Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: phanteon » pn maja 02, 2011 22:47

Witam

Czy da się coś sensownego zbudować na bazie takiej jednostki?

http://allegro.pl/vw-navigation-system- ... 20786.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sensowne - to w moim rozumieniu np
Głośniki: http://allegro.pl/hertz-hsk-165-4-hi-en ... 18519.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jednostka: ori navi
Wzmak: jakaś używka, bo podejrzewam, że samo radio nie da rady nic uciągnąć,
Sub: coś małego i delikatnie dogrywającego

Czemu uparłem się na ori navi...bo to jakoś wygląda, zawsze mi się podobało a i można kupić to w sensownych pieniądzach.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: powalla » wt maja 03, 2011 00:11

Ta Navi ma wyjścia RCA? Jeśli nie to nawet nie myśl o takim radiu planując rozbudowę bo na starcie sobie w nogę strzelasz . Radio musi mieć wyjścia RCA aby móc dobrać sensowny wzmacniacz . Co do nowych HSK , to słuchałeś ich, bo grają specyficznie i z czasem może przeszkadzać ten tweeter . Na koniec określ jaki zakres cenowy , bo malutki sub może kosztować sporo więcej niż Ci się wydaje :hmm:



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: phanteon » wt maja 03, 2011 00:33

powalla pisze:Ta Navi ma wyjścia RCA?
Pytanie pierwsze co to jest RCA :hmm:
powalla pisze:Co do nowych HSK , to słuchałeś ich, bo grają specyficznie i z czasem może przeszkadzać ten tweeter
Kiedyś rozmawiałem o nich z Duber'em i właśnie wspominał, że mają bardzo charakterystyczne brzmienie odnośnie tweeterów. Niestety nie słyszałem i ciekawi mnie jak bardzo by ten tweeter przeszkadzał w muzie typu dire strait, gary moore, limp bizkit, guns n roses, sting - ale fakt, nie lubię jak mi w uchu wiercą wysokie tony. Z reguły słucham muzy z ori CD, uwielbiam jak słychać szczegóły w średnim zakresie tonów (wokal jes czysty, gitarę prowadzącą widzę wręcz przed sobą a stopa z basem robi mocne, lecz nie przesadne tło - takie, że nie zwraca na siebie uwagi i zagłusza coś, a jednocześnie wszystko "siedzi".

Oczywiście nie spodziewam się, że za klasę budżetową zrobię takie audio, że jak odpalę dobry kawałek to zrobi mi się mokro. Szczerze mówiąc to nie jestem pewny czy ten sub jest mi potrzebny. Może nie odczuwam potrzeby posiadania, bo nie miałem przyjemności posłuchać fajnie dobranego, tylko miałem jakiegoś z media markt za 400zł z głośnikiem na którym był dumny napis clarion a najtańszy wzmaniacz blaupunkta napędzał jego i powerbassl6c, które były najmocniejszym punktem programu.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: powalla » wt maja 03, 2011 10:01

Wiesz jak przeczytałem ''dire straits'' (słucham podobnej muzy) to od razu mi się DLS r6a nasunęły , bo .... bo od cholery tego słuchałem na tym zestawie (różne autka) i zawsze było OK . Woferek jest super , tweeter w tej kasie tez obleci , co poniektórzy pomarudzą mad lekko wycofaną średnicą , no ale to zestaw za 600zł i nie można mieć wszystkiego .
RCA to inaczej ...czinch , wiesz tak jak masz w domowym sprzęcie wtyczki czinch , to radio też musi posiadać przynajmniej jedną parę takich wyjść , bo bez tego lipa ... w sumie można wyciągnąć sygnał z radia ale to znów koszta dodatkowe i trzeba znaleźć kumatego człowieka do takiej operacji .

Ostatnio słuchałem heixów p236 i całkiem fajne granie ...może uda Ci się taniej gdzieś załatwić , bo woferek helixa jest mniej prądożerny i łatwiej byłoby dobrać wzmacniacz ... średnicy też jest więcej niż w r6a ...tylko znów kosztują prawie tysiaka .



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: Duber » wt maja 03, 2011 12:37

hejka,mysle ze w r6a tweeter tez gra za ostro.tylko jak ktos wejdzie do mego auta to zawsze mówi ze nie mam góry,ale jak tak lubie.w radiu góra na minimum zwrotki przerobione aby obcinały góre choc mysle aby jeszcze bardziej ją obciąć :hmm: fajnie bo z tweeterow lotusa troche srodka słychac...nie to co z woofera ale...
moim zdaniem szybko nie zmienie woofery r6a ja jestem bardzo zadowolony z nich a muzy chyba podobnej sluchamy(ja jeszcze troche starego punk rocka armia dezerter proletaryat) :bigok: wiec ja polecam r6a a najlepiej razy dwa :grin:
jeszcze zebym opylił monobloka...



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: maj0nez » wt maja 03, 2011 13:57

MFD nie ma wyjść rca tylko jest odpowiednie miejsce w kostce iso pod zamontowanie kostki a z drugiej są RCA koszt to około 4,99-15zł
Obrazek
Pozdrawiam
Obrazek


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: powalla » wt maja 03, 2011 20:12

No więc jeśli ma to możesz sobie ją zaaplikować jeśli już koniecznie chcesz mieć takie cudo ... i to w kasie jak bardzo wysokiej klasy Alpine :hmm:



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: phanteon » wt maja 03, 2011 20:17

Czyli można działać :hmm:

http://allegro.pl/dls-r6a-glosniki-zest ... 23523.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Aktualnie mam takie radio - obstawiam, że z tyłu jest to samo i jak trafi się navi w sensownej cenie to się zmieni tylko radio
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 80&bih=624" onclick="window.open(this.href);return false;

A tak z ciekawości - czy powerbass L60C to dziadostwo. Miałem kiedyś...było przyjemnie.
http://allegro.pl/powerbass-l-60c-wyjat ... 62970.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Powiedzcie, tak mniej więcej, ile trzeba szykować na jakieś sensowne kable+montaż i jaki wzmak.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: Duber » wt maja 03, 2011 20:20

zwrotnicy nie widze w zestawie



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: maj0nez » wt maja 03, 2011 20:22

Może weźmiesz moją MFD a ja twoje radio?


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: phanteon » wt maja 03, 2011 20:24

maj0nez pisze:Może weźmiesz moją MFD a ja twoje radio?
A czemu chcesz wymienić na coś "mniej wypasionego"? No i "jak wiela" musiałbym dołożyć.



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: maj0nez » wt maja 03, 2011 20:31

phanteon pisze:
maj0nez pisze:Może weźmiesz moją MFD a ja twoje radio?
A czemu chcesz wymienić na coś "mniej wypasionego"? No i "jak wiela" musiałbym dołożyć.
wszystko działa


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: phanteon » wt maja 03, 2011 20:31

powalla pisze:No więc jeśli ma to możesz sobie ją zaaplikować jeśli już koniecznie chcesz mieć takie cudo ... i to w kasie jak bardzo wysokiej klasy Alpine :hmm:
Wiem - tylko nie chcę mieć dziury po radio 2 din a i...kolorowe ekraniki zawsze mi się podobały :satan:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Budowa "sensownego" audio z jednostką fabryczną?

Post autor: powalla » wt maja 03, 2011 21:48

W tych co podałeś nie ma zwrotek i raczej popatrz na > http://allegro.pl/dls-r6a-woofery-dosko ... 30694.html" onclick="window.open(this.href);return false; oczywiście tu masz tylko woferki ale powołaj się na mnie , a znajdzie się komplet r6a w "dobrej" cenie :bajer: , no i dystanse zaraz możesz dokupić *jedna paczka) .

Tu masz wspomniane Helixy http://allegro.pl/helix-precision-jak-n ... 17769.html" onclick="window.open(this.href);return false; Na fotach nie ma zwrotek i tweeterów , więc trzeba dopytać i "poprosić" o fotki . Jednak jeśli to sprawny ful komplet p236 , to naprawdę okazja w tej kasie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości