Pomoc w doborze wzmacniacza

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Sikor_IT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 19, 2010 13:39
Lokalizacja: Kraków- IT
Kontakt:

Pomoc w doborze wzmacniacza

Post autor: Sikor_IT » ndz sty 30, 2011 18:31

Witam. Zaczne moze od auta... auto w ktorym to wszystko bedzie podpiete to Golf V 5dr. z oryginalna instalacja rcd210 i głosnikami z przodu. chce poprawic troche dzwiek wiec do przodu załozyłem juz komplet Focal 165 A1. Teraz che podpiac wzmacniasz ktory mi został ze starego auta mianowicie Blaupunkt GTA 460 4x60w rms lub 2x180w rms.Tylko teraz pytanie.... czy zakładac drogi komplet focali do tyłu(bo mam) i podpiac wtedy 4x60 czy moze jednak zostawic przod i podpiac 2x180w?? Pytanie teraz do was bo na tych watach to sie słabo znam.. czy to dobre połączenie , a moze za mało wat i lepiej kupic lepszy wzmak?? co wy na to ??



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze wzmacniacza

Post autor: bogib184 » ndz sty 30, 2011 19:05

Powiem tak: Jeżeli nie zamierzasz wkładać do auta subwoofera, to głośniki z tyłu nie będą mocno przeszkadzać. Pasażerowie będą mogli posłuchać :helm: Jeżeli sub jest w planach to niekoniecznie... Jeździłem przez pewien czas z przodu odseparowany i z tyłu taki sam i wiadomości i muzyka ładnie grało. Odnośnie wzmacniacza: mocowo dał by sobie radę, tylko ten blaupunkt nijak pasuje do głośników... Jakość tego wzmacniacza jest po prostu słaba. Przydał by się trochę bardziej jakościowy wzmacniacz, ale jak nie jesteś jakimś audiofilem, to wzmacniacz lepiej wysteruje głosniki jak radio. Możesz podpiąć 4x60, nie musisz mostkować.



Sikor_IT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 19, 2010 13:39
Lokalizacja: Kraków- IT
Kontakt:

Pomoc w doborze wzmacniacza

Post autor: Sikor_IT » ndz sty 30, 2011 19:15

Subwoofer jest w aucie. No własnie blaupunkt no i do tegoo jeszcze długi i nie mozna nigdzie dla niego miejsca znalesc. No dobrze wiec pasuje zmienic wzmaciacz czyli 2 kanały wystarcza tylko jaka moc pod te głosniki one maja 60W RMS.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze wzmacniacza

Post autor: bogib184 » ndz sty 30, 2011 20:02

Dla nich coś pomiędzy 60 - 100 max. Ja bym coś mierzył w 80 - 90 rms. Możesz i mocną 4 kanałówkę, wtedy podłączyć w bi ampie.



Sikor_IT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 19, 2010 13:39
Lokalizacja: Kraków- IT
Kontakt:

Pomoc w doborze wzmacniacza

Post autor: Sikor_IT » ndz sty 30, 2011 20:07

Bi ampie?? yy a co to takiego pierwsze słysze myslałem nad
http://allegro.pl/alpine-pmx-t320-kurie ... 15504.html" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
http://allegro.pl/harman-kardon-ca280-j ... 28939.html" onclick="window.open(this.href);return false;
no chyba ze cos innego.... czekam na propozycje



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze wzmacniacza

Post autor: bogib184 » ndz sty 30, 2011 20:53

Szczerze, to ja takiego Focala bym podpiął pod stary wzmacniacz o naturalnym brzmieniu, np. Sony seria XM, Alpine, Pioneer (chodzi mi o wzmacniacz tzw oldschool), bo tweeter mi w Focalu nie podchodzi, ale to może tylko moje subiektywne odczucie... O Bi Ampie zapomnijmy :helm: Może ktoś jeszcze coś powie, to będziesz miał możliwość szerszej dyskusji i większego wyboru.



Sikor_IT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 19, 2010 13:39
Lokalizacja: Kraków- IT
Kontakt:

Pomoc w doborze wzmacniacza

Post autor: Sikor_IT » ndz sty 30, 2011 21:25

Sam nie wiem. Ja bym raczej sie skłaniał na nowy lepszy jakosciowo 2 kanałowy i nie wielkich rozmiarow, bo planuje wzmacniacz wrzucic pod fotel pasarzera. Ale to bede jutro wiedział, bo nie wiem ile tam jest miejsca, jutro musze zmierzyc. :hmm:



Awatar użytkownika
slaww
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 04, 2010 12:18
Lokalizacja: GdyniaCity

Pomoc w doborze wzmacniacza

Post autor: slaww » ndz sty 30, 2011 23:48

Pod fotelem to slabe rozwiazanie, juz lepiej przy nogach za konsola , albo w schowku.Na podlodze jest sporo wody w zimie to zle warunki dla pieca i co z kablami zrobisz?bedziesz dziurawil wykladzine.


Dex P99r >Macrom 59.16[Dynaudio md100&Macrom Md.4] >Audison vr203 & Hifonics falcon >PPI 4200AM >Sony XES S-12

Sikor_IT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 19, 2010 13:39
Lokalizacja: Kraków- IT
Kontakt:

Pomoc w doborze wzmacniacza

Post autor: Sikor_IT » pn sty 31, 2011 18:14

Nie bede dawał napewno do schowka bo schowek jest potrzebny tak to bym go dał do bagaznika jak by mi na miejscu nie zalezało. W wykładzinie sa juz wyciecia na kable do napinaczy albo np el. foteli lub podgrzewania foteli. A co do wody to mysle ze nie ma tragedji. A jak sie ma gumowe dywaniki a nie werulowe. to wode sie wylewa a nie trzyma w aucie :chytry: :chytry: :chytry:
a co do konsoli w nogach, to pasowało by podwiesic. Pojde zaraz oblukac czy tak sie da.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości