Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: czarnyblack » wt lip 12, 2011 13:38

Witam.

Chce zamontowac glosniki 13cm w drzwi. Jednak w momencie dopchniecia glosnika do konca i przykrecenia go opor stawia ta folia izolujaca. Przecialem ja, zeby moc wepchnac glosnik do konca, ale moim zdaniem nie jest to dobre rozwiazanie, bo pewnie podcieka woda na glosnik. Jest jakies sprytniejsze rozwiazanie?



michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: michao » wt lip 12, 2011 13:44

Dystans daj na głośnik, zauważ też fakt że magnez głośnika moze zczepić sie wewnatrz z blacha drzwi i nie bedzie grał tak jak powinien i moze szybciej sie zużyć.



Awatar użytkownika
czarnyblack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: pt lip 04, 2008 23:07
Lokalizacja: Koszalin

Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: czarnyblack » wt lip 12, 2011 13:46

A ta folia nie bedzie jakos negatywnie wplywac na dzwiek? Mam na mysli, ze bas bedzie plytki czy cos takiego?

Ps. Dobra juz chyba wiem jak to zrobic zeby bylo dobrze.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Re: Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: powalla » wt lip 12, 2011 23:26

michao pisze: magnez głośnika moze zczepić sie wewnatrz z blacha drzwi i nie bedzie grał tak jak powinien i moze szybciej sie zużyć.

Bardzo ciekawie piszesz ...rozwiń, bo chętnie poczytam .



michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: michao » śr lip 13, 2011 23:18

powalla pisze:Bardzo ciekawie piszesz ...rozwiń, bo chętnie poczytam .
Ogólnie rzecz biorąc, czym większe natężenie pola magnetycznego w szczelinie, w której pracuje cewka głośnika - tym większa sprawność tegoż głośnika (ale to wsumie można pominąć ze względu na łatwość osiągania dużych mocy we wzmacniaczach) ORAZ możliwość większej kontroli pracy membrany - to ma DUŻE znaczenie przy budowaniu sceny stereofonicznej oraz przecyzji dźwięku.
Jezeli magnez jest zczepiony z drzwiami to chyba nie musze tlumaczyc ze pole magnetyczne w szczelinie jest mniejsze



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: RA_FEEL_IT! » czw lip 14, 2011 09:39

Proszę przeczytać regulamin i dostosować się:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=408337" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: powalla » czw lip 14, 2011 10:38

No teorię zarecytowałeś na cacy jednak czy kiedykolwiek sprawdzałeś NAUSZNIE czy "przyklejając" głośnik magnesem (tak to się poprawnie pisze) do blachy cokolwiek się zmienia ? Sprawa następna poczytaj też co buduje scenę , w jakim stopniu częstotliwości przenoszone przez woferki mają wpływ na jej szerokość i pozycjonowanie danych instrumentów muzycznych ...
Teraz o kontroli ... wiesz moglibyśmy mówić tu o jakieś tam kontroli jakby to były 12' membrany , a nie 6,5" pierdziawki . DF każdego wzmacniacza sobie spokojnie z taką zmianą pola poradzi w tym przypadku .



Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: Pawel_Mk2 » ndz paź 30, 2011 18:07

podpowie mi ktoś które głośniki zagrają mi najlepiej w dzwiach,wiem ze to tylko 13 cm i nie oczekuje wielkiego basu,ale żeby czysto zagrały ,miękko ,wyraznie, a nie jakis papierowym dziwiekiem,chyba pod samo radyjko podlacze Alpine 9871r regulacja ciecia 60,80,100,200 hz

http://allegro.pl/mds-xc5-100w-szwedzka ... 59724.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/phonocar-130mm-sopran ... 14755.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/alpine-sxe-1350s-2-dr ... 65378.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/glosniki-pioneer-ts-g ... 53494.html" onclick="window.open(this.href);return false;
co z tych bedzie najlepsze ?



sikacz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob maja 07, 2011 18:03
Lokalizacja: Cieszyn

Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: sikacz » ndz paź 30, 2011 18:32

Golfiarz, żeby nie było papierowego dźwięku zainwestuj w dystanse pod te 130 mm i dobrze wygłusz drzwi, to pierwsza sprawa. Druga sprawa to z tych głośników od biedy brałbym pod uwagę alpine lub pioneery, osobiście wybrałbym JBL albo Hertza.
Czarnyblack, nie wpadłeś na to żeby tam po prostu dokleić kawałek folii tak aby uzyskać wklęsły kształt? :D



Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: Pawel_Mk2 » ndz paź 30, 2011 18:44

z tylu mam skrzynie,one maja byc jako uzupelnienie pasma



sikacz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob maja 07, 2011 18:03
Lokalizacja: Cieszyn

Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: sikacz » sob lis 05, 2011 18:50

Odsłuchiwałem JBL i Hertza, Hertz bije na głowę JBL, tak gwoli informacji. :)



Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

Montaż głośników a folia izolująca Golf mk2

Post autor: Pawel_Mk2 » sob lis 05, 2011 19:11

nie polecam tych alpine 13 cm nikomu, juz chyba tak samo by graly jakies chinczyki,tylko z tweterow jestem zadowolony ,natomiast bas jest jakis papierowy i pusty pomimo wygluszoncyh dzwi...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości