JAK PODŁĄCZYĆ PRZENOŚNY ODTWARZACZ MP3?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

JAK PODŁĄCZYĆ PRZENOŚNY ODTWARZACZ MP3?

Post autor: h2o » ndz cze 11, 2006 13:08

Witam

Pytanie jak w temacie. Chciałbym do swojego radyjka podłaczyć przenośny odtwarzacz mp3 tylko nie wiem jak to zrobić. Mam wyjście na zmieniarke i kabel do niej. Można to podłączyc przez ten kabel po małej modernizacji czy raczej nie? Może wtedy udałoby się sterować tym MP3 tak jak zmieniarką (o to mi chodzi). Jesli nie to w jaki sposób i skąd mam pociągnąc jakies kabelki? Rozumiem, że wszystko trzeba i tak podłączyć pod wyjście słuchawkowe, tak?

I jeszcze jedno. Są może jakies takie przenośne MP3, które mógłbym zasilić z gniazda zapalniczki czy nie. Wszystkie jakie widziałem maja tylko port USB, a wejścia na zasilacz nie widziałem. Czy w tym wypadku tez trzeba byłoby cos przerabiać?

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » ndz cze 11, 2006 19:14

Z tego co wiem to można do pioneera i alpine clariona po kupieniu dodatkowego interfejsu podpiąć Ipoda w innych przypadkach raczej nie



Awatar użytkownika
Sawno
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: śr sty 12, 2005 01:48
Lokalizacja: kamień pom.
Kontakt:

Post autor: Sawno » ndz cze 11, 2006 20:18

mozna podłączyc do radia takeigo który ma wyscie AUX, ja tak mam w swoim clarionie cztery wyjscia na zmacniacz, na zmieniarke te duze i dwa pozostają albo do zmieniarki albo do mp 3 kupujesz tylko takie przejscie za 2 zł ( wchodzą dwa czincze a wychodzi jeden mały czincz i włansie ten mały podłączasz do wyjscia słuchawkowego w mp3 )
i teraz dajesz na AUX w radiu a w mp 3 głośniej, ciszej , play ,stop :grin:



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » ndz cze 11, 2006 21:08

Które to jest wyjście AUX.? Ja mam z tyłu jakieś dwa kabelki od których wychodzą po dwie czincze. To to? Bo sam nie wiem do czego są te kabelki :bigok: . Wiszą i nie sa podłaczone :okej:
Może ktoś podeśle jakiegos linaka do tej przejściówki? Ktoś proponował mi jeszcze taką kasetę z wyjściem na MP3 albo innego playera, ale nie wiem czy dźwiek nie straci na jakości. http://www.allegro.pl/item108927808_kas ... f_vat.html Poza tym z tą kasetą chyba tez nieda rady sterować playerkiem z panela radia?


pozdrawiam iczekam na kolejne podpowiedzi



Awatar użytkownika
Sawno
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: śr sty 12, 2005 01:48
Lokalizacja: kamień pom.
Kontakt:

Post autor: Sawno » ndz cze 11, 2006 21:20

przede wszystkim jakie masz radio, na ile jest wyjśc czincz pod wzmacniacz te wszystkie czy tylko dwa czincze, jeżeli wszystkie cztery to nic z tego , jeżeli masz podłączenie pod zmieniarke to nie wiem czy te czincze od zmieniarki będa działały a jeżeli przełanczasz na radiu CD, TUNER, to u mnie jest jeszcze właśnie AUX czyli podłączenie pod cokolwiek możesz też zobaczyć z tyłu radia czy nie ma takiego napisu AUX u mnie ogólnie wisi aż 6 czincz 4 wzacniacz a 2 aux

A co do kasety Ok może byc ale musisz miec kaseciaka i wtedy podłaczasz tym czinczem co wystaje w wejscie słuchawkowe w discmenie lub mp3 ale nie wiem jak jest ze sterowaniem

tu jest link z kablem do podłączenia te dwa idą od radia przez tą jedna do mp3
http://www.allegro.pl/item107246509_kab ... ieza_.html



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » ndz cze 11, 2006 23:13

Ja też mam clariona. Tyle że kaseciak - model ARX 6170R. Z tyłu mam na pewno wejścia na kostkę, jakies kabelki z czyms grubszym wiszą, ale nie maja końcówek (chyba jakies bezpieczniki, albo co), jest wyjście na antene, wyjście 13 pinowe na zmieniarkę i nad wejściem antenowym mam dwa kable. Jeden jest bodaj szary,, a drugi jest czarny. Z obydwu kabli wychodzą po dwie czincze, czyli w sumie cztery. Na razie sa zaślepione - chyba nikt ich nie używał. Nie wiem czy te wszystkie czincze sa pod wzmacniacz czy pod cos innego. Na panelu mam sterowanie zmieniarką



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » pn cze 12, 2006 12:36

Dobra, od początku :) Jak sam nazwa wskazuje, te ew. dwa chinche które masz z tyłu radia, to wyjścia liniowe na wzmacniacz, a nie wejścia. Chyba że są wyraźnie opisane jako line-in lub aux lub po prostu po podłączeniu do nich sygnału pojawia się dodatkowe źródło na radiu.
Jeśli masz wejście zmieniarki, możesz je wykorzystać. Poszperaj na kablomanii: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... dolkab.htm
Możesz pokombinować metodą prób i błędów. Po zwarciu którychś dwóch pinów powinno pojawić się nowe źródło na radiu. Potem już wystarczy tylko znaleźć piny przenoszące kanały i masę. Zajrzyj do działu ZMIENIACZE. Masz tam opis wtyczki c-bus do clariona, piny 6,7,8 odpowiadają za audio.

[ Dodano: Pon Cze 12, 2006 12:40 ]
Aha, sterowania playerem i tak nie będziesz miał, bo wykorzystujesz zwykłe wyjście liniowe audio, przenoszące tylko dźwięk w jedną stronę. Do iPodów są specjalne stacje dokujące, wtedy można się bawić.


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » pn cze 12, 2006 20:29

Kurcze to za dużo z tych chyba zachodu. Nie wiem już czy bardziej opłaca sie podłączać playera MP3 lub MD czy po prostu za tę kasę kupoić zmieniarkę?
Co o tym myślicie? Jesli bawić się w playera to podłaczyć MP3 czy MD?

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » pn cze 12, 2006 21:23

Jak sobie zrobisz wejście liniowe to będziesz mógł sobie podłączyć co chcesz. Chyba że chcesz kupić radio z md od razu. Zmieniarka jak zmieniarka, i tak trzeba płyty nagrywać i wkładać i tak. Ja mam w swoim kenwoodzie wejście zrobione właśnie przez zmieniarkę i jestem zadowolony.


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
Sawno
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: śr sty 12, 2005 01:48
Lokalizacja: kamień pom.
Kontakt:

Post autor: Sawno » pn cze 12, 2006 21:23

najlepiej kupić nowe radio za 300, 400 zł kupisz juz nowe na mp 3 z wyjsciem aux :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości