Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

ImagineDivision
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 20, 2010 12:09

Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: ImagineDivision » ndz kwie 10, 2011 16:58

Witam serdecznie.
Zwracam się do was, forumowiczów o poradę.
Posiadam w Golfie III radio firmy Sony CDX-R3300 (zabytek zakupiony 3 lata temu :D). Chciałbym dobrać do niego głośniki, tak, aby miały taki efekt jak w Astrach G oraz Zafirach A. Jeden z moich braci miał Astrę G, niestety już jej nie ma (stłuczka) car audio u niego był wręcz cudowny, obeszło się bez suba :) (co się okazało, miał głośniki blaupunkta) Dokupił po jakimś czasie radio Pioneera, nie wiem dokładnie jaki model. Natomiast mój drugi brat ma Zafirke A, ma radio oryginalne Oplowskie CDR-500 oraz głośniki, też chyba Oplowskie. Dokupił Transmiter FM, ale głośniki tak samo grają, też nie potrzeba suba. Wracając do mojego Golfa, chce uzyskać ten sam efekt, tylko nie wiem jakie głośniki dobrać pod te radio. Aha, jeszcze jedno, mam jakieś głośniki Panasonica 90 W, nie wiem jaki model, bo brat je montował, gdyż też chciał uzyskać afekt dobrego brzmienia oraz basu, natomiast przy podgłoszeniu radia do poziomu 20, głośniki lekko charczą zamiast uzyskania efektu przyjemnego basu.
(od razu mówię, nie chce montować suba, nie lubię aż takiego basu)

Proszę o wyrozumiałość, gdyż jestem zielony w tych sprawach i pisze o poradę.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: bogib184 » ndz kwie 10, 2011 20:24

Słuchaj Kolego, podstawa to mało watowe głośniki pod radio (jak najsłabsze - 35 wat to już za dużo pod radio, ale obleci) szukaj głośników tak aby w mocy rms miały jak najmniej, wtedy znika powoli charczenie przy większej głośności. Namiastka basu, to najlepiej dystans przykręcić z MDF i wygłuszyć furtki matą. Radio jakie by nie było to ma z 15 - 17 wat (Radia No Name jeszcze gorzej). Jak wygłuszysz furtki i założysz dystans będzie duuużo lepiej, a jak byś dał wzmacniacz do tego, wtedy możesz założyć mocniejsze głośniczki i efekt będziena pewno zadowalający, a uwierz, że warto dać 200 zł. za wzmacniacz i podpiąć pod niego głośniczki :bigok:



ImagineDivision
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 20, 2010 12:09

Re: Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: ImagineDivision » ndz kwie 10, 2011 21:13

Tak jak pisałem, jestem zielony w tych sprawach :D także niektóre rzeczy, o których mi napisałeś to jest czarna magia ;]
Budżetu nie mogę nadwyrężać, max. 110 zł do wydania, mój błąd że na początku nie napisałem tego, bo to istotne.
Jakbyś mógł mi podrzucić link do Allegro (chyba, że to nie zgodne z regulaminem) do tych mniejszej mocy głośników, to było by dobrze, wiedziałbym, czym się kierować ;)
Pozdrawiam, ImagineDivision.

To jedynie mi pozostało, albo kupić wzmacniacz to tego co jest, albo kupić głośniki o mniejszej mocy.
Czekam na dalsze instrukcje lub porady :)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: bogib184 » ndz kwie 10, 2011 21:32

http://allegro.pl/gms-660-165mm-16-5cm- ... 78408.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/woofery-gms-960xt-dob ... 27046.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/phonocar-2076-160mm-1 ... 76349.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Coś w ten deseń, osobiście mogę polecić, bo w tej kasie te są do przyjęcia.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: bogib184 » ndz kwie 10, 2011 21:35

Ale możesz spróbować chociaż wyskrobać parę złotych i dystanse zakupić - 40 zł i do nich przykręcić głośniki - nie pożałujesz, a jak wygłuszysz drzwi dekarską taśmą (najtańszy sposób) to już będziesz miał powody do zadowolenia. Poczytaj na forum jak się drzwi wygłusza i może się zdecydujesz.



ImagineDivision
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 20, 2010 12:09

Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: ImagineDivision » ndz kwie 10, 2011 21:37

No widzę, że kolega też GMS proponuje, ja właśnie oglądałem GMS-9600, http://allegro.pl/glosniki-gms-9600-i1548880280.html" onclick="window.open(this.href);return false; , tak jak kolega radził, coraz mniej Watt, możliwe, że te GMS to będzie strzał w dziesiątkę :bigok:. Wielkie dzięki za propozycje i poświęcony czas, za wyszukanie tych głośników, jeszcze się zastanowię, ale ta firma GMS mnie kusi do kupna ;]

Obstawiałbym GMS, bo PHONOCAR do mnie nie przemawia, a GMS są naprawdę tanie, no i te dystanse, jak kolega mówi, tylko trzeba znaleźć odpowiednie i będzie miodzio :D

edit: a te dystanse, o ile dobrze znalazłem, to nie są te MDF ? http://allegro.pl/pierscienie-na-glosni ... 71499.html" onclick="window.open(this.href);return false; takie na przykład?



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: bogib184 » ndz kwie 10, 2011 22:00

Dokładnie takie :bigok: Phonocar nie jest zły, droższy, ale jednak trochę lepszy, ale GMS w stosunku cena jakość bdb.



ImagineDivision
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 20, 2010 12:09

Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: ImagineDivision » ndz kwie 10, 2011 22:02

głośniki to zamontuje, ale jak ja się uporam z dystansami ? :D



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: bogib184 » ndz kwie 10, 2011 22:08

Poczytaj na forum i pooglądaj instalacje forumowiczów i wszystko ci się wyjaśni. Wszystko znajdziesz na tym forum i w internecie. Powodzenia życzę i na pewno się uda.



ImagineDivision
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 20, 2010 12:09

Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: ImagineDivision » ndz kwie 10, 2011 22:15

Dzięki wielkie, znalazłem tutorial u MediaX, kasa jak wpadnie w łapki, to zaraz pójdzie na sprzęt audio oraz na te dystanse MDF.
Dziękuje raz jeszcze za pomoc i pozdrawiam. :) :bigok:

Jeszcze jedno, będę musiał modyfikować okablowanie pod głośniki GMS czy zostawić tak jak jest fabrycznie ?
Bo dystanse będą niezbędne, już widzę to na pierwszy rzut oka.
Nie chcę się bawić w zmianę okablowania, Tylko zamontować dystanse, podłączyć głośniki i heja. :D



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: bogib184 » pn kwie 11, 2011 08:03

Jak grało to zostaw jak jest. Tylko jak miałeś oryginalne głośniki to pewnie masz kostkę na końcu i do nowych podłącz poprawnie + i -, jak nie ma oznaczonego na kostce + i - ani na starym głośniku użyj miernika albo sprawdź jak wychodzi z radia :bigok: tak piszę dla bezpieczeństwa :helm:



ImagineDivision
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 20, 2010 12:09

Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: ImagineDivision » sob kwie 16, 2011 20:33

No dobra, a może inaczej.. Co sądzisz o zmianie radia i pozostawieniu tych głośników ? Wiem tyle że to są Panasonica 90W, a radio, radio.. Pewnie Pioneera, co ? możliwe, że wina nie stoi po stronie głośników tylko radia, bo radia Sony, z tego co słyszałem, są takie i owakie, a Pioneek może się okazać strzałem w dziesiątkę !
Albo ostatnia opcja to wzmacniacz, tylko konkretnie jaki, bo póki co kasy brak, a chce konkretnie wiedzieć co w niego wpakować, bo z dystansami mi się bawić nie chce, a wzmacniacz to okablowanie, a w to lubię się bawić :D
Pozdrawiam ! :bigok:



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: bogib184 » sob kwie 16, 2011 21:31

Zmiana samej jednostki nie zmieni za wiele bez wygłuszenia i dystansów - przy głośniejszym słuchaniu pojawią się przesterowania (końcówka w radiu będzie się przegrzewała i z głośników będzie wydobywać się pryt pryt pryt :helm: ). Wzmacniacz i głośniki na tapicerce kiepski pomysł - wpadną razem z tapicerką w taki rezonans, że szkoda zachodu i roboty z przeciąganiem przewodów. Ja wychodzę z założenia, że lepiej słabsze komponenty zastosować początkowo, ale zrobić z zasadami, jak lepszy sprzęt a mocować głośniki do plastiku.



ImagineDivision
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 20, 2010 12:09

Sony CDX-R3300 - jakie głośniki ?

Post autor: ImagineDivision » ndz kwie 17, 2011 13:21

Czyli zostanę przy wcześniejszym założeniu, głośniki i dystanse.
Ale patrząc na instalacje forumowiczów, dla mnie, to będzie mordęga :helm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości