Dobór głośników do mk5

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

youngdee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 12:17

Dobór głośników do mk5

Post autor: youngdee » ndz lut 20, 2011 22:14

Siemka przymierzam się do zmiany nagłośnienia w mk5, nie chce się bawić w żadne skrzynie basowe itp chce tylko mieć dobre nagłośnienie z przodu i z tyłu. Przede wszystkim czysty i wyraźny bas, znajomy polecił mi firme HERTZ lecz konkretnego modelu nie mam wybranego. Czekam na wasze podpowiedzi.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Dobór głośników do mk5

Post autor: bogib184 » ndz lut 20, 2011 22:57

Hertz może być w wersji HSK, ale tam i tak bez wzmacniacza nie ruszy. Basu nie będzie i tak, jak zrobisz porządnie drzwi, to może być Kickbass. Fajnie grają PowerBass l-60c i DLS R6A, ale wszędzie zasada ta sama, dobrze zrobione drzwi i wzmacniacz, bo radio nie zasili takich głośników jak należy.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Dobór głośników do mk5

Post autor: powalla » pn lut 21, 2011 21:06

bogib184, miałeś HSK pod radiem, że piszesz że nie ruszy? Jakie Twoim zdaniem ruszy? Słynne Helixy? Wiesz jaką skuteczność mają oba zestawy i który zagra głośniej pod radiem? Proponujesz zestawy 2 way , a pewnie nie widziałeś nawet miejsc montażowych w MK5 ...skąd wiem że nie widziałeś? Sprawdź i sam zobacz jak świetnie grają woferki usytuowane prosto w tyłek .

Mk5 , skoda octawka 2 to trudne auta , bo montaż 2 way wiąże sie z przeróbką boczków (całych! ) lub koniecznością zapodania zestawu 3 way . Jeśli obie kwestie nie wchodzą w grę (kasa) , to zostań przy serii .



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Dobór głośników do mk5

Post autor: bogib184 » wt lut 22, 2011 17:31

powalla, Nigdzie nie napisałem, że widziałem miejsce montażu... Człowiek pytał o model Hertza, który jest godny polecenia, więc odpowiadam, które woofery grają namiastką basu. HSK pod samym radiem oczywiście nie grają i zdania nie zmienię... Oczywiście nigdzie nie napisałem, żeby cokolwiek przerabiał, bo mój post wskazał tylko głośniki, które potrafią dmuchnąć, ale oczywiście pod wzmakiem, a jak pod samo radio, to nigdy bym nie kupił tak drogich głośników, bo po co, żeby nie wykorzystać ich możliwości...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości