jaki rozmiar głośników w podszybiu??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
driks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 12:11
Lokalizacja: STA
Kontakt:

jaki rozmiar głośników w podszybiu??

Post autor: driks » sob mar 05, 2011 20:14

Witam
mam pytanie do kogoś kto zna się trochę na CA.
czy będzie to mądre jak podłącze do wzmacniacza dwu kanałowego JBL gt5 a402 na jeden kanał skrzynie basową, a na drugi kanał szeregowo dwa głośniki??
PS
o jakiej średnicy można założyć głośniki do golfa 3 w podszybiu??


dr-iks

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

jaki rozmiar głośników w podszybiu??

Post autor: bogib184 » sob mar 05, 2011 20:19

Moim zdaniem nie jest to mądre: po pierwsze 60 wat na skrzynkę to mało jak cholera, po drugie rozumie, że nie masz miejsca na głośniki w drzwiach, bo jak masz to po co chcesz tam ładować głośniki, skoro tam masz fabryczne tweetery ??



Awatar użytkownika
driks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 12:11
Lokalizacja: STA
Kontakt:

jaki rozmiar głośników w podszybiu??

Post autor: driks » sob mar 05, 2011 20:23

no właśnie w podszybiu nie ma głośników, a chciałbym coś tam włożyć, tylko nie wiem jaka średnica się tam mieści? co do wzmacniacza to masz racje, 60W na skrzynie to bedzie mało, :kac:


dr-iks

Rob79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 12:38

Re: jaki rozmiar głośników w podszybiu??

Post autor: Rob79 » sob mar 05, 2011 22:54

Golf 3 ma w podszybiu 10 cm głośniki na wcisk :bigok:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Re: jaki rozmiar głośników w podszybiu??

Post autor: powalla » ndz mar 06, 2011 11:00

Na jednym kanele sub , na drugim głośniki ... a stereo w lesie :panna:

O filtrze LPF dla suba nawet nie wspominam , bo patrząc na Twoje kombinacje to puszczenie suba pełnym pasmem nie będzie żadnym problemem :kac:

PS: może czas przeczytać FAQ Nazara i kilka tematów w tym dziale i zrobić to tak jak należy , bo na razie to stawiasz się jak pies do jeża



Awatar użytkownika
driks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 12:11
Lokalizacja: STA
Kontakt:

Re: jaki rozmiar głośników w podszybiu??

Post autor: driks » ndz mar 06, 2011 14:32

zadałem głupie pytanie, bo tak wyszło :kac: . chciałem poznać wasze zdanie na temat tak zwanych fuszer :bajer:
a,tak na poważnie to obecnie w drzwiach są ori głośniki i na półce z tyłu jakieś dwa blaupunkty( jeszcze hans to montował w niemczech), chciałbym poprawić trochę jakość grania w golfie.
wiec myślę o takim rozwiązaniu:
- wyrzucić głośniki z tylnej półki( niestety będę musiał kupić nową bez dziurek :grrr: )
- do bagażnika wstawić skrzynie(na razie taką 100W na rozruch:)) podłączoną do wzmacniacza dwu kanałowego JBL gt5 a 402
- wytłumić drzwi i wstawić nowe głośniki średnio tonowe(coś ok 100W)
- w podszybiu wstawić wysoko tonowe(też coś ok 100W)
i podłączyć to pod mojego pionka 4x50w
proszę o komentarz takiego rozwiązania :popcorn: , Licze na kreatywne komentarze :grin:


dr-iks

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

jaki rozmiar głośników w podszybiu??

Post autor: powalla » ndz mar 06, 2011 14:53

No już widać że coś tam doczytałeś o CA . Idziesz dobrą drogą . Zobacz tematy podwieszone (instalacje forumowiczów) i do dzieła (pogoda się poprawia) .



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

jaki rozmiar głośników w podszybiu??

Post autor: JacekTDI » wt mar 08, 2011 10:20

jak będziesz się brał za wyciszanie drzwi to zrób to naprawdę dobrze, jak to będzie dobrze zrobione i wsadzisz dość dobre głośniki (Hertz HSK - jakość/cena - tak wiem, powtarzam się, ale cóż zrobić skoro są stosunkowo tanie i dobre) z jakimś sesnownym wzmakiem, to powinieneś już się cieszyć nawet niezłym bassem, potem zaczniesz myśleć o skrzynce do bagaja, bo wg mnie nie ma co bawić się w półśrodki, z doświadczenia wiem, że szkoda nerwów, kasy i czasu, a potem jeszcze trzeba ta starą skrzynkę sprzedac:/



Awatar użytkownika
driks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 12:11
Lokalizacja: STA
Kontakt:

jaki rozmiar głośników w podszybiu??

Post autor: driks » wt mar 08, 2011 18:27

dzięki za rade, troche studiuje już tu ten temat, i moja wiedza się powiększa na temat CA, choć mam jeszcze dwa pytania odośnie tego:
czy zakładać zwrotnice do głośników, czy jest aż taka różnica?
jeśli już to myślałem o czymś takim
http://allegro.pl/nowe-zwrotnice-dwudro ... 71446.html" onclick="window.open(this.href);return false;
takie głośniki do drzwi;
http://allegro.pl/jbl-gto-6528-gto6528- ... 99616.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a takie w podszybie
http://allegro.pl/jbl-cs-4-sklep-audio- ... 62130.html" onclick="window.open(this.href);return false;
do bagażnika skrzynia basowa + wzmacniacz jbl gt5 a 402
http://allegro.pl/super-wzmacniacz-jbl- ... 45680.html(wzmacniacz" onclick="window.open(this.href);return false; juz mam od roku kupiony, tylko nie miałem czasu założyc :panna: )
drugie pytanie dotyczy wzmacniacza:
przy podłączeniu głośników jest napis Bridget, to oznacza mostek, prawda??i zaznaczony jest skrajny minus lewego kanału i plus prawego kanału, jak do tego podłącze skrzynie to bede miał na niej 1x120W??
jescze jest tam pokrętło input level, FreQ, przełącznik na flat-lP-HP- co można tym dokładnie regulować??

Wiem że sie rozpisałem, ale już wiem jak to ma wyglądać tylko chce dogadać szczegóły :kwiat:
A potem montuje projektory z xenonem(już praktycznie je skompletowałem,może w sobote juz je bede zakładał i zostanie jescze chipek do założenia i bedzie gites:)

,


dr-iks

Awatar użytkownika
driks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 12:11
Lokalizacja: STA
Kontakt:

jaki rozmiar głośników w podszybiu??

Post autor: driks » wt mar 08, 2011 22:52

przeglądam właśnie te głośniki hertza, i myślę ze do drzwi wsadzę woofery a w podszybie tweetery i puszcze to przez zwrotnice,i tak chyba bedzie najlepiej :smoke:
http://allegro.pl/car-audio-glosniki-he ... 58482.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:food:


dr-iks

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 48 gości