 mm
Głębokość montażowa 124 mm
Średnica cewki [cale / mm] 2" / 50 mm
Karkas cewki Aluminium
X-max [mm] 4,7 mm
X-dam 20 mm
Magnes [mm] 125 mm x 40 mm
Waga 4,2 kg
Fs [Hz] 33 Hz
Qts 0,55
Vas [L] 37 l
Re [Ohm] 3,6 ohm
Le (1kHz) [mH] 1,2 mH
BL 6,8 N/A
Sd 250 cm2
Qms 2,33
Qes 0,72
Mms [g] 43,3 g
Cms [mm/N] 0,52 mm/N

Z góry dzięki


MKII GTI by striker2 KLIK w fotkę :D
Obrazek

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Liczona skrzynia

Post autor: powalla » śr sie 24, 2011 20:21

Użyłeś google? Ot pierwszy z brzegu link > http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic640879.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
KrzychuGT
low green GT
low green GT
Posty: 879
Rejestracja: śr lut 04, 2009 17:52
Lokalizacja: Żmigród
Kontakt:

Liczona skrzynia

Post autor: KrzychuGT » śr sie 24, 2011 20:30

Striker2, pisałem Ci w SB i tutaj napisze to samo...ten głośnik potrzebuje stosunkowo dużej budy, żeby w miarę poprawnie zagrał...w innym wypadku po prostu ot sobie dudni...przerabiałem ten temat, ale z większym bratem cw 1202...


Panie Boże spraw by mi się chciało tak jak mi się nie chce :grin:
Od GT-ka do CL-a?!

Awatar użytkownika
Striker2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: wt gru 21, 2010 22:49
Lokalizacja: KGR / KNS

Liczona skrzynia

Post autor: Striker2 » czw sie 25, 2011 00:20

powalla szukałem w google, czytałem tematy na elektrodzie i innych forach, próbowałem działać z programem ale nic mi nie wychodzi, zauważyłem że na buczenie to on jest dobry a na szybkie techno nie bardzo. Za jakiś czas, będę modernizował całe wnętrze w moim mkII w tym audio to będę prosił o porady, ww tedy zdam się w całości na was, bo w tym temacie się zabardo nie znam, zaczynając od wygłuszenia po panele, głośniki, radio itp będziecie mi doradzać a ja będę kupował, puki co chcę coś zdziałać z tym co mam, bo mam dużą skrzynie która trochę zajmuję i z dojazdówką nic nie włożę do bagażnika.


MKII GTI by striker2 KLIK w fotkę :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości