[Radio]Wybór między Clarion, Alpine, Pioneer

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

[Radio]Wybór między Clarion, Alpine, Pioneer

Post autor: godzik » ndz lip 10, 2011 16:07

Chciałbym poznać wasze opinie na temat 3 sprzętów:
Clarion cz509eg
Alpine IDA-X311
Pioneer DEH-4300ub
Poszukuję radia za 400-600zł, niekoniecznie z CD, byle USB dobrze działało. Takie moje zboczenie jest jeszcze, że zależy mi na zielonym podświetleniu, przez to skupiam się na modelach powyżej.

Generalnie chodzi mi po głowie ten Alpine, jednak nie chcę płacić za nazwę, jeśli coś zagra lepiej. Nie wiem czy ktoś miał styczność z tymi modelami. Wyczytałem, że jest dość intuicyjny w obsłudze (poza wyborem stacji radiowych), ale opinie są różne, jedni piszą, że spoko, inni że nie nadają się do niczego za te pieniądze, a do Clariona i Pioneera żadnych konkretnych nie znalazłem. Czy w ogóle odczuję różnicę między tymi modelami (z tej póki cenowej), czy z każdego dźwięk uzyskam podobny i czy różnica dźwięku poszczególnych modeli będzie miała znaczenie przy podpięciu do niego wzmacniacza?

Radio wstępnie będzie grało na fabrycznych głośnikach, po zimie pojawią się Hertze HSK-160, chyba, że jakieś lepsze w przystępnej cenie znajdę (pół roku to dużo czasu na poszukiwania), a w połowie roku liczę dokupić jakiś wzmacniacz i generalnie cały zestaw obejmie tylko odseparowany przód. Głośników nie wpakuję w tył, czy na półkę, a ze względu na to, że bagażnik jest często używany nie mogę sobie pozwolić na wpakowanie w niego suba.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: [Radio]Wybór między Clarion, Alpine, Pioneer

Post autor: bogib184 » ndz lip 10, 2011 19:42

Jeżeli nie zależy ci na CD, to weź obojętnie - wybierz najładniejsze do wnętrza, bo usb i jakość nie idą ze sobą w parze.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

[Radio]Wybór między Clarion, Alpine, Pioneer

Post autor: powalla » ndz lip 10, 2011 19:52

Dokładnie tak samo chciałem napisać ... więc weź fajniejsze wizualnie dla Ciebie.



godzik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw lip 26, 2007 12:01
Lokalizacja: Tychy

[Radio]Wybór między Clarion, Alpine, Pioneer

Post autor: godzik » ndz lip 10, 2011 19:58

W sumie tak też myślałem, wiem jaki jest stosunek jakości muzyki z cd i mp3.

Aha, jeszcze kwestia jakbym chciał dokupić zmieniarkę cd w razie czego, bo nigdy nic takiego nie miałem: to działa na zasadzie zewnętrznego czytnika cd, jak dobrze rozumiem? Montuję go gdziekolwiek w aucie i tylko podłączam do radia?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

[Radio]Wybór między Clarion, Alpine, Pioneer

Post autor: powalla » ndz lip 10, 2011 21:04

Dokładnie .



3lv!$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 21, 2009 22:32
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

[Radio]Wybór między Clarion, Alpine, Pioneer

Post autor: 3lv!$ » ndz lip 31, 2011 15:53

witam wszytkich :)
podepne sie pod temat xD planuje zakup nowego radyjka ;) a mianowicie alpine 9885 r (co sadzicie o tym radyjku) badz czy polecacie cos lepszego?
w golfiku zamontowane będą esk badz hsk
tyl helix blue b62c
sub lanzar max 12 szczelinowatunelowa) skrzynka ;)
oczywiscie wszystko wygluszone i nowe kable puszczone ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości