glosniki sony - cos warte?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

glosniki sony - cos warte?

Post autor: ufok79 » ndz cze 11, 2006 12:27

witam!

mysle juz od jakiegos czasu nad jakims audio w moim goferku (teraz mam tylko oryginalne radio alfa). nie planuje wydac na to olbrzymiej sumy bo nie jestem audiofilem ale fajnie jakby juz gralo rozsadnie. w tym momencie mam mozliwosc zamowienia z katalogu za punkty takich glosnikow (mam tylko taki opis):

głośniki samochodowe SonyŚrednica 13 cm, 2-drożne współosiowe, maksymalna moc wejściowa 150 W, pasmo częstotliwości: 80 –20000 Hz, czułość; 88 dB/ W/ m, głośnik niskotonowystożkowy, głośnik wysokotonowykopułkowyzbalansowany.

czy to bedzie cos warte czy sobie odpuscic i skorzystac z opinii zamieszczonych na forum?? bede wdzieczny za odpowiedz bo moja wiedza w tym zakresie jest niemal zerowa.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Re: glosniki sony - cos warte?

Post autor: Kiler » ndz cze 11, 2006 14:28

ufok79 pisze:witam!

mysle juz od jakiegos czasu nad jakims audio w moim goferku (teraz mam tylko oryginalne radio alfa). nie planuje wydac na to olbrzymiej sumy bo nie jestem audiofilem ale fajnie jakby juz gralo rozsadnie. w tym momencie mam mozliwosc zamowienia z katalogu za punkty takich glosnikow (mam tylko taki opis):

głośniki samochodowe SonyŚrednica 13 cm, 2-drożne współosiowe, maksymalna moc wejściowa 150 W, pasmo częstotliwości: 80 –20000 Hz, czułość; 88 dB/ W/ m, głośnik niskotonowystożkowy, głośnik wysokotonowykopułkowyzbalansowany.

czy to bedzie cos warte czy sobie odpuscic i skorzystac z opinii zamieszczonych na forum?? bede wdzieczny za odpowiedz bo moja wiedza w tym zakresie jest niemal zerowa.
Nie trzeba być audiofilem, żeby nie topić swojej kasy... np. w sprzęt firmy SONY :panna: Po drugie - współosiowe to nie to o co na chodzi. Mówisz , że chcesz żeby było rozsądnie. Poczytaj FAQ, dowiesz się dlaczego współosiowe to lipa. No i poczytaj forum...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » ndz cze 11, 2006 14:56

ufok79, tu masz link co do sprzetu przedniego http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... fce#492189 znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi! poczytaj strone 2 i 3 :) tam sie dowiesz jaki sprzet jest dobry i znajdziesz cos dla siebie! Zestaw separowany jest najlepszy do auta do tego dobre wygluszenie i masz dobry bass i reszte!Acha i nieinwestuj w 13 mm glosniki nie oplaca sie!Niebedziesz mial takiego efektu jak na 165mm :) A sa tylko pare groszy drozsze dobry zestaw kupisz juz za 160 zl:) Pozdro!


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: ufok79 » ndz cze 11, 2006 18:49

dzieki za odpowiedzi panowie. juz sobie poczytalem co nieco forum i jestem bliski zakupu takiego radyjka: http://www.allegro.pl/item109426847_cla ... sonic.html
i takich glosnikow:
http://www.allegro.pl/item102112932_uwa ... 16520.html
Mam jeszcze totalnie lamerskie pytanie: czy to po montazu (z wygluszeniem drzwi) zapewni mi w miare zadowalajaca jakosc dzwieku, czy musze jeszcze w cos zainwestowac (wzmacniacz?, lepsze kable?).
dlugo zwlekalem z decyzja ale chyba w koncu zabiore sie z Wasza pomoca za naglosnienie mojego VW;D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości