Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
olsen72
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 20:18
Lokalizacja: UK

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: olsen72 » pt lut 04, 2011 13:52

Witam
Przeleciałem cały FAQ i zrobiło to na mnie wrażenie. Czas wiec zacząć powoli kompletować sprzęt. Na weekend polece do sklepu po maty do drzwi, kable i takie tam.
Dłubać przy aucie troche umiem i lubie wiec problemu nie bedzie ale ... No a teraz pytanie do was - fachowców. Mam nowe radio Pioneer DEH-7200SD

Obrazek

Chciałbym do tego założyć takie głośniki sprzodu:

http://cgi.ebay.co.uk/2-WAY-HERTZ-HSK-1 ... 070wt_1139

Tylne z boczków lecą do kibla (zgodnie z zaleceniami FAQ). I teraz pytanko: jaki piecyk do tego założyć żeby łanie grał przód? I czy dystanse z MDF też do tego są wymagane? Pytam bo nie miałem jeszcze okazji rozbierac drzwi mojego golfika wiec nie wiem jak to wygląda (jest zamontowane) w środku.

Następna sprawa - Sub i wzmacniacz do niego. Widziałem u kogoś na zdjęciu że miał sub wsadzony w miejsce koła zapasowego. Oczywiście wszystko było zabudowane MDFem, podłoga itp. Jak to gra - nie wiem? Wiec czy można tak?
Jaki wzmacniacz i sub byscie polecili. Myślę o jakimś monobloku ale ... Jaki? I jaka konfiguracja tego? Mam na myśli ile mocy ma miec wzmacniacz w stosunku do mocy / średnicy suba?
Dodam że głonie słucham rap i Hip-Hop ale czasami autko ujeżdza moja żonka i słucha jakiejś konfekcji, ale jej walorów słuchowych nie biore pod uwage tak jakby bo to sporadyczne wydażenie.
Budzet - do 3000. ale małe odstepstwo dopuszczalne :okej:

Z góry dzieki za pomoc i Pozdro


"Twoj samochód jest wystarczająco szybki wtedy, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" - Walter Röhl

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: JacekTDI » pt lut 04, 2011 14:29

Do HSK ( http://allegro.pl/zestaw-hertz-hsk-165- ... 37518.html" onclick="window.open(this.href);return false; ), a jak masz tyle szmalcu na wzmaki 2 i HSK i SUBWOOFER, to przywal coś dobrego, głosnik pod SUBWOOFER weź "RE" (co do modelu to niech wypowiedzą się GURU działu :) ), jak dla mnie bajka (ja mam Re sr10d4 25cm - 250RMS)), będziesz zadowolony zwłaszcza do muzy którą lubisz, tylko ja bym go wsadził w obudowę otwartą i wziął 30cm ;) no i jak to Kubus20 napisał "Dopompuj RE prawdziwe 500W RMS i zapakuj go w BR to dopiero zobaczysz jak potrafi uderzyć", zadnych Jr. z u-Dimension nie bierz, nie spodoba Ci się, a RE (tu znowu cytat) gra jak: "po "suchym" uDim słuchając RE masz wrażenie że ktoś do wzmacniacza dolał redbula RE gra z mięchem i powerem i to w mikrusiej budzie! ", wzmaka mam Kenwood`a KAC 719 (250RMS), ale będe myślał o otwartej skrzyni i mocniejszym monobloku.
Co do HSK możesz kupić mocnego Glow`a u-Dimension`a, albo jeszcze coś lepszego, jakiegoś JL`a, fajny jest też ten http://allegro.pl/u-dimension-rm-v41wzm ... 61247.html" onclick="window.open(this.href);return false; (akurat chyba najdroższą oferte wrzuciłem ;) ), ja mam HSK pod RODEK 4100n w mostku.
Ważne, jak bedziesz kupował wzmak pod skrzynię, to jak bedzie głosnik 2ohm, to żeby wzmak tez był stabilny dla 2ohm,
ale się nagadałem;) Poczekaj, też na jeszcze inne wypowiedzi i pokręć się po "szukajce" sporo znajdziesz.



Awatar użytkownika
olsen72
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 20:18
Lokalizacja: UK

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: olsen72 » pt lut 04, 2011 15:09

JacekTDI pisze:pokręć się po "szukajce" sporo znajdziesz
Tak tylko problem w tym to to że większośc ludzi (NIE mówię że wszyscy) szukają czegoś byleby grało. Ja tak nie chce. Ale i przy okazji nie jestem audiofilem wiec sprzętu z najwyzszej półki też nie chce.
JacekTDI pisze:Dopompuj RE prawdziwe 500W RMS i zapakuj go w BR
Czyli że co...? :banghead: Jaśniej jeśli możesz.

Jeszcze jedno pisałeś że
JacekTDI pisze:zadnych Jr. z u-Dimension nie bierz
a chwile potem
JacekTDI pisze:możesz kupić mocnego Glow`a u-Dimension`a
Ja ci powiem tak - ja to mogę poskładać do kupy i poukładać ładnie ale za chiny nie potrafie tego dobrac. Wiec najlepsz opcja dla mnie - niech mi ktos powie np. tak: kup do przodu wzmacniacz XXX, do tyłu wzmacniacz YYY i do tego sub ZZZ. Jak będzie pare propozycji na pewno coś wybiore. Bo pisanie co dany wzmacniacz ma a czego nie ma dla mnie jest bez sensu bo i tak człowiek taki jak ja nie ma pojecia do czego większośc przycisków i przełączników na wzmacku służy. I sie nie przekona dopóki nie poczyta instrukcji a i to pewnie tez za mało.

Ten u-Dimension RM V41wzmacniacz 4 kanaly 4x75W RMS ciekawi wygląda i jeśli mówisz że dobrze gra .. Tylko gdzie to pudło zamontować? Do bagażnika? a potem kable spowrotem do przodu? Chyba troche strata kabli wolałbym coś bardziej pod przednie siedzonko
No ale nie mniej dzieki za podpowiedz


"Twoj samochód jest wystarczająco szybki wtedy, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" - Walter Röhl

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: JacekTDI » pt lut 04, 2011 15:25

olsen72 pisze:JacekTDI napisał(a):
Dopompuj RE prawdziwe 500W RMS i zapakuj go w BR

Czyli że co...? Jaśniej jeśli możesz.
to znaczy dla laika "szukaj wzmacniacza o mocy 500W w RMS, BR to znaczy skrzynia z bassreflex`em, czyli ze szczeliną, otworem itp itd - oczywiście odpowiednio zaprojektowana"
olsen72 pisze:Jeszcze jedno pisałeś że JacekTDI napisał(a):
zadnych Jr. z u-Dimension nie bierz
mówię tu o głośniku basowym:)
olsen72 pisze:a chwile potem JacekTDI napisał(a):
możesz kupić mocnego Glow`a u-Dimension`a
tu mówię o wzmacniaczu :)
olsen72 pisze:u-Dimension RM V41wzmacniacz 4 kanaly 4x75W RMS ciekawi wygląda i jeśli mówisz że dobrze gra ..
szczerze nie wiem jak on gra, ale to już jest półka wyżej albo i dwie jeśli chodzi o model wcześniej wspomniany (GLOW).

olsen72 pisze:Tylko gdzie to pudło zamontować? Do bagażnika? a potem kable spowrotem do przodu? Chyba troche strata kabli wolałbym coś bardziej pod przednie siedzonko
no ja bym nie wolał, kable wtedy będziesz puszczał w poprzek samochodu, a tak na spokojnie puszczasz jedną stroną zasilanie, drugą sygnałówki, głosnikowe oczywiscie też progami i jest małe prawdopodobienstwo, że pójdą Ci jakies zakłucenia na głośniki ;)

A co do gotowych zestawów.... Kubus20 ma w swoich podpisach adres swojej strony (kilka zestawów w róznych opcjach cenowych), możesz z nim pogadać on może Ci skompletować coś ciekawego, albo drugi z szeryfów Powalla :)



Awatar użytkownika
olsen72
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 20:18
Lokalizacja: UK

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: olsen72 » pt lut 04, 2011 15:31

No to sie mi troche rozjaśniło. Dzieki. Szukam dalej


"Twoj samochód jest wystarczająco szybki wtedy, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" - Walter Röhl

Awatar użytkownika
olsen72
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 20:18
Lokalizacja: UK

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: olsen72 » pn lut 07, 2011 17:28

Brak chetnych do pomocy?


"Twoj samochód jest wystarczająco szybki wtedy, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" - Walter Röhl

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: marekTDI » pn lut 07, 2011 18:09

Widziałem u kogoś na zdjęciu że miał sub wsadzony w miejsce koła zapasowego. Oczywiście wszystko było zabudowane MDFem, podłoga itp. Jak to gra - nie wiem?
ja też nie wiem, ale wiem że koło będzie walało się po bagazniku w takim razie i nie najlepiej to wygląda jak wozi się to koła tak byle jak z tyłu, nie?
chyba że można zaadaptować ten system :D
Obrazek



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: Kubus20 » pn lut 07, 2011 19:11

JacekTDI, w życiu nie zapakowałbym tandemu RM-V41 + Hertz HSK, bo to się niestety gryzie i to mocno... Nie lubią się te klocki i tyle.
olsen72, do Ciebie najważniejsze pytanie, czy sprzęt kupujesz w PL, czy w UK, bo masz UK w podpisie, a tam niestety niektórych klocków w sklepach po prostu nie ma...



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: JacekTDI » pn lut 07, 2011 20:06

Kubus20 pisze:JacekTDI, w życiu nie zapakowałbym tandemu RM-V41 + Hertz HSK, bo to się niestety gryzie i to mocno... Nie lubią się te klocki i tyle.
dlatego napisałem, że nie wiem jak to gra, sugerowałem się tylko tym, że jest to model wyższy niż GLOW ;)



Awatar użytkownika
olsen72
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 20:18
Lokalizacja: UK

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: olsen72 » wt lut 08, 2011 01:39

Kubus20 pisze:sprzęt kupujesz w PL, czy w UK, bo masz UK w podpisie, a tam niestety niektórych klocków w sklepach po prostu nie ma...
Mieszkam w UK ale gdzie kupie mie ma znaczenia. Moge tu i tu. Chodzi mi o to zeby ladnie gralo. I nie upieram sie przy Hertz. Tylko ze czytalem opinie ze sa niezle i dlatego to dalem w temacie choc jeszcze ich nie kupilem. Jak na razie stalym elementem w aucie jest Pioneer. Reszta do kibla.
Pisalem o subie w miejscu kola ale to nie znaczy ze mialbym wozic zapas luzem. Bez jaj. Olac zapas. Pytanie czy sie to sprawdza w jakosci. Jak nie to po temacie i szukamy dalej co lepsze.


"Twoj samochód jest wystarczająco szybki wtedy, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" - Walter Röhl

siwy7771
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 13, 2009 21:01
Lokalizacja: Milicz

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: siwy7771 » wt maja 24, 2011 17:48

jako suba proponowałbym przy takim budżecie RE Audio SE12 d2 lub d4 jak kto woli.. Sam mam takowego w skrzyni 75L@32HZ i przy HH wszyscy z auta wysiadają.. Wzmak jakim go pędze to PSX d1 (do robienia zadymy jak znalazł..)



Awatar użytkownika
rademal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lut 01, 2005 01:57
Lokalizacja: Chełmno

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: rademal » śr maja 25, 2011 09:24

interesuje się CA 8 lat...zaden hajend uniwersalne granie

przedni zestaw np. Morel Tempo 6
sub Helix P8 lub P10
wzmak np. z nowych to Harman Kardon CA 470 (można używke kupić w śmiesznej cenie)
dobre chinche Eagle Cable MC50
i zasilanie 35mm2

radio dla mnie do zmiany...


Klik! Klik! www.golf4.fotolog.pl

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: Kubus20 » czw maja 26, 2011 11:21

Trochę odkop :helm:



Awatar użytkownika
Castillo
Beatmeister
Beatmeister
Posty: 343
Rejestracja: pt sty 30, 2009 15:19
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Pomoc w doborze sprzętu do Golfa MK4 - głośniki Hertz

Post autor: Castillo » czw maja 26, 2011 18:51

Panowie mam pytanko bo poszedłem dzisiaj po głośniki Hertz DSK, a wróciłem z UDimension El- Comp 6 bo sprzedawca tak mi banie porył że niby lepsze , że Hertza to tylko głośno grają, a jakość prawie jak seria itp... W każdym razie czy te UDimension El-Comp 6 nadają się żeby w przyszłości zrobić z nimi jakieś tanie car audio, tzn zakupić wzmacniacz oraz subwoofer i żeby jakoś to grało, czy raczej słabo, bo akurat mam okazje żeby sprzedać je bratu jeśli mi się podobać nie będą. Słucham głownie trance/ House a więc bass musi być :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości