[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

rafaaaal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 03, 2011 06:33

[Zestaw] Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: rafaaaal » pt cze 03, 2011 07:14

Po pierwsze. Witam wszystkich :)

Trochę poczytałem wyselekcjonowałem sobie sprzęcik z półki cenowej na moja kieszeń no i teraz pytanie do was. Czy to się ze sobą nie będzie gryzło? I jaki pieczyk do tego, żeby to ładnie hulało (myślę, że używka bo nówka mogła by mnie zabić cenowo:)
Słucham różnej muzyk hip-hop,rap, reggae, house, rock itd itd. itd itd...
Autko do Golferek IV wersja 3 drzwiowa.
Interesuje mnie zestawik 2+1.
Wygłaszać będę drzwi przednie na początek a w sumie nie ja, tylko zlecę to specjalistą (tutaj jak znacie kogoś z Poznania godnego polecenia, też było by miło)

a więc na przodzik może:
opcja1) http://allegro.pl/rewelacyjne-glosniki- ... 61168.html" onclick="window.open(this.href);return false;
opcja2) http://allegro.pl/glosniki-powerbass-s- ... 74280.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Skrzynka:
Opcja1) http://allegro.pl/rockford-fosgate-prim ... 80749.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/rockford-fosgate-prim ... 81175.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Opcja 2) to model PowerBass S-12, no i tutaj też wersja z BR lub, w skrzynce BR jest o stówkę droższa. Sam nie wiem czy będę odczuwał wielką różnice.

Jeżeli to się nie gryzie to proszę o pomoc w doborze piecyka. Najlepiej jakby uciągnął wszystko. No chyba, że to jakiś kolos cenowy by musiał być:)
Przedziału cenowego nie podaje. Widać jaki sprzęt dobieram w jakieś kwocie. Szału ni ma jak to mówią ale zależy mi, żeby było czysto. Nie ma mi rejestracja odpadać i przechodnich też nie chcę uszczęśliwiać :)

To chyba tyle.
Pozdrawiam



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pierwszy sprzęcik.

Post autor: bogib184 » pt cze 03, 2011 10:46

Ja proponuję RE AUDIO RE-10S4 w budę BR go zapakować (w HH, R'n'B, Regge się doskonale sprawdzi, a i w szybkich rytmach na pewno się nie pogubi) a można to podpiąć pod Rodek R4100N lub jest fajny piec Phase Linear PB Four (też da sobie radę), na przód polecam jednak Hertz HSK.



rafaaaal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 03, 2011 06:33

Pierwszy sprzęcik.

Post autor: rafaaaal » pt cze 03, 2011 13:16

Też się przyglądałem temu " RE AUDIO RE-10S4" tylko nie widziałem go w budzie BR.
Na allegro w ofercie tylko http://allegro.pl/re-audio-re-10s4-25cm ... 62551.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub sam głośnik. Znając swoje umiejętności, skrzynki sam robić nie zamierzam. Będę polował w takim razie, ąż coś trafie:)

Jakieś jeszcze propozycje na piecyk aby ukulał tego suba i HSK? W rozsądnej kwocie:)



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

Pierwszy sprzęcik.

Post autor: RA_FEEL_IT! » sob cze 04, 2011 11:49

Posiadam Forsgate'a pod Carpower 350W
Jak dla mnie skrzynia gra fantastycznie, mam wykręcony wzmacniacz do połowy bo nie idzie usiedzieć.
Skrzynia świetnie radzi sobie z mocnym basem np. utworów housowych :wink:
Polecam, ew. do oglądnięcia w centrum Wrocławia.



rafaaaal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 03, 2011 06:33

Re: Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: rafaaaal » ndz cze 05, 2011 20:22

Tzn... wiesz . Chciałbym aby wzmacniacz utrzymał również przód, w tym przypadku Hertz hsk.
Ten chyba nie da rady?

Pytanie jak duża jest różnica między skrzynia BR, a zwykłą zamkniętą.
Bo nigdzie nie widzę RE AUDIO RE-10S4 w skrzyni BR, są tylko w zwykłej, a jak pisałem wyżej sam jej nie zrobię:). Więc czy odczuje dużą różnicę?



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Re: Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: slaww » ndz cze 05, 2011 22:43

Wszystko jest napisane Br ma bardziej rozciagly i mulowaty bas, w zamkietej ma mniejsze zejscie ale szybszy i bardzie precyzyjny.Np do muzy HH br sie stosuje.Ja do muzy elektonicznej mam zamknieta 20cm focal 21v2.Bass jest uzupelnieniem pasma, a nie fundamentem.Jedz do jakiegos sklepu zapakuj ze 3skrzynki to ogarniesz jaka jest roznica.Optymalny sub ma 25cm jest w miare uniwersalny.Czym wieksza mebrana wolniej chodzi, sa jeszcze paczki szczelinowe, ale to raczej samemu trzeba zrobic.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: Castillo » ndz cze 05, 2011 22:49

A zastanawialiście się może skąd ta cena dla Hertz HSK 285 zł gdzie w normalnym sklepie car audio kosztują grubo ponad 700 zł ! Jak dla mnie mogą być dwa powody albo podróby albo pierwsza seria czyli 165.1 aktualna to już 165.4

Oto te hertze hsk po 280 zł przeczytajcie opis do video :)
" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie piszemy postów jeden pod drugim - używaj opcji "edytuj" :wink: - Sata



rafaaaal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 03, 2011 06:33

Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: rafaaaal » pn cze 06, 2011 20:37

No to pięknie, a już się cieszyłem, że w przystępnej cenie będzie coś chwalonego, a tak znowu będę musiał gdzieś przeglądać te setki postów. Dzięki za filmik ;)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: powalla » wt cze 07, 2011 00:14

Najlepsze że takie forumowe hity (pb , helix )do pięt nie dorównują tym niby podróbom HSK i życzyłbym żeby choć jeden model w klasie do 500zł zagrał na takim samym poziomie jak niby nertze . ..



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: bogib184 » wt cze 07, 2011 09:08

powalla, Amen :bigok: Nie zastanawiacie się, dlaczego pojawiają się takie zarzuty, że niby podróby ?? Nowy model czeka za 700 PLN i jak się nie sprzedaje, to trzeba coś wymyślić, żeby to się zmieniło. Grają jak ta lala, popytajcie ludzi, którzy zamontowali niby te podróby u nas na Forum, to wam wyjaśnią, czy graję te Hertze jak jakieś Vice Krafty, czy grają jak Hertze HSK za 700 PLN :okej:



rafaaaal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 03, 2011 06:33

Re: Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: rafaaaal » wt cze 07, 2011 14:52

Git, czyli jednak zdanie większości przeważa:)
Teraz by sie tylko przydał jakiś piec, który pogoni te hertze, nertze i jedną z wyżej wymienionych skrzynek. Używany, bo tańszy z nim się w sumie nie spieszy bo wszystkiego na raz i tak nie kupie.
Znacie może jakąś fimę godną polecenia z Poznania, która wygłuszy przednie drzwi. I jaki tego jest miejwięcej koszt? (niechce tego robić sam, a i warunków zabardzo nie mam).



Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: Castillo » wt cze 07, 2011 15:30

Hehe w takim razie sam nie wierze że się tak wyfrajerowałem, dałem 450 zł za Hertz ESK a mogłem mieć HSK za 280 geeeezzzuuussss .... :(



Awatar użytkownika
WhyMe?
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: ndz sty 16, 2011 17:37
Lokalizacja: Neuburg an der Donau
Kontakt:

Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: WhyMe? » wt cze 07, 2011 15:43

Ja bym proponował na przód jakieś w miarę dobre Ground Zero. A co do tyłu to bym kupił sam głośnik a skrzynie sam zrobił, masz pewne co wkładasz a nie kupujesz na allegro 1000W a w rms nie ma 200 nawet, do tego jakiś dobry wzmacniacz i końcówkę i kable. Spoko zestaw, będziesz na pewno zadowolony :hmm:


Obrazek

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-74/b5-aeb- ... bo-231506/" onclick="window.open(this.href);return false; :dzida:

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jaki wybrać pierwszy sprzęt grający?

Post autor: bogib184 » wt cze 07, 2011 16:10

Ciekawa sprawa z tym GZ na przód, ale nie będę wnikał... Wzmacniacz dla przykładu i taki trochę w miarę ogarnięty:
http://allegro.pl/xetec-xircuit-xi-240- ... 54591.html" onclick="window.open(this.href);return false;
trochę mocniejszy:
http://allegro.pl/phase-linear-pb-four- ... 71891.html" onclick="window.open(this.href);return false;
trochę tańszy, ale też niezły:
http://allegro.pl/phoenix-gold-qx300-4-i1649886657.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości