[zestaw] Mk3 kombi proszę o pomoc w konfiguracji sprzętu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
zajac1000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 20, 2007 02:55
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

[zestaw] Mk3 kombi proszę o pomoc w konfiguracji sprzętu

Post autor: zajac1000 » wt mar 29, 2011 14:58

Witam.

Planuję w najbliższym czasie zainstalować nowe audio w moim MK3 Kombi. Słucham raczej rocka i trochę różnych odmian metalu i ogólnie cięższej muzyki dlatego nie potrzebuję żadnych skrzyń, tub i wzmacniaczy. Chciałbym wykorzystać fabryczne miejsca na montaż głośników.

Jeśli chodzi o radio to planuję kupno Pioneera 2320UB. Wiem, że to nie jest żadna rewelacja ale mam sentyment do tych radyjek bo miałem już kilka modeli Pioneera i bardzo mi się podoba jak te radyjka grają.

Zastanawiam się teraz nad głośnikami. Oczywiście biorę pod uwagę tylko odseparowane zestawy. Biorę pod uwagę takie zestawy:

http://allegro.pl/glosniki-hertz-dsk-16 ... 09241.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/phonocar-pro-tech-twe ... 82395.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ostatnio czytając sporo o audio na tym forum natknąłem się również na dobre opinie tych głośników:

http://allegro.pl/powerbass-s-6c-przesy ... 32823.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Powiedzcie mi proszę, który zestaw najlepiej będzie się sprawował i czy zakładać 2 identyczne zestawy na przód i tył czy też może skupić się na lepszym sprzęcie z przodu a tył zrobić jako "uzupełnienie"?

Propozycje innych zestawów w tym przedziale cenowym mile widziane :grin:

Pozdrawiam :okej:
Ostatnio zmieniony wt mar 29, 2011 23:18 przez zajac1000, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

[zestaw] Mk3 kombi proszę o porady w doborze głośników

Post autor: Kubus20 » wt mar 29, 2011 15:47

Jeśli wybierać spośród: robić przód i tył, a robić lepszy przód, to zdecydowanie rób lepiej przód.

Nie pisałeś nic o wygłuszeniu drzwi, a to najważniejsze jeśli chodzi o granie systemu przedniego...
Jeśli chodzi o podane linki to Powerbassy S6C grają lepiej od DSK i Phonocarów...

Kup system na przód i zajmij się wygłuszeniem drzwi, a wyjdziesz na tym kilka razy lepiej od ładowania się w 2 zestawy głośników.

Jak budować poprawnie system audio możesz poczytać tu: http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCa ... 01beta.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Obowiązkowa lektura dla wszystkich początkujących.

Jeśli chodzi o wzmacniacz i subwoofer, to niestety na przyszłość jest bardzo wskazany. W Twojej muzyce myślisz, że jakie głośniki przenoszą dźwięki stopy perkusji i gitary basowej :?:



Awatar użytkownika
zajac1000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 20, 2007 02:55
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

[zestaw] Mk3 kombi proszę o porady w doborze głośników

Post autor: zajac1000 » wt mar 29, 2011 16:26

Dzięki wielkie za odpowiedź :)

Jeśli chodzi o wygłuszenie drzwi to jak najbardziej mam zamiar się za to zabrać. Jestem właśnie w trakcie lektury co i jak zrobić, żeby dobrze wygłuszyć drzwi. Czyli mam rozumieć, że olać drzwi tył i skupić się na przodzie tylko i dołożyć jakaś skrzynię i to wystarczy tak?

Jeśli tak to jaką skrzynię najlepiej dać pod to radyjko i głośniki powerbassy? Nie chciałbym, żeby skrzynia zajmowała dużo miejsca bo jak można się domyśleć kupiłem kombi bo chciałem mieć spory bagażnik i auto rodzinne. Myślę o skrzyni z wbudowanym wzmacniaczem. Może być?



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

[zestaw] Mk3 kombi proszę o porady w doborze głośników

Post autor: Kubus20 » wt mar 29, 2011 19:27

Skrzynkom aktywnym mówimy NIE. Napisałem na szybko, żeby wybić Ci głupie pomysły z głowy...
Potem jak będzie czas napiszę co i jak...



Awatar użytkownika
zajac1000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 20, 2007 02:55
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

[zestaw] Mk3 kombi proszę o porady w doborze głośników

Post autor: zajac1000 » wt mar 29, 2011 20:31

Ok w takim razie czekam na info. Ciekawi mnie dlaczego mówicie NIE? Wyczytałem tylko, żeby nie pchać do bagażnika tuby i zająć się skrzynią. Napisałem o aktywnej bo zależy mi, żeby zająć jak najmniej przestrzeni ładunkowej.



Awatar użytkownika
zajac1000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 20, 2007 02:55
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

[zestaw] Mk3 kombi proszę o porady w doborze głośników

Post autor: zajac1000 » wt mar 29, 2011 21:21

Jeszcze jedna sprawa mnie męczy, mianowicie jeśli zdecyduję się na nagłośnienie typu przód - zestaw odseparowany; tył wzmacniacz + sub to czy mogę zmostkować w radiu z przednim kanałem tylny skoro zostanie nieużywany czy tak się nie robi?



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

[zestaw] Mk3 kombi proszę o porady w doborze głośników

Post autor: maj0nez » wt mar 29, 2011 22:02

Witam
Nie bardzo rozumiem co chcesz mostkować radio czy wzmak?
Chyba że chodzi Ci o wyprowadzenie z radia to pewnie głośniki podepniesz pod radio a wzmak + sub przez wyjście RCA (czincz).
Pozdrawiam


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
zajac1000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 20, 2007 02:55
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

[zestaw] Mk3 kombi proszę o porady w doborze głośników

Post autor: zajac1000 » wt mar 29, 2011 22:09

Dokładnie to miałem na myśli. Skoro wzmacniacz podpinam pod RCA w radiu a przednie głośniki pod kanał z radia to zostaje mi wolny tylny kanał i dlatego pytam czy można i czy jest sens wykorzystać go poprzez zmostkowanie z przednim kanałem? Nie znam się na tym dobrze ale logicznie rzecz biorąc wykorzystując tylny kanał dodaję głośnikom te ok. 30W RMS więc chyba sens jest tylko ciekawi mnie jak takie rozwiązanie przedstawia się od strony technicznej?


W sumie zdecydowałem się na głośniki Powerbass ale zauważyłem jeszcze w tym przedziale cenowym takie coś: http://allegro.pl/helix-b-62c-blue-nowo ... 44322.html" onclick="window.open(this.href);return false; - zostać przy Powerbassach czy może te Helixy?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

[zestaw] Mk3 kombi proszę o pomoc w konfiguracji sprzętu

Post autor: powalla » wt mar 29, 2011 23:59

Za taką kasę Hertz HSK i tyle ...poczytaj zresztą forum i FAQ Nazara.



Zablokowany

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości