Problem z anteną

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Problem z anteną

Post autor: rafalpg » śr gru 29, 2010 13:38

Witam mam problem z radiem strasznie słabo mi odbiera radio po przeczytaniu kilku postów mam pytanie żadnego dodatkowego kabla przy antenie nie znalazłem(antena na dachu ma taki kabelek owinięty po całej długości).Czytałem o separatorze ale dużo użytkownikom to nie pomogło czy lepiej go zamówić?. Kostka iso od zasilania idąca do radia jest oryginalna może ten przewód znajduje się w kostce który trzeba podłączyć do anteny automatycznej w radiu? Aha mam kostkę ale nie fabryczną od głośników i tam są podłączone tylko dwa przednie gdzie mogę szukać tych dwóch z tyłu i czy te głośniki dobrze grały bo te te ledwie brzęczą może już się ich żywot skończył?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Problem z anteną

Post autor: kornata_m » sob sty 08, 2011 20:20

Jeśli masz nie oryginalne radio to podłącz separator, inaczej wzmacniacz w antenie (płytka w stopce anteny) nie ma zasilania i radio bardzo słabo zbiera.
Jeśli to nie pomoże to może być spalony wzmacniacz w antenie (chociaż nie wiem czy takie coś może się stać) i wtedy trzeba by zmienić jeszcze antenę (a dokładnie stopkę ze wzmacniaczem).



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Problem z anteną

Post autor: rafalpg » ndz sty 09, 2011 17:24

Witam podłączyłem dzisiaj separator i dalej coś nie tak było, w dodatku urwałem końcówkę co wkłada się do anteny musiałem dorobić kawałek kabelka antenowego ale to i dobrze bo tamten był bardzo krótki. Teraz mam podpięty sam kabel ten środkowy bez tych co idą dokoła bo jak podepnę je to mi zakłóca a jak tylko tą środkowa żyłę to jest ok. O co chodzi dlaczego jak podepnę to tak jak ma być to działa gorzej?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Problem z anteną

Post autor: skaktus » ndz sty 09, 2011 18:15

Kolego, podstawy. Środkowa żyła to sygnał, to co masz na około kabla - to ekran, pod żadnym pozorem nie może się stykać z żyłą środkową.

Separator jest po to aby zasilić wzmacniacz wbudowany w podstawę anteny. Wzmacniacz masz na 100%. Podejrzewam że dostała się do niego woda i go trafiło, więc teraz tylko wymiana. Do tego należy sprawdzić kable itp.

Co do urwanej końcówki - nie mam pojęcia jak to zrobiłeś, ale końcówka antenowa w VW jest tak założona na kabel że żeby ją urwać trzeba naprawdę nieźle szarpać a i tak częściej pęknie kabel niż odpadnie końcówka.

Kabel i wtyk trzeba porządnie zlutować, uważać na wspomniany ekran który nie może dotykać pod żadnym pozorem żyły środkowej i do tego musi go "ochraniać" czyli właśnie ekranować na całej jego długości.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Problem z anteną

Post autor: rafalpg » pn sty 10, 2011 22:08

Gdy kabel był założony na separator to przy wyciąganiu mi strzelił nie wiem czy tam coś było rozwalone wcześniej czy ja to urwałem. A radio dalej mi źle odbiera bo byłem wczoraj w Rzeszowie to było ok bo tam jest dość mocny sygnał a jak wyjechałem z miasta z 3 km to już było fatalnie. Jak sprawdzić kable i czy nie dostała się do niego woda? A jak był podłączony ekran to nie odbierało tylko jak sam sygnał - to mnie dziwi?

Dzisiaj przy naprawie tylnego spryskiwacza zauważyłem, że lało się na podsufitkę i złączka od anteny też była trochę mokra czy to może być wina że tak słabo odbiera i coś się porobiło? Powycierałem ją i trochę posuszyłem gdzie dalej szukać?


Obrazek


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości