Ocena radia Alpine

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Bartekis4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 15, 2011 16:49
Lokalizacja: Legnica

Ocena radia Alpine

Post autor: Bartekis4 » ndz maja 15, 2011 22:06

Witam poszukuję radia Alpine IDA-x300 (nie ma go nigdzie do kupienia).
Jeśli ktoś ma takie do sprzedania proszę o kontakt.
Jeśli nie prosiłbym o wyrażenie waszej opinii na temat tego radia
http://allegro.pl/alpine-ida-x311-ida-x ... 07779.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Które według was jest lepsze ?
Z góry dzięki za pomoc :)


Bartekis4

Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Ocena radia Alpine

Post autor: GranuL » wt maja 24, 2011 16:40

radio w linku jest hymmm .. nie jest złe ;D

Wady nie ma CD czyli nie ma dostępu do najlepszej jakości z ori płytek każdy audiofil Ci to powie.
Ogółem reszta tragiczna nie jest, Alpina dobrze gra robi robotę aczkolwiek jakiś wysoki to model nie jest powiedz co chcesz wiedziec to ci powiem. Ogółem odradzam radio. StrefaCarAudio .pl polecam forum ;) za te same pieniązki piekne radyjko mozna wyrwać na forum i w lepszych parametrach. Lecz zależy do czego rayjdko chcesz jaka muzyka jakie masz głośniki czy na wygłuszonych drzwiach jaka koncepcja. Bo ciężko ocenić radio jeśli nie znam jego przeznaczenia,.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Ocena radia Alpine

Post autor: skaktus » wt maja 24, 2011 17:24

Pamiętaj też że w większości wypadków płacisz za napis, nie za jakość. Alpine i wiele innych firm jest wychwalanych, ale prawda jest taka że te proste modele w cenie do jakiegoś 1 tysiaka grają niewiele lepiej niż tańsze radyjka.

Miałem okazję testować kilka sztuk Alpine, Clarione i Pioneera i mimo że były to niby super jakościowo modele za niemałą kasę nie odstawały od stawki za 200 - 300 zł markowych.

No i też nie masz co inwestować w radio jak głośniki masz no-name itp.



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Ocena radia Alpine

Post autor: GranuL » wt maja 24, 2011 20:23

skaktus, no o tym włąsnie wyżej powiedziałem ;) taka jest okrutna prawda. Radio niestety ale ma grać a nie wyglądać. Ciężko to pogodzić jeżeli chce się zrobić profi robotę. Dlatego wybór jest banalny a zaraz trudnyw twoimprzypadku bo róznice miedzzy raiami naprawde są nie wielkie a na ori głosnikach bez dystansó wygluszenia itp.. to praktycznie różnicy nie ma ;D - no jedynie w bajerach, że ten ma SD ten USB ten Blu lub Ipod itp.. dla mnie wszytsko zbędne bo jak już powiedziałem ma grać a nie wyglądać. Alpina mi najbardziej do koloru auta pasuje oswietlenia itp.. i lubie jej czytsą barwę.

A jak możesz i masz w planach mocniejsze car audio to polecam Nakamichi ;) nie wygladaja ale robia dobrą robotę ;) (uwaga tylko audio CD i bezpośrednie zasilanie tylko ze wzmaka tak jak powinno być ;) )



Awatar użytkownika
rademal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lut 01, 2005 01:57
Lokalizacja: Chełmno

Ocena radia Alpine

Post autor: rademal » śr maja 25, 2011 09:07

Niestety nie zawsze jest tak, że jeśli kupisz radio za 350 a 650 to to drugie będzie miało lepsze komponenty na torze audio. Ja odradzam model bez CD.

ja bym szukał Alpine 9855


Klik! Klik! www.golf4.fotolog.pl

Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Ocena radia Alpine

Post autor: GranuL » śr maja 25, 2011 17:28

:) dokłądnie - zależy co kto chce mieć w radiu i co dla niego wazniejsze ;) nie wiem ale Bartekis4, coś nie wypowiada się chyba sobie coś wybrał ;P



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Ocena radia Alpine

Post autor: Kubus20 » czw maja 26, 2011 11:19

Zostawmy 9855 dla ludzi, którzy chcą słuchać muzyki, bo autor tematu nie podał reszty systemu, więc domniemuje, że jest seria, więc po co pod nią marnowąć grające radio.



Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Ocena radia Alpine

Post autor: GranuL » czw maja 26, 2011 14:41

chodzi o to ze autor dalej się nie wypowiada ;) i cięzko nam pomoc więc ja poczekam aż autor się wypowie co myśli na temat który mu tu opisaliśmy i wtedy będę mógł pomoc lepiej



Awatar użytkownika
Bartekis4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 15, 2011 16:49
Lokalizacja: Legnica

Ocena radia Alpine

Post autor: Bartekis4 » śr cze 01, 2011 16:36

Witam wszystkich i Przepraszam że się nie wypowiedziałem ale zapomniałem o tym że tu post założyłem, a więc chodzi mi o to czy to radio które podałem jest odpowiednio dobre i czy pociągnie tubę z serii JBL i jaki najlepiej do tego wzmacniacz ?
Niby mam w aucie seryjne głośniki ale są to głośniki JBL i dają rade :) ale planuje wymienić i z tyłu i z przodu głośniki może ktoś ma jakieś sugestie czy coś ?
I ewentualnie jakie radio jak nie ta alpinka pasowało by do tej tuby ?


Bartekis4

Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Ocena radia Alpine

Post autor: GranuL » śr cze 01, 2011 18:34

żadne radio nie uciągnie tuby a jak już to nici z grania będą bo ledo to będzie chodzić. A jak masz podwalone do tego głosniki i wszystko to spalenie instalacji nawet czeka :D:D Nie da się tuby (skrzyni basowej bo nie lubie określenia tuba bo kojarzy mi się ze starymi blupeunktami i tubami które nie mja racji bytu. ) podłączyć bez odpowiednio pociągnietych kabli do nawet bylejakiego wzmaka ale no musisz ja czymś zasilić :) na upartego zostaw same glosniki pod radiem. Pomyśl o kasie na wzmaka kable juz nawet nie najgorsze od 60zł można kupić wzmaka do 100zł i jakiś subwoofers ;) zapraszam do StrefaCarAudio.pl tam zarejestruj się ze względu na dział "giełda" i tam super sprzęcik za małą kase dostaniesz ;)



Awatar użytkownika
Bartekis4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 15, 2011 16:49
Lokalizacja: Legnica

Ocena radia Alpine

Post autor: Bartekis4 » śr cze 01, 2011 18:58

Tzn nie zrozumieliśmy się,ja wiem że musi być jakiś piecyk aż tak zielony nie jestem :) (ale dzięki za poświęcony czas na wytłumaczenie :) )
A jako że kolega ma za dobre pieniądze na sprzedaż skrzynie basową JBL (JBL GTO 1204 PB )i wzmacniacz ALPINE V12 MRV-F307, to myślałem czy to podpasuje do radia.
Aczkolwiek zobaczyłem dzisiaj ten wzmacniacz i się okazuje że nie wyrobi i będzie za slaby dla tej tuby :)
Aha i proszę a jakąś opinie na temat tej skrzynki basowej :)
I jeśli odradzasz mi tą alpinke to znasz moze jakieś dobre radio do ceny 450 zł co dało by rade :)


Bartekis4

Awatar użytkownika
rademal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lut 01, 2005 01:57
Lokalizacja: Chełmno

Ocena radia Alpine

Post autor: rademal » czw cze 02, 2011 20:39

Zależy na czym Tobie zależy. Znam takich co najważniejsze jest USB i kolor wyświetlacza...


Klik! Klik! www.golf4.fotolog.pl

Awatar użytkownika
Bartekis4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 15, 2011 16:49
Lokalizacja: Legnica

Ocena radia Alpine

Post autor: Bartekis4 » czw cze 02, 2011 22:50

Tzn radio chcę żeby miało usb , płyta mi nie jest potrzebna może być ewentualnie podpinka do ipoda.
I co myślicie na temat tej skrzyni basowej co podałem wyżej ? czy będzie dobra czy znacie lepsze dodam że jej koszt to około 350 zł jak myślicie opłaci się ?
No i jaki wzmacniacz do tego bo ta alpinka co podałem wyżej będzie za słaba. więc muszę coś innego dobrać .
Co do radia to nie musi być alpine może znacie jakieś inne , mam max na radio do 450 zł :)


Bartekis4

Awatar użytkownika
rademal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lut 01, 2005 01:57
Lokalizacja: Chełmno

Ocena radia Alpine

Post autor: rademal » czw cze 02, 2011 23:51

Dla mnie chore jest szukanie radia bez CD. Skoro zależy CI na dobrym sprzęcie i jakości grania to mp3 troche to wyklucza...


Klik! Klik! www.golf4.fotolog.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości