Do Zamknięcia...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

FreeCash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: śr mar 16, 2011 19:52

Do Zamknięcia...

Post autor: FreeCash » śr kwie 20, 2011 18:34

Witam :]
Ostatnio padł mi bezpiecznik przy aku po jego wymianie skrzynka przestała grać. Prąd chyba dochodzi do wzmacniacza bo się świeci wzmacniacz ( dzisiaj sprawdzali wzmacniacz i powiedzieli ze jest wszystko ok) wiec mysle gdzie moze byc problem moze wiecie?

Z góry dzieki
FreeCash
Ostatnio zmieniony pt kwie 22, 2011 15:08 przez FreeCash, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Problem ze Skrzynka basowa

Post autor: daworz » czw kwie 21, 2011 02:10

Sprawdź sygnał idący do wzmacniacza bo może coś w radiu padło i go nie podaje.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

Problem ze Skrzynka basowa

Post autor: dan124 » czw kwie 21, 2011 09:15

To nie mogli od razu sprawdzić czemu nie gra głośnik?



FreeCash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: śr mar 16, 2011 19:52

Problem ze Skrzynka basowa

Post autor: FreeCash » czw kwie 21, 2011 12:05

ja dałem sam wzmacniacz prąd dochodzi bo sprawdzałem ... i wzmacniacz okej ale jak podlaczony pod skrzynke to nie daje pradu do skrzynki ... wymiana kabli w czyms pomoze? od skrzynki do wzmacniacza



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Problem ze Skrzynka basowa

Post autor: bogib184 » czw kwie 21, 2011 14:03

Może byś sam sobie odpowiedział na pytanie "czy wymiana kabli od wzmacniacza do skrzynki coś pomoże ?" O co jeszcze zamierzasz zapytać ??? Jak ktoś odpowie, że pomoże , a wymienisz i nie pomoże to co wtedy powiesz, że ktoś cię oszukał ??? Wiele zachodu z tym nie ma, a pytania zadajesz jak byś miał z 10 lat... Nikt za ciebie tego nie sprawdzi i nie odpowie na takie pytania. Jak wzmacniacz sprawny, to trzeba szukać samemu.



Awatar użytkownika
dan124
_
_
Posty: 479
Rejestracja: wt sie 22, 2006 12:16
Lokalizacja: wawa

Problem ze Skrzynka basowa

Post autor: dan124 » czw kwie 21, 2011 14:09

Lub podjechać tam gdzie sprawdzali wzmacniacz.



FreeCash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: śr mar 16, 2011 19:52

Problem ze Skrzynka basowa

Post autor: FreeCash » czw kwie 21, 2011 14:51

a to mozliwe ze radio nie podaje sygnału tylko do jednego wzmacniacza bo mam drugi pod glosniki i wszystko gra tylko ten drugi cos nie tak ... siadł bezpiecznik i cos sie tam zadziało



FreeCash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: śr mar 16, 2011 19:52

Problem ze Skrzynka basowa

Post autor: FreeCash » czw kwie 21, 2011 14:53

bogib184, tak oskarze cie jak mi powiesz ze pomoze a nic nie da... poszukam kogos ze wzmacniaczem i podlacze skrzynke bo nie wiem czy ona gra bo niedawno jeszcze pierdziala powietrzem a teraz nic ...



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Problem ze Skrzynka basowa

Post autor: bogib184 » czw kwie 21, 2011 18:37

Napisałeś tyle informacji, że normalnie od razu wiadomo o co chodzi :kac: Piszesz na początku, że prądu nie podaje ze wzmacniacza do głośnika, teraz sprowokowany piszesz, że sub pierdział - wiesz co - radź sobie sam i nie zadawaj głupich pytań, jeżeli nie udzielasz wszystkich informacji i nie opisujesz objawów... :jaja:



FreeCash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: śr mar 16, 2011 19:52

Problem ze Skrzynka basowa

Post autor: FreeCash » czw kwie 21, 2011 23:16

bo na poczatku pierdzialo a teraz nie gra a prąd byl sprawdzany jak juz nic nie grało ...

i jak nie chcesz mi pomagac to nie pisz moze ktos bedzie cos koknretnego wiedział to mi napisze ...



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Problem ze Skrzynka basowa

Post autor: daworz » pt kwie 22, 2011 02:00

A ja ci napiszę tak. Instalacja car audi jest bardzo prosta i jak coś nie gra to łatwo znaleźć przyczynę bo mamy do wyboru 4 rzeczy:
radioodtwarzacz >> przewody głośnikowe >> wzmacniacz >> głośnik. I teraz jak coś nie gra to lecimy po kolei. Sprawdzamy to co nie wymaga dużego wysiłku połączenia przewodów z głośnikami i radiem. druga sprawa to ten wzmacniacz to pod co masz podpięty w radiu? Cincze czy wyjście głośnikowe? Może być tak że padł procesor w radiu i nie podaje sygnału przez te cincze na sub. a głośniki normalnie grają bo mają inne źródło dźwięku. Pisałeś że masz dwa wzmacniacze w aucie to jaki problem podpiąć głośnik pod ten drugi i go sprawdzić???

Więc tak jak ci piszę sprawdź to dokładnie bo to nie jest aż tak trudne. Trochę pomyśl a sam dojdziesz do sedna co jest uszkodzone.
A na następny raz jak będziesz zakładać temat to sprawdź dokładnie usterkę żeby nie zaśmiecać forum głupimi tematami typu
A: "Nie świeci mi prawe światło z przodu?"
B: "A żarówkę sprawdziłeś???"
A: "O widzisz kolego, nie pomyślałem. Problem rozwiązany. Wielkie dzięki."


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

FreeCash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: śr mar 16, 2011 19:52

Problem ze Skrzynka basowa

Post autor: FreeCash » pt kwie 22, 2011 15:05

sprawdzam sprawdzam ... kable sprawdzam potem zabiore sie za radio... tylko myslalem ze z gory mozecie cos powiedziec ... prąd dochodzi wiec nie musze chyba spr zasilania ... sprawdze sygnał i skrzynke swoja i mysle ze znajde problem ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości