car audio w mk3 - ..:VoyteQ:..

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » wt lip 06, 2010 07:39

wczoraj było trochę walki i.... doszedł drugi wzmacniacz :) tak że teraz db four napędza przód, a tył (woofer) db two :) oczywiście styl cicho - ciemny utrzymany, dodatkowy wzmacniacz schowany tak samo jak pierwszy tylko po przeciwnej stronie ;) oczywiście wymienione też przewody elektryczne, dołożone dodatkowe 2 bezpieczniki za "rozdzielnikiem prądu" i trochę inaczej puściłem RCA


Obrazek

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt lip 06, 2010 15:43

..:VoyteQ:.. pisze:bezpieczniki za "rozdzielnikiem prądu"
to co to za rozdzielacz że bezpieczniki w oprawkach za rozdzielaczem musiałeś dać



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » wt lip 06, 2010 19:28

a no taki rozdzielacz jest, że nie ma bezpieczników, a uważam, że po każdym łączniu kabli powinny być bezpieczniki - dlatego tam je dałem

mniej więcej coś takiego (nie dokładnie ten model ale idea taka sama)
Obrazek

[ Dodano: 06 Lip 2010 19:39 ]
jakoś przeoczyłem Twój dawny post
arturek320 pisze:no to teraz jakiś piecyk bardziej jakościowy :bajer:
z wielu opinii helix db four gra na tym samym poziomie jakościowym co junior od u-dimension - chociażby powalla taką opinię wyraził gdy dawno temu zadałem pytanie o to, podobnie chłopaki na forum DIY. Ja z brzmienia tego wzmacniacza jestem bardzo zadowolony i (narazie) nie planuję go zmieniać na nic innego


Obrazek

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » wt lip 06, 2010 21:48

..:VoyteQ:.. pisze:uważam, że po każdym łączniu kabli powinny być bezpieczniki
nie no, że bezpieczniki dodatkowe przy rozdzieleniu zasilania muszą być to oczywista oczywistość :bajer: , po prostu zdziwiłem się że kupiłeś rozdzielacz bez wbudowanych bezpieczników, a bawiłeś się w oprawki dodatkowe, a DB four nie jest zły wtedy post pisałem nie wiedząc jeszcze co kupujesz :)

mam nadzieje że w niedługiej przyszłości będę miał okazję posłuchać, bo po głowie też mi chodziły morele tempo,



Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

car audio w mk3 - ..:VoyteQ:..

Post autor: Wojtek » sob wrz 18, 2010 14:34

taki tam mały schemat zrobiłem, żeby było widać co i jak ;)

Obrazek


Obrazek

gomez1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 31, 2009 12:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: car audio w mk3 - ..:VoyteQ:..

Post autor: gomez1982 » wt lis 23, 2010 13:30

Takie moje pytanie bo chcę też mieć dwa wzmacniacze jeden pod przód a drugi na sub każdy po 200 W RMS. Czy kondensator oraz bezpieczniki dodatkowe przed każdym wzmacniaczem są konieczne? Oraz czy 80 A bezpiecznik przy akumulatorze wystarczy na tą mizerną instalację?


Obrazek

Awatar użytkownika
scuzzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:16
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

car audio w mk3 - ..:VoyteQ:..

Post autor: scuzzy » śr lis 24, 2010 23:00

Najpierw napisz jaki masz alternator? Jaki przekrój kabli zastosowany w instalacji CA? Na podstawie przekroju i długości przewodów dobiera się wartości bezpieczników. W bagażniku powinieneś mieć rozdzielacz zasilania/rozetę bezpiecznikową http://allegro.pl/rozdzielacz-zasilania ... 96033.html" onclick="window.open(this.href);return false; i od niego wyprowadzone kable do wzmacniaczy. Kondensator oczywiście nie jest potrzebny, jak dla mnie to kasa wyrzucona w błoto, no chyba, że chcesz mieć świecący bajer w bagaju :ass: Lepiej kasę na kondensator zainwestować w dobre kable sygnałowe, albo w poprawienie wygłuszenia :kac:



gomez1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 31, 2009 12:31
Lokalizacja: Gdynia

car audio w mk3 - ..:VoyteQ:..

Post autor: gomez1982 » czw lis 25, 2010 01:36

Jeszcze nie mam niczego o czym mówię tylko się pytam bo na wiosnę chce kompletować jakiś zestaw i albo 2x2 albo 1x4 wzmacniacz. Alternator standardowy z 1,9 AAZ nie wiem ile on ma ale patrząc na zamienniki to od 70 do 90 A mają. A co do dobierania bezpiecznika do przekroju to wiem. Kabel już zdecydowałem że daje 20 mm a bezpiecznik 80 A dla świętego spokoju i sądzę ze przy wzmaku 1x4 to wystarczy a dwa że na essie są w dobrej cenie zestawy kabli HE.


Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

car audio w mk3 - ..:VoyteQ:..

Post autor: Wojtek » sob lis 27, 2010 10:04

scuzzy pisze:jak dla mnie to kasa wyrzucona w błoto, no chyba, że chcesz mieć świecący bajer w bagaju
no popatrz, a u mnie nie widać że świeci ani że jest :/ kurczę, chyba będę musiał jakieś dziury w tapicerce porobić żeby wszyscy widzieli że mam kondensator...

ogólnie to trochę mijasz się z prawdą, wg mnie kondensator zawsze się przydaje, przede wszystkim dlatego, że FILTRUJE SZUMY i POPRAWIA JAKOŚĆ dźwięku!
scuzzy pisze:Na podstawie przekroju i długości przewodów dobiera się wartości bezpieczników.
Też bzdura. Bezpiecznik dobierasz na podstawie prądu jaki pobiera zestaw :panna:
gomez1982 pisze: 80 A dla świętego spokoju
wg mnie za duży... bezpiecznik ma Ci dawać święty spokój że się spali jak będzie potrzeba, a nie że że się nie spali to ok ! Ogólnie nie powinieneś przekraczać wartości bezpieczników przy wzmacniaczu/wzmacniaczach - pamiętaj że główny bezpiecznik jako pierwszy ma się przepalić w wypadku zwarcia.


Obrazek

gomez1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 31, 2009 12:31
Lokalizacja: Gdynia

car audio w mk3 - ..:VoyteQ:..

Post autor: gomez1982 » sob lis 27, 2010 11:49

Czyli jeśli na wzmacniaczu jest 2x30A to 80 przy akumulatorze będzie za dużym bezpiecznikiem?


Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

car audio w mk3 - ..:VoyteQ:..

Post autor: Wojtek » sob lis 27, 2010 11:58

zdecydowanie za dużym wg mnie... 60 to jest max jaki potrzebujesz


Obrazek

Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

car audio w mk3 - ..:VoyteQ:..

Post autor: A r t u r » sob lis 27, 2010 15:47

..:VoyteQ:.. pisze:wg mnie... 60 to jest max jaki potrzebujesz

jestem tego samego zdania, trzeba również zastosować bezpieczniki na rozdzielaczu, jedni mówią że nie trzeba bo jest główny, ja jestem innego zdania ponieważ mając bezpiecznik 80 amper, przypuścimy że pójdzie spięcie bezpiecznik główny nie puści, a wzmacniacz nie będzie mógł przyjąć tak dużego natężenia prądu, wtedy bezpiecznik przy rozdzielaczu odpowiadający za dany wzmacniacz tego już nie przepuści, w ten sposób wzmacniacz się nie uszkodzi,
nigdy fizyki nie lubiłem, ale ja tak to rozumiem. :)

Jeśli chodzi o kondensator, to nigdy on nie zaszkodzi, na pewno wskazany jest powyżej 500 watts rms, sam mam 900 i bez niego chodzi bez zarzutu, prądu jest dostatecznie, ale wiem że kondensator by tu pomógł, jak pisał
..:VoyteQ:.. pisze:dlatego, że FILTRUJE SZUMY i POPRAWIA JAKOŚĆ dźwięku!
, no i utrzymuje natężenie prądu, podczas spadku wtedy jak nam uderza sub.



gomez1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn sie 31, 2009 12:31
Lokalizacja: Gdynia

car audio w mk3 - ..:VoyteQ:..

Post autor: gomez1982 » sob lis 27, 2010 18:39

No ja teraz się zastanawiam nad wzmakiem 4 kanałowym zamiast dwóch 2 kanałowych. I idąc za tym co mówicie to do tych kabli http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 1&pid=1832" onclick="window.open(this.href);return false; musiał bym dokupić http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 4&pid=1967" onclick="window.open(this.href);return false; taki bezpiecznik i podmienić ten w obudowie co jest w tym zestawie. A i głupie pytanie ale pewnie słyszeliście nie jeden zestaw na przód i co polecacie do muzyki dub step i ogólnie do szybkiego basu tak do 400 500 zł ale im taniej tym lepiej na początek. :jezor:


Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

car audio w mk3 - ..:VoyteQ:..

Post autor: Wojtek » ndz lis 28, 2010 08:18

wg mnie lepiej dołożyć w tym wypadku trochę a kupić klasę wyżej... polecam DLS RS6 albo to co ma arturek320, lub ja w aucie (tylko że to wszystko przedział 500-700)


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości