[Wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

denver47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2011 13:03

[Wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Post autor: denver47 » czw maja 05, 2011 20:25

Witam.

Na wstępie mam parę pytań. Po lekturze forum wygłuszyłem drzwi taśmą dekarską, zamontowałem dystanse mdf i zainstalowałem głośniki jak w temacie.

1. Czy dopuszczalne jest przykręcenie głośników przez maskownice do mdf? a szczegółowo.. powycinałem oczywiście boczek tak by zmieścił się dystans, zeszlifowałem pierścień maskownicy tak by oparła się na dystansie (tu chodzi mi o tą kieszeń plastikowa dokręconą do boczka wraz maskownicą) i w tym momencie przymocowałem głośnik w ten sposób, że założyłem boczek wraz z kieszenią i głośnik umieściłem w miejsce oryginalne i całość skręciłem do mdf ( całość bardzo sztywna a w dodatku boczek chwycony wraz z głośnikiem do dystansu na 4 wkręty więc mniejsze wibracje na boczku).
Nigdzie nie znalazłem odp czy zostawić tak czy też przykręcić głośnik bezpośrednio do mdf i zeszlifować bardziej ten plastikowy pierścień i jakoś odizolować aby nie drgał o pierścień..

2. W tej chwili zestaw ten gra pod jednostką JVC KD-R811. Jestem raczej laikiem jeżeli chodzi o car audio ale tak grający zestaw mnie nie zadowala ( wiem, głośniki się muszą jeszcze wygrzać ale z pewnością zasilane przez 20W RMS przy ich mocy 100 RMS jest tu pewnym problemem)
Podczas odsłuchów mam wrażenie że jest głośno ale nie idzie to w parze z jakością, czytając po różnych forach wzmacniacz ma tchnąć życie w głośniki i polepszyć jakość grania a tego oczekuję (myle się? chodzi mi o to by uzyskać lepsze niższe tony bez "dudnienia" itp)

3. A więc jaki wzmacniacz proponujecie? z tego co czytałem polecany gdzieś był rodek 4100A - mało dostępny na alledrogo (przynajmniej teraz) a sam zastanawiam się nad HELIX DB TWO ale podobnno wzmacniacz dobiera się do głośników dlatego pytam o to was już doświadczonych..

4. I jeszcze w tej kwestii... ponieważ w planach na przyszłość jest sub do bagażnika to czy teraz rozglądać się za wzmacniaczem 4kanałowym? czy brać do napędzania rainbow 2kanałówke a pożniej wraz z subem zainwestować w monoblock?

CENA do 400zl może być używka



Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

[wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Post autor: dan124 » czw maja 05, 2011 21:59

Pod te tęcze podejdą wzmaki które są polecane do HSK.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: [wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Post autor: bogib184 » czw maja 05, 2011 23:06

Ten Rodek bardzo praktyczny wzmacniacz, spore możliwości. Na Alledrogo są, jak nie dziś, to jutro - trafisz na pewno. Co do montażu głośników, to przykręcić głośniki do dystansu na 4 wkręty, a pierścień w boczku dociąć tak, aby zostały mocowania na oryginalne maskownice.



denver47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2011 13:03

[wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Post autor: denver47 » pt maja 06, 2011 09:19

Ok. Czyjatac faq artykul3 gość pisze "Kupujac glosniki zawsze kierujmy sie zasada, ze dobrze dobrane glosniki musza miec moc 1,5 raza wieksza od mocy dostarczanej przez radio lub wzmacniacz (dla uzyskania najlepszej jakosci powinny byc dwukrotnie wiekszej mocy niz moc dostarczana przez radio lub wzmacniacz). Wiec jak to powinno być? Lepiej rozglądać się za kenwoodem KAC PS200T który ma 50w sin na kanal ( i jest oferowany w dziale sprzedam...) czy rodkiem który ma 100w rms ?



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: [wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Post autor: bogib184 » pt maja 06, 2011 13:50

Wszystko zależy, od potrzeb... Jeżeli potrzebujesz 4 kanałowy wzmacniacz, to musi być mocny, żeby w przyszłości zasilić subwoofer. 100 wat RMS Rodek ma na 100 % Gainie (Levelu) mocy. Jak skręcisz na 50 % Gain już masz połowę mocy, więc ja nie widzę problemu żadnego to raz, a dwa, niektóre głośniki są prądożerne i żeby zagrały poprawnie potrzebują do wysterowania więcej mocy niż mają podane. Rodek w mostku daje 280 RMS i suba już zasili..



Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

[wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Post autor: dan124 » pt maja 06, 2011 17:50

Bogib184 chyba mylisz funkcję gaina z potencjometrem głośności.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: [wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Post autor: bogib184 » pt maja 06, 2011 18:29

Fakt, pomyliłem - mój błąd. Chodzi o Gain, a nie potencjometr głośności. Skręcić na czułości można, ale wzmak ma około 100 na kanał i głośniki niewiele mniej. Nic im nie będzie, przecież nie będziesz chyba słuchał radia na max.



denver47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2011 13:03

[wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Post autor: denver47 » pt maja 06, 2011 20:04

więc dobra. będę polował na ten wzmacniacz..

pociągne jeszcze wątek zawczasu żeby później was nie męczyć...

z tego co ja wyczytałem to gain jest do wysterowania czułości zgrania rca z radia z wzmakiem.. więc niezależnie od poziomu gain moc mam ciągle taką samą.

http://www.mynetcologne.de/~nc-niejadan/Rodek3.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

w tym wzmacniaczu level od 0,2 do 9V jest tym gainem prawda?

Na początek będę zasilał tylko zestaw więc gdy już kupie ten piecyk to level daje na 0V basy treblesy i inne loud'y z radia daje na flat, ustawiam volume na 75% i wtedy gain podkręcam aż pojawią się zniekształcenia, jak się pojawiają delikatnie cofam i koniec.

Natomiast w przyszłości jak zamieszka sub w bagażniku to podłącze go w mostek i wtedy dopiero zaczynam zabawy w cięcie częstotliwości itd

Proszę tylko o potwierdzenie czy dobrze kombinuje, bo tak jak pisałem wcześniej nie miałem wcześniej do czynienia z ca i to co napisałem to z wygooglowanych postów, a kupując używkę instrukcji w 90% nie dostanę



Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

[wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Post autor: scuzzy » pt maja 06, 2011 20:15

Alpine 3544 :helm:



denver47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2011 13:03

[wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Post autor: denver47 » pt maja 06, 2011 20:28

tak jak pisałem doświadczony nie jestem ale gdzieś w kilku wątkach odradzano alpine'y do tego zestawu ze względu na uwydatnione wysokie tony, które już w tym momencie średnio mi podchodzą pod samym radiem, a że to nie deluxe to mam możliwość wpięcia ich max w -3dB ( o czym zresztą dowiedziałem się na forum za oceanem bo ze zewrotnicy wychodzą do tweetera kabel czarny masa, czerwony plus i zielony plus -3dB o czym niemiaszki w instrukcji nie wspomnieli)..

proszę o odpowiedź/potwierdzenie mojego poprzedniego posta



denver47
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 05, 2011 13:03

[wzmacniacz] do Rainbow SLX 265 (nie deluxe)

Post autor: denver47 » wt lip 12, 2011 20:49

koledzy proszę o poradę, nie mogę nigdzie dorwać upragnionego rodka 4100A i zastanawiam się czy pod te rainbowy bedzie odpowiedni piecyk Velocity VR 450?
poczytalem o nim pochlebne opinie, zapasu mocy to on nie ma ale jakosc przyzwoita (podobno) jak to sie bedzie mialo do moich tęczy?

http://amp-performance.de/270-Blaupunkt ... VR450.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jezeli wszystko ok to mam okazje go nabyc w najblizszych dniach za 400zl stan bdb ( nie przeplacam ?)

natomiast jesli mozecie zaproponowac cos innego to prosilbym o konkretne linki ( moze byc uzywka) do 400zl za piecyk, musi to byc 4kanalowka ( przod tecze + tyl skrzynia w mostek) i bylbym wdzieczny o zaproponowanie jakiejs skrzyni w zamknietej obudowie do 300zl , ktora poszlaby pod ewentualnie velocity badz jakimkolwiek innym wzmakiem zaproponowanym przez was.

subem chce uzupelnic pasmo, nie chce aby dominowal, mozecie zaproponowac rowniez sam glosnik, natomiast wtedy robilbym zabudowe boczka jak tomciogar tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1918770#1918770" onclick="window.open(this.href);return false; ( cos mi sie obilo ze na taki maly litraz swietnie sprawdza sie jakis glosnik RE ale nie pamietam jaki)

kable mam juz takie http://allegro.pl/przewody-kable-cca24- ... 49033.html" onclick="window.open(this.href);return false;


edit:
na oku mam jeszcze takie wzmacniacze:
http://allegro.pl/soundstream-rubicon-4 ... 26562.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/xetec-xircuit-xi-240- ... 45221.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a co do suba to mysle o tym:
http://allegro.pl/re-audio-re-10s4-25cm ... 77129.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
http://allegro.pl/re-audio-re-8s4-20cm- ... 77009.html" onclick="window.open(this.href);return false;
badz ewentualnie sam zrobie zabudowe boczka z ktoryms z tych glosnikow

Prosze o porade



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości