[Antena]Radio słabo odbiera MK4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

[Antena]Radio słabo odbiera MK4

Post autor: rafalpg » sob sty 15, 2011 19:46

Dzisiaj przy naprawie tylnego spryskiwacza w MK4 HB zauważyłem, że lało się na podsufitkę i złączka od anteny też była trochę mokra czy to może być wina że tak słabo odbiera i coś się porobiło? Powycierałem ją i trochę posuszyłem gdzie dalej szukać? Mam już założony separator ale dalej nic z tego. Sprawdzałem już na 3 radiach i dalej to samo. Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lip 31, 2011 11:43 przez rafalpg, łącznie zmieniany 1 raz.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: rafalpg » pn sty 17, 2011 19:07

A i mam takie pytanie oglądałem parę anten aktywnych na serwisach aukcyjnych i moja nie miał zasilania(osobno czerwony kabelek) ale separator mam założony więc teraz to nie wiem czy może antena była kiedyś wymieniana i teraz mam kupić nową i podłączyć pod nią zasilanie czy oryginalnie nie miała tam kabelka dodatkowego?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: Kubus20 » pn sty 17, 2011 21:10

Zdarza się również, że końcówka antenowa jest uszkodzona i wtedy kiepsko, a właściwie wcale radio nie odbiera. Naprawiałem to w kilku MK4, Passatach itd.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: rafalpg » wt sty 18, 2011 15:45

Końcówkę juz sprawdzałem czy nie jest ułamana a jak sprawdzić antenę czy jest ok?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: wojciech42421 » czw mar 03, 2011 01:05

Witam. Podepnę się pod temat.
W moim MK4 mam taki problem, że radyjko (nie oryginalne tylko SONY MEX-BT3600U) nie łapie prawie wcale stacji radiowych. Jak złape za bat anteny wtedy zaczyna grać jak należy, puszczę to przestaje. Wykręciłem bat i wmontowałem na próbę cienki kabel miedziany o długości ok 3m i wówczas radyjko gra dość przyzwoicie. Nie posiadam u siebie separatora, antena jest raczej oryginalna. No i potrzebuję porady czy to antena mi niedomaga, czy to może brak tego separatora takie cyrki robi. Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczy.


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: wojciech42421 » pn mar 07, 2011 19:02

Sytuacja się zmieniła. Dokonałem zakupu separatora. Po podłączeniu zaczęło ładnie grać (choć mogło mi się tak wydawać bo byłem akurat w mieście), tylko, że po paru godzinach znowu zaczęło szwankować. Pomierzyłem wszystko miernikiem i według mnie coś jest nie halo :-( Mianowicie pojawiło mi się napięcie zasilania separatora na wtyku anteny, który wpinam do radia. Napięcie jest na części wtyku, którą zaznaczyłem czerwoną strzałką na poglądowym foto.
https://picasaweb.google.com/wojciech42 ... 3621973186
Obrazek

I teraz powiedzcie mi czy to napięcie powinno tam być czy nie?
Pomierzyłem jeszcze separator bez podpinania anteny i wtedy napięcie nie występuje.


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: rafalpg » wt mar 08, 2011 00:28

Witam ma takie pytanie jak jest z tym separatorem popiołem go pod zasilanie anteny (niebieski kabelek) i jak wepnę w środkową wyjście z separatora (to co idzie do końcówki do anteny na zewnątrz) to nie ma na nim napięcia , czy nie powinno być do zasilania anteny na dachu ?? Chciałem zmierzyć na końcówce anteny co idzie tzw. bat, odkręciłem go i nic, sprawdziłem czy dobrze jest wpiętą odsuwając podsufitkę i jest ok. Czy na wyjściu powinno być napięcie bo chyba powinno bo separator daje a ja go nie mam więc morze jest uszkodzony? Sam już nie wiem i jak dotknę końcówką od miernika radio gra jak nie wiem? Co jest grane ?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: wojciech42421 » wt mar 08, 2011 18:48

To Ja sam sobie odpowiem. Więc jest tak, wszystkie moje problemy związane z tym napięciem, o którym mówiłem wcześniej brały się z tego, że nie miałem dobrze przykręconej anteny i nie było na niej masy. Po dokręceniu anteny wszystkie problemy zniknęły i gra muzyka :grin: :bigok:
Witam ma takie pytanie jak jest z tym separatorem popiołem go pod zasilanie anteny (niebieski kabelek) i jak wepnę w środkową wyjście z separatora (to co idzie do końcówki do anteny na zewnątrz) to nie ma na nim napięcia , czy nie powinno być do zasilania anteny na dachu ??
U mnie napięcie w tym miejscu o którym piszesz jest (i być powinno), mierzyłem je względem masy która dochodzi do radia. Ja osobiście nie podpinałem pod niebieski kabelek od sterowania anteną bo są u mnie aż dwa niebieskie kabelki i nie mogłem się zdecydować :kac: Ja zasilanie separatora podpiąłem pod zasilanie radyjka, które pojawia się po przekręceniu kluczyka w stacyjce (i tu nie wiem czy to nie był żółty kabel). Po prostu tak mi pasowało, bo było najłatwiej :smoke:
Sam już nie wiem i jak dotknę końcówką od miernika radio gra jak nie wiem? Co jest grane ?
Miałem tak samo, byle jakim kabelkiem dotknąłem to grało jak ta lala a jak wpinałem antenę to szumy. Co do tego twojego separatora to sprawdź czy masz napięcie na tym niebieskim kabelku, do którego podłączyłeś separator. Jak napięcie jest to w tym "środkowym wyjściu separatora" powinno też być napięcie, jak nie ma to coś z tym separatorem jest nie tak. Jeżeli na wyjściu separatora będziesz miał napięcie to dopiero pomierz na tym złączu z tyłu pod podsufitką i jak tam będzie i nadal nie będzie grało to coś nie tak z anteną. Niestety nie wiem jak sprawdzić antenę :-( sam o mały włos nie kupiłem dzisiaj nowej.


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: wojciech42421 » sob mar 12, 2011 23:55

I jak tam kolego rafalpg idzie Ci za naprawą bo ja się chyba za wcześnie pochwaliłem swoim sukcesem i jednak będę musiał kupić nową antenę :-(


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: rafalpg » ndz mar 13, 2011 11:17

Ja jednak mam chyba coś nie tak z separatorem bo w środku nie ma napięcia a teraz mam podłączoną tylko środkową żyłę bez tych drucików w oplocie bo jak to podłącze to prawie w ogóle nie odbiera stacji a tak jest w miarę ok. Będę musiał kupić nowy i jak złoże to zobaczymy, pomierzę wtedy na wyjściu anteny czy jest napięcie.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: Yaro1981 » ndz mar 13, 2011 19:21

podepne sie pod temat bo ja akurat nie mam końcówki na kablu antenowym kabel jest wcisniety w koncowke z anteny gra jak gra czyli tylko jak stoi :-( nie wiem czy mam ori antenę bo nie umiem dobrac koncowki na kabel by pasowała pod ta na antenie powiedzcie mi którędy leci kabel antenowy i czy on jest w jednym kawałku czy może dzielony bo chyba pozostanie mi go wymienić :-(


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: wojciech42421 » czw mar 17, 2011 22:23

Ja na Twoim miejscu Yaro1981 szukał bym dalej tej końcówki. Wybierz się do jakiegoś porządnego sklepu z elektroniką, najlepiej weź ze sobą antenę i może uda cię coś dopasować. A jak nie to spolszczył bym ten kabel i antenę montując na kablu i na antenie jakiś dostępny zestaw (wtyk + gniazdo), bo wymiana kabla antenowego nie wydaje mi się prostą sprawą. To tyle co do porad, teraz się pochwalę, że kupiłem dzisiaj nową antenę, kosztowało mnie to prawie 50 złotych ale myślę, że warto było wydać tą kasę. Obecnie zamontowałem antenę uszczelniając ją jak tylko się da za pomocą silikonu :grin: W garażu gra pięknie, czyściutko, bez żadnych szumów, radyjko odbiera stacje, o których istnieniu nie wiedziałem :hmm: Jutro sprawdzę cały zestaw w trasie.

A i mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy ktoś orientuje się ile powinno wynosić napięcie zasilania anteny aktywnej?? Czy jest to dokładnie 12V? czy może być to napięcie ładowania czyli jakieś 14,3V??


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: jhosef » pt mar 18, 2011 10:57

Yaro1981 pisze:podepne sie pod temat bo ja akurat nie mam końcówki na kablu antenowym kabel jest wcisniety w koncowke z anteny gra jak gra czyli tylko jak stoi :-( nie wiem czy mam ori antenę bo nie umiem dobrac koncowki na kabel by pasowała pod ta na antenie powiedzcie mi którędy leci kabel antenowy i czy on jest w jednym kawałku czy może dzielony bo chyba pozostanie mi go wymienić :-(
Końcówki występowały takie:

Raku-2:
Obrazek
Ten na pewno był w mk3

Fakra - z nowszych vw
Obrazek

Bywał jeszcze nakręcany. Mam taki kabel w domu z mk3 więc mogę strzelić fotkę. Mam również Raku-2 więc jeśli wyprostuje się ze swoją anteną i nie będę go potrzebował to jest do sprzedania.



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Radio,antena słabo odbiera MK4

Post autor: Yaro1981 » pt mar 18, 2011 16:37

jhosef, na antenie mam końcówkę wkręcana a nie mam końcówki na kablu idącym od radia i tu pojaiwa sie pytanie czy kabel w 3d jest jeden cały czy może jak np w oplu łączony jak tak to w którym , to wymienie kabel i po problemie :grin:


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości