problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kamilek19st
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 20:40

problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: Kamilek19st » wt mar 15, 2011 14:20

Witam.Co jest powodem tego że podlaczam radio pod wzmacniacz.Działa,gra.Tylko po jakiś pol godziny grania,lampka od wzmacniacza zaczyna tak słabo świecic i subwoofer pierdziec,co jest tego powodem? ja też probowalem podlaczac bez tego mostkowania remote,by radio sam sygnał tylko podawało bez kontroli wylaczania wlaczania.Po pol godz tez to samo,czasem dluzej.Co jest grane?



Awatar użytkownika
turek03
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 21:25
Lokalizacja: Pasłęk/Łukszty

problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: turek03 » śr mar 16, 2011 08:38

może po pól godziny ma za mało prądu??


:D

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: bogib184 » śr mar 16, 2011 09:43

Nie wiem co próbowałeś kombinować z tym remote, ale to nie istotne... Nie napisałeś np. czy po pół godziny jazdy, czy pół godziny stania i grania :goof: Jak po pół godziny jazdy, to masz problem z ładowaniem - alternator nie ładuje, albo uszkodzone aku, które nie przyjmuje prądu, a jak stoisz i pół godziny grasz, to co w tym dziwnego :kac:



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: slaww » śr mar 16, 2011 10:30

Jak rozladuje aku to nie odpali.

Obstawiam cos ze wzmakiem, gra grzeje sie i wylacza.Moze koncowki, albo diody.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
Kamilek19st
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 20:40

Re: problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: Kamilek19st » śr mar 16, 2011 16:28

Przeciez ja nie jestem taki głupi.Niektorzy pisza bez sensu.Ładowanie mam dobre,co prawda aku jest zrąbany ale jak podczas jazdy to tak sie dzieje,ja nawet nie slucham jak stoje (Głosno) bo nie odpale auta (10 min grania).Po prostu sie tak dzieje,nie wiem dlaczego.Z tym pradem to jest prawda ze za mało,tylko nie rozumiem dlaczego wlasnei tak jest.KAble sprawdzalem,nie wiem co dalej.W zakladzie to samo mi powiedza



Awatar użytkownika
Kamilek19st
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 20:40

problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: Kamilek19st » śr mar 16, 2011 16:30

Jakie koncowki ? Rozjasnij mi to



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: skaktus » śr mar 16, 2011 16:51

Końcówka mocy, układ który jest wzmacniaczem (ale z dodatkową elektroniką).

Układ ten w trakcie pracy wytwarza duże ilości ciepła, po osiągnięciu pewnej temperatury - nierzadko 100 st zaczyna się przegrzewać i dochodzi do poważnych zniekształceń.

Końcówka mocy jest przykręcona do obudowy wzmacniacza aby oddawać ciepło na jego obudowę. Jesli jest źle przykręcona, jest pomiędzy nią a obudową jest dużo pasty termoprzewodzące dochodzi do przegrzania a w skrajnych wypadkach spalenia. Duża ilość pasty termo mimo wielu przesądów, zaczyna działać jak izolator a nie przewodnik ciepła.

Napisz jaki to wzmacniacz, jaki model, firma, moc, co oznacza dioda która zaczyna świecić.

Przykładowo to jest końcówka mocy, typowa "wszystko w jednym" czyli popularne TDA:

Obrazek

Jesli masz wzmacniacz mało znanej firmy, o dużych mocach typu 4 x 100W lub nawet 4 x 500 W to uważaj na takie cuda. Takie coś może ma 100 W przez 0,05 sekundy, ale moc rzeczywista to może być np. 4 x 15 W mocy ciągłej. Często takie wzmacniacze nie wytrzymują długiego i dość głośnego grania bo nie są do tego przystosowane.

Musisz też pamiętać, że wzmacniacz pobiera dużo prądu w trakcie pracy i trzeba go podłączać bezpośrednio pod akumulator i to grubymi przewodami. Przykładowo starej daty wzmacniacz Blaupunkt-a z roku 1989 o mocy 90W RMS w trakcie pracy pobiera ponad 10A.



Awatar użytkownika
Kamilek19st
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 20:40

Re: problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: Kamilek19st » śr mar 16, 2011 20:00

no to tak.Wkońcu ktoś piszę z sensem.
http://allegro.pl/blaupunkt-wzmacniacz- ... 53817.html" onclick="window.open(this.href);return false;
to jest moj wzmak.SUbwoofer mam z magnata xbass 1000.
Ten wzmak jest podlaczony tylko pod subwoofer.Nigdzie indziej,wiec cała moc skierwana na sub.Potrafiło grać,teraz nagle nie.
Wiec jak widzisz ma jedną diodę.Kable mam najgrubsze,czerwony gruby i masa jest też ok,zmieniłem jej podłączonie i jest ok.Tzn jesli jest bezposrednio,bo przez ten kabelek remote(mostkowanie) z radia by wyłączało się,dzieje się tak własnie jak opisałem wyżej,na początku.Muszę wyciągać ten kabelek by odlączyc wzmaka.Wiec bez kontroli radio-wzmak(wylacz/wlacz).Kolejny problem.Radio jvc kdr 303. Co jest powodem tego,napisz mi proszę gdy już gra i jest ok jak jest podlaczone bezposrednio to jak daje glosniej sobie to subwoofer sie scisza,tzn tak jakby nie grał,daje ciszej sie wyrownuje.O co chodzi? Gra wtedy sam przod, a subwoofer nic.



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: slaww » śr mar 16, 2011 20:13

Po co mam rozwijac mysl, skoro i tak sam tego nie naprawisz.Diody sa prostownicze.Albo zimny lut.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dioda_prostownicza" onclick="window.open(this.href);return false;

Znajdz jakiegos elektronika, czasami nie bedzie sie oplacac tego naprawiac.jesli diody to kilka groszy.

powodzenia


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
Kamilek19st
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 20:40

Re: problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: Kamilek19st » śr mar 16, 2011 20:39

ktoś mi kiedyś pisał o jakimś przekaźnku czy coś ze przekazuje prąd caly czas,by nie traciło prądu.Jakoś tak



R A M Z E S
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pt lip 17, 2009 21:01
Lokalizacja: łódź - Podd

Re: problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: R A M Z E S » śr mar 16, 2011 21:47

Kamilek19st pisze:ktoś mi kiedyś pisał o jakimś przekaźnku czy coś ze przekazuje prąd caly czas,by nie traciło prądu.Jakoś tak

Prawdopodobnie chodzi o kondensator ( raczej nic to nie da )

Proponuje rozkręcić i posprawdzać ścieżki




Pewien magik po zrobieniu się zimnych lutów na karcie graficznej wsadził ją do rozgrzanego piekarnika.

Podobnież pomogło , ale co do 100% przekonany nie jestem


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/12264][img]http://www.motostat.pl/user_images/12264/icon4.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: slaww » śr mar 16, 2011 23:38

O kur :banghead: wiekszej bzdury nie slyszalem.Lepsza bedzie frytkownica.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: jhosef » czw mar 17, 2011 10:37

slaww, a myślisz, że w producenci jak lutują? Pasta lutownicza, kładą elementy i do pieca na 180-200 stopni. To jak najbardziej może działać ale nie ma 100% szansy na to.

EOT



Awatar użytkownika
Kamilek19st
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw wrz 09, 2010 20:40

Re: problem wzmacniacz albo subwoofer,badz radio

Post autor: Kamilek19st » czw mar 17, 2011 16:11

robi się spam...
Wracając do tematu.Podłączyłem bezpośrednio i tak zostawiłem i gra jest ok.Tylko że musze wyciągać kabelek.Radio nie ma kontroli nad wzmakiem jesli wyłącze je bo przez ten kabelek remote tak się dzieje,jesli zmostkuje.Wiec co jest powodem tego? kabelek zbyt cienki? ale to tylko sygnał.No i jak rowniez gdy daje glosniej subwoofer się scisza,dlaczego? powyzej 20db się scisza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości